Hi! Mijn zoon van 18 maanden wil nog wel eens lekker driftig reageren als hij iets niet mag..hij gaat dan gillen ...huilen .. En op de grond liggen spartelen...heel ontspannen..haha Maar heb eigenlijk geen idee wat ik dan het beste kan doen..negeren..of juist niet.. Probeer het wel uit te leggen maar ja..18maanden hè..daar voer je ook geen echt gesprek mee Iemand tips?! x
klinkt herkenbaar! Alleen is esmée 15 maanden.. belooft nog wat voor de toekomst Ik kijk haar gewoon aan met een gewone simpele blik. (als ze staat te gillen) wacht tot ze klaar is en zeg dan; zo ben je klaar? kunnen we weer verder? dan is het voor haar niet meer leuk en gaat ze weer spelen etc. lgaat ze zitten / liggen negeer ik haar gewoon. ook dan is het na eventjes niet meer leuk..
ik zeg altijd.. "mama begrijpt dat je boos bent ( verdrietig/dat koekje wilt etc etc oid), maar niet zo hard wantd an krijg ik pijn in mn oren" Dan negeer ik het even, laat hem uitrazen ...en dan probeer ik hem snel af te leiden...werkt nu nog wel vooral als ik voorstel om te gaan fluisteren, en dan doe ik dat heel overdreven en vaak moet ie er om lachen..en vraag ik ...kan jij dat ook..en ik doe dan een btj gek...en meestal is het dan klaar
Onze kleine man heeft het ook gehad en had begrepen dat ik hem dan moest negeren. Gelukkig gebeurde het vooral thuis en is het daar niet zo moeilijk. Wel kon hij er ook erg in blijven hangen, dat hij op een gegeven moment ook niet meer wist waar hij boos en driftig om was. Dan nam ik hem op schoot en trooste hem. Dan heeft hij even je begrip en liefde nodig. Maar voor de eerste woede gewoon negeren. Bij ons is het nu (is nu 20 maanden )al een stuk minder. En als hij het nu nog doet dan zetten we hem ook in zijn strafhoekje. Om hem te laten merken dat dat niet de oplossing is. 2 minuten (1 minuut per leeftijdsjaar) en daarna kusje en knuffel en uitleggen waarom hij in de hoek zat. (de supernanny manier) werkt erg goed.
Ik ben op dit moment mijn dochter heel hard aan het negeren. Die ligt me nu een partij of de grond te dweilen en te huilen/krijsen, omdat ze niet aan mijn portemonnee mocht zitten En dan ga ik zo even afleiden met een puzzeltje. Die combi werkt hier het beste: even laten uitrazen, dan afleiden. Succes!
Aahh ben dusniet de enige met dit probleempje..haha Maar goed, even negeren en dan afleiden is dus gewoon de beste manier! X
hier ook een inmiddels 1,5 jaar oude driftkikker (al driftig sinds hij 11 mnd is). Hier werkt negeren het best, hij wil niet opgepakt worden en niet getroost, na even is hij weer bedaard en knuffelen we even samen. Hier heel wat driftkikkeraanvallen per dag: tja je bent een driftkikker of je bent het niet ). Wel nieuw want dochter heeft het nooit gedaan.
Die van ons is een geboren Elizabeth Taylor, driftbuien en al.... Als ze slaat houden we haar even vast en leggen we uit dat dat "auw doet" en "niet lief" is en laten we los zodra ze bedaard is (meestal binnen een minuut). Soms is ze vooral gefrustreerd dat ze ons iets niet duidelijk kan maken, dan knuffelen we haar en proberen het opnieuw. Soms is het gewoon drammen, dan zeggen we dat het ook niet mag als ze nog harder gaat huilen en negeren we het verder. En zo snel mogelijk afleiden inderdaad Vooral niet mee gaan door zelf ook boos te worden. Volgens mij kan je er verder weinig verkeerd aan doen, toch? Ik moet soms trouwens wel mijn lachen inhouden, het is zo schattig. Maar ja, als ik haar uit ga lachen is het hek van de dam, natuurlijk, .