Nou hier kan je het overal gewoon halen.. Ik heb een stiefdochter van 14 in huis wonen, waarvan ik zeker weet dat ze rookt, en die komt toch ook echt aan sigaretten.
Ja, maar het werkt blijkbaar niet...... Als jongeren alcohol of sigaretten willen hebben, hebben ze wel een oudere vriend/vriendin of broer/zus. De boodschap is goed, en het zorgt er aan de ene kant voor dat omdat je het niet kunt kopen de kans minder groot is dat je eraan verslaafd wordt. Maar als iemand wil, is het totaal geen probleem om er alsnog aan te komen via een ander natuurlijk.
Voor zover ik weet heeft ze echt geen vrienden die boven de 18 zijn. Dus iemand die het niet mag halen kan er toch aan komen. Maar toen ik ooit begin met roken mocht je ze ook niet kopen onder de 16. Op mijn 12de wist ik er ook aan te komen. Jeetje 12! Als je nu dan die meisjes ziet kan je dat toch ook niet voorstellen...
Jeetje lijkt me een lastige situatie. Maar ja je hebt zelf niet bepaald een goed voorbeeld gegeven al die jaren. Maar goed roken is een dure verslaving. Met een beetje pech kost het 1400 euro per jaar. Zeker met die prijzen die elk jaar stijgen. En ik weet niet of de angst wel zo gegrond is als je niks voor hem koopt dat hij dan ineens drugs van vrienden aan gaat nemen. Denk dat als hij daar voor open zou staan die dat toch wel zou doen. Want ben je niet bang dat het starten met roken juist het begin van meer is? Proberen lijkt me niet zo'n bezwaar en best begrijpelijk. Heb ik ook gedaan toen ik 14 was. Keer een joint geprobeerd maar wel express direct vol over m'n longen gerookt. Nou heb et geweten dat deed dus voor drie dage. Zo'n verrekte pijn dat ik er daarna met m'n poten vanaf ben gebleven. Vond dat het geld niet waard. Maar goed ouders en niemand in de directe Fam. En vriendenkring van m'n ouders rookte. Maar mijn vriendenkring van die tijd probeerde wel van alles hoor. En blowde ook af en toe. Maar t grappige is dat we alle 5 van die vrienden nooit echt zijn gaan roken. T was meer een fase. alleen ben bang dat hoe het bij mij was niet echt de realiteit is.
Tuurlijk wel: iemand van 18 zal meer gewetensbezwaar hebben om een pakje peuken te kopen voor een 14- dan een 17-jarige. Ik hoop dat het op gegeven moment voor een mindchange zorgt.
En dan misschien ook nog wel slechtere dingen via die 'ander' kunnen kopen (drugs) waar hij misschien anders niet eens mee in aanraking zal zijn gekomen. Dan laat mij maar een slechte ouder zijn koop ik het inderdaad zelf wel als mijn kind persee wil roken. Als een goed gesprek dus echt niet werkt.
Nee, he? Jij bent trouwens wel heel jong begonnen! Misschien verschilt het per winkel, maar hier in ons stadje lukt het bij mijn weten niet. Zoals gezegd moet mijn vriendin zich altijd legitimeren en pas stond ik bij de Jumbo en voor mij was een man, die zeker wel ouder was dan 23, maar hij had geen legitimatie bij zich, en hij kreeg geen sigaretten mee. En mijn man kocht onlangs een kratje bier (voor zichzelf dus) en mijn zoon was mee, en ook mijn man kreeg het niet mee, omdat mijn zoon erbij was.....Ze zijn hier streng
Ik woon in de randstad jij komt toch ook van Rotterdam. Zo veel van die kleine zaakjes die avondwinkels de meeste verkopen het gewoon. De jongeren onder elkaar vertellen waar wel en niet te koop is zo gaat het. Hoop echt dat de tijd komt geen ene tiener meer aan roken kan komen,
Nou ze zijn zeker streng daar! Alleen maar goed toch.. Denk dat je het in de meeste supermarkten ook niet mee krijgt. Daar wordt er volgens mij ook veel meer gecontroleerd. Denk dat ze het vooral bij de kleinere winkeltjes kunnen halen.. Ja ik was idd wel erg jong. Had veel oudere vrienden die allemaal rookten en tja toen was het nog heel belangrijk om er op een of andere manier bij te horen. En het stoppen pfff verschrikkelijk veel moeite mee! Zou willen dat ik nooit aan die ellende was begonnen.
Ben ik bang of hij drugs zou kopen? Goede vraag. Een beetje wel, maar of dat reëel is? Als hij rookt kan hij daarop overstappen natuurlijk. Het scheelt, hij gaat niet uit, wel eens naar een vriend of zo, maar niet stappen. Hij zit op een heel keurige school (streng Christelijk) en er zitten dus vrij nette jongeren op, het is zeker geen gajes, zeg maar. Maar goed. Ik ben natuurlijk niet zo naief om dan te denken dat het niet kan. Oh en ik las dat ouders zelf niet roken, dat jongeren dan minder snel roken. Ben ik het niet mee eens (of tenminste, gedeeltelijk) Bij ons thuis rookte niemand en van de 4 kinderen, roken er 3.
Van oorsprong kom ik uit Rotterdam, maar ik woon in het Oosten, in een klein stadje zo'n 20 km van Hengelo af. Avondwinkels kennen ze hier niet en de controle is hier erg streng! Ik zou tenminste zo niet weten waar hij het hier zou kunnen kopen.
Maar, goed, ik zal volgende week eens een goed gesprek met hem voeren en ook eens vragen of hij shag heeft gekocht (want als hij dat ergens kan, waarom pakt hij het dan, hij verdiend zijn eigen geld) Bedankt voor de antwoorden en adviezen.
Lastig, ik hoop mij echt nooit in die situatie te bevinden want ik zou het verschrikkelijk vinden als mijn kinderen hun gezondheid naar de klote helpen door te roken. Boos worden heeft op deze leeftijd echt geen zin meer idd en een dramatische preek zou ik ook niet aan beginnen. Ik zou wèl met hem om de tafel gaan zitten en rustig uitleggen waarom je zo bezorgd bent. Laat hem desnoods wat foto's zien van zwart geblakerde roker's longen, geef dmv van jullie eigen voorbeeld aan hoe verrekte moeilijk het is om te stoppen, reken uit met hem wat hij voor andere dingen zou kunnen kopen van het geld wat hij nu gaat verspillen aan het roken. En zeg hem hoe stoer het is om niet te roken, ook als anderen om hem heen wèl roken. En wat bij mij heel erg hielp....motiveer hem om niet te beginnen, nou ja stoppen dan nu dus in dit geval door: 1. Zelf acuut te stoppen en hem dus het goede voorbeeld te geven 2. Beloof hem dat als hij langere tijd gestopt is dat jullie dan de helft bijleggen voor z'n rijbewijs of iets anders wat hij graag wilt doen of hebben. Het is natuurlijk altijd een kwestie van peer pressure, nieuwsgierigheid en slecht voorbeeld doet slecht volgen. Geef hem nu alsnog zoveel mogelijk zelfvertrouwen en eigenwaarde mee als jullie kunnen zodat de kans dat hij bezwijkt onder bovenstaande minimaal is. En blijf zorgen voor open communicatie zodat hij geen dingen achter jullie rug gaat doen. Sterkte!
Ik rook nu niet meer, maar wel eebn jaar of 15 gedaan, vroeger nooit tegenspraak gehad, ik kocht het zelf maar werd soms ook mee genomen voor me als ik dat vroeg. Tegenspreken heeft geen nut, maar zal er wel voor zorgen dat hij het zelf moet kopen. Ik kan me zo irriteren aan jongeren die roken, gewoon om het feit dat ik bedenk weet je wel wat je aan het doen bent?? Ik hoop dat je hem dat duidelijk kan maken
Ik zou aan je zoon voorstellen om dan gelijk met z'n allen te stoppen. Als jij tegen hem zegt dat het dom en ongezond is maar zelf wel blijft roken dan zal dat weinig effect hebben. Maar als jij en je man met hem mee stoppen zal 'ie misschien wel de motivatie hebben om ermee te stoppen.
Misschien hem motiveren met stoppen door te zeggen dat jullie allemaal gaan stoppen. Zo geef je hem het gevoel dat jullie hem vertrouwen en samen sta je sterker denk ik. Kunt niet van iemand verlangen om te stoppen als je dat zelf ook niet kunt
Lastig vraagstuk...ja wat kun je doen? .. ben zelf ook 18 geweest heb ook jaren gerookt ...en liet me echt niet vertellen hoe of wat.. (daar kom je pas later achter, dat je beter had moeten luisteren ) Natuurlijk kan je als ouder niets anders doen dan blijven stmuleren/motiveren om te stoppen, hoe hoog de kosten op kunnen lopen, en hoe slecht het uiteraard voor je gezondheid is.. etc etc.. Bovendien zou ik het zelf niet tolereren om het thuis(buiten) te mogen doen of iets. ... En daarbij ZELF ook het goede sterke voorbeeld geven. Iedereen kan stoppen hoor echt waar!
Idd je kan een hoop tegen je zoon gaan zeggen...zelf steek je iedere dag een peuk op schijnbaar.... Dus totaal tegenstrijdig. Allemaal stoppen per direct! En ik lees van alles over vrienden en beginnen met roken, kan het niet gewoon zo zijn dat hij het normaal vindt omdat zijn ouders ook roken? De drempel ligt laag...