Hoe zou jij reageren als iemand constant onzin verkondigt/vooroordelen die niet kloppen herhaalt over een groep mensen waar jij bijhoort? Zou je dan je mond houden, of zou je proberen om dit recht te zetten?? Of als iemand die bij 'jouw groep' hoort dingen verkondigt namens die groep, waar jij zelf en een hoop andere groepsgenoten helemaal niet achterstaan, maar waardoor het net lijkt alsof iedereen in die groep er zo over denkt?? Zou je dan je mond kunnen houden?
Nou, bijvoorbeeld: 'Alle feyenoord-fans zijn dom volk die lopen te rellen' (terwijl jij een feyenoordfan bent die nog nooit bij een rel betrokken is geweest) Of: 'Alle mensen die in een woonwagenkamp wonen zijn asociaal en stelen als de raven' (terwijl jij in een woonwagenkamp woont en gewoon heel netjes bent en ook zat andere nette mensen kent die daar wonen) Of andersom: Een moslim die aanslagen pleegt en daardoor de islam in een slecht daglicht zet of: Een vegetariër die een boerderij in de fik zet en daarmee het beeld neerzet dat vegetariërs militant zijn
Het ligt er aan... Als die groep iets onwijs anoniems is zoals de AA of de sadomasochisme-vereniging ofzo, denk ik dat ik wijselijk mijn mond hou Anders dan dat zou ik absoluut zekersteweten mijn mond open trekken
o zo ken ik er ook eentje: alle psychiatrische patienten zijn luiaards en plantrekkers en aandachtszoekers
Doe jedit nou naar aanleiding van het topic net waarin het over geloof gaat? Ligt compleet aan de situatie of ik uit of niet..
antwoord op de vraag: is vechten tegen de bierkaai, je lkrijgt het er toch niet uit. Beste is gewoon het over je heen te laten gaan zoals Micchan zegt, je kan je energie voor iets heel anders gebruiken
Klopt, vanwege dat geloofstopic, maar ik merk het ook in veel andere gevallen.... Ik moet er dan wat van zeggen van mezelf. Zelfs als ik vooroordelen hoor over groepen waar ik zelf niet eens bij hoor
Sssst Nee, dat niet Maar ik ken er wel een paar en ook daar zijn het de uitwassen die het verpesten voor een groep die gewoon normaal is
Jij kent mensen die...? Jij bent er dus zo'n eentje? Iemand die mensen kent... Tssskkk :x *duwt Bolkje in een hoekje* Zo En nu gaan we eens onzin over je praten!
Van jou kan ik dat wel hebben Maar het is gewoon zo rete-irritant, als iemand een stelling in een groep gooit, en vervolgens als je hem wilt weerleggen word jij ervan beschuldigt dat je over het geloof praat. Alsof ik een of andere moraalridder ben die bij elk onderwerp dat hier op het forum ter sprake komt zijn bijbel uit zijn broekzak tovert Maar ik vind het ook niet ok als er maar constant gebasht kan worden, zonder dat je voor een geloofsgroep mag opkomen. Of dat nou om christenen gaat of om islamieten of whatever.... Ik hou niet van vooroordelen :x
Mijn reactie op het topic van daarnet heeft die 'discussie' opgewekt. Niet mijn bedoeling, ik heb dat verhaal gehoord van mijn kraamhulp. Ik wilde TS van dat topic laten lezen dat het ook anders kan in deze wereld, geen discussie opstarten over het geloof want geloof dat vind ik iets persoonlijks en daar hoor je niemand op te veroordelen. Ik wilde geen 'groep' aanvallen, want daar heb ik ook niet alle kennis van. Ik vind het juist fijn als mensen dan, op een respectvolle manier, zoals jij dat deed het 'misverstand' uit de wereld probeert te helpen.
!!!!! Whaaaaaaaaaaaaaaaaaaaahahaha. Right. Dit is de eerste keer dat ik je erover hoor Maar goed, mensen die zomaar zonder pardon het eerste de beste vooroordeel gelooft, zijn zelf toch al best kortzichtig en/of goedgelovig dat ik zoiets heb van: klets lekker verder, ik weet zelf wel beter.
Zal ik het dan even anders stellen? Ik ben Christen - hoor dus zelf bij zo'n groep - en zulke dingen vind ik niet leuk, maar laat ik meestal van me af glijden. Ik accepteer dat sommige mensen zo kortzichtig zijn, dat ze echt zo denken. Die mensen en hun denkwijzen kan ik toch niet veranderen. En ik weet dat er andere mensen zijn, zoals jij, die inzien dat het om vooroordelen gaat en het net als ik niet leuk vinden dat zulke dingen gezegd worden. Ik snap dat die mensen, net als ik, geen zin hebben om energie te verspillen aan zinloze discussies en op de achtergrond blijven. Daardoor lijkt het soms alsof de mensen die het hardst schreeuwen in de meerderheid zijn, maar ik denk dat dat in werkelijkheid wel mee valt. En zelfs al is dat niet zo... Dan nog weet ik wie ik ben en ik kan mezelf in de spiegel aankijken. Overigens zoek ik zulke discussies vaak bewust niet op. Het topic "welk geloof heb jij" heb ik bewust niet eens geopend. Ik heb niet zo de behoefte om ruzie te maken met wildvreemde mensen.
over geloof houd ik me mond niet. ik schiet dan altijd in de verdediging stand. andere situaties houdt ik soms mijn mond maar meestal toch niet. zoals opmerkingen die ik wel eens heb gehad als vwo'ers zijn kakkers of thuismoeder zitten de hele dag op hun r**t dan houd ik me mond echt niet. en soms heb ik zo iets van l*l maar lekker verder.
Voornamelijk irritant vind ik dat, zo ken ik iemand die alle buitenlanders over 1 kam scheert, terwijl in zijn vriendenclub 2 meiden met buitenlandse afkom zitten. Vervolgens kijkt hij dan om en zegt, oh jullie niet natuurlijk hoor, echt vreselijk irritant, maar laat het maar langs me heen glijden,want hij verandert hierin toch niet/nooit.