Haha, ik had het ook alleen over het trouwen. Als ik ook de rondreis meereken is het iets van 6000 euro en dat valt nog mee aks ik sommige prijzen hier zie haha
dezeopics blijven interessant om te lezen vind ik...het kan idd. zo duur en goedkoop...en het blijft me verbazen dat zoveel iets gesponserd krijgen van hun ouders... denk dat wij in de middenmoot zitten...niet al te duur, maar ook niet extreem goedkoop...en toch wel alles erop en eraan...sparen wil je echt niet die dag... Hier trouwens niks gesponserd hoor en het heeft rond de 11000 euro gekost...zonder huwelijksreis en excl. fotograaf, want dat was mijn peetoom en zijn kado voor ons, en haar en make-up was een kado van beste vriendin... Jurk en pak waren 2000 E samen. ringen ( beide samen en handgemaakt ) 1000 Euro champagne ontvang, diner en feest 4000 E auto 400 E bandje 600 E dan een aantal kleinere dingen als kerk, gemeentehuis,uitnodigingen etc... heb het lijstje niet meer helemaal in mijn hoofd, maar weet dat het 11000 E was. ow ja...de taart bijv. alweer vergeten....ik had een meisje op een taartenforum gevonden die voor 150 euro een hartstikke leuke delfts blauwe taart had gemaakt... een tip...echt prijzen vergelijken hoor...wij hebben bijv. prachtige zware gouden ringen, met 3 diamantjes voor mij, handgemaakt door een kleine juwelier om de hoek...voor minder dan 1000 Euro gevonden...
Wij hebben vanochtend onze datum vastgesteld voor volgend jaar en wij hebben een budget van +/- 3000. Wij geen geen feest om familiedrama's te voorkomen maar gaan met onze naasten (opa, oma, ouders, broers en zussen met kids) 24 man een hele dag vullen. Zoals lunchen, taart eten, varen, dineren en bowlen......het scheelt dat wij de ringen al hebben als verlovingsringen, mijn nichtje is kapster en visagist en mijn vriendin is fotograaf dus hoop op een leuk prijsje. Verder heb ik voor de taart, balonnenboog, trouwauto, bedankjes etc. heel veel gezocht en nagevraagd voor een goede prijs/kwaliteit verhouding.
Wij hadden smorgens mensen over de vloer, met koffie en cake enzo, we hebben vriendinnen van mijn moeder gevraagd om te serveren, broodjes te smeren en achteraf alles op te ruimen! Het is wel erg leuk om te doen. We hadden zo iets van tja we willen niet al te veel geld uitgeven, maar ook niet moeten bezuinigen. Ongeveer 10.000 euro is vrij normaal, als je niet eens rare dingen doet. Mijn jurk die ik heb gekregen was overigens maar 500 euro. Vond het onzin om daar zo veel geld aan uit te geven, kan veel goedkoper.
Totaal 17.000 euro Daar is bij inbegrepen: ringen bruidsboeket en corsages kosten gemeente (was al dubbel omdat we op zaterdag getrouwd zijn) kapper make-up fotograaf videograaf 45 daggasten, welkomsdrank en diner 285 genodigden receptie 180 genodigden feest (incl dj en eten en drinken dus) fotoalbums Excl jurk, pak en auto (geleend van collega autobedrijf)
happyness ik vind het wel grappig dat je de ceremonie niet belangrijk vind. In mijn ogen is dat toch echt het echte trouwen. Het moment dat je ja zegt tegen elkaar en ook echt als man en vrouw verder gaat. Voor ons een heel speciaal moment. Maar goed is voor iedereen anders natuurlijk. Ik denk trouwens dat je zelfs duurder uit zal zijn om iemand in te huren...
haha nou mijjn trouwerij is groot maar low budget fotograaf = oom auto = 500 euro feestlokatie = 0 ( ja we geven wel een feest maar tante werkt er ) jurk = 1200 pak = 200 ringen = door schoonmoeder gemaakt boeket = door zusje gemaakt (opleiding ervoor gehad) make up = doet mijn moeder stadhuis 330 euro zo ongeveer en we gaan niet op reis NOG NIET haha
onze kosten ong jurk; 250 pak; 100 kleren bruidkinderen; 50 auto 100 feest 1000 ceremonie 500 dj feest 300 en nog wat kleine kosten als bedankjes etc ik denk alles met elkaar waren we geen 2000 kwijt en wij hadden een super mooie dag, iedereen heeft zich geweldig vermaakt! we hebben een groot tuinfeest gegeven met bbq , dj ingehuurd voor de muziek etc wel een aparte bruiloft (ik had geen traditionele jurk en geen standaard trouwauto)
Jurk, lingerie, sieraden: 1000 euro (betaald door ouders) Pak: 250 euro (betaald door schoonouders) Ringen: 330 euro Make-up: 50 euro (via via) Haar: 50 euro (vriendin) Bedankjes/receptieboek: 115 euro Uitnodigingen: 75 euro Bruidsboeket, bloemstuk auto, corsage: 185 euro Trouwauto: doos chocola (kever van een oom) Fotograaf: fles whiskey (via zwager en schoonzus) Huwelijksvoltrekking: 360 euro Huur ridderzaal kasteel: 425 euro Drank/catering/bittergarnituur/diner: 1325 euro Ommenabij de 4200 euro dus, waarvan 1250 euro dus betaald is door de ouders. De dag begon om 9 uur en eindigde 21.30 uur. Tijdens de huwelijksvoltrekking en het aansluitende receptiefeestje van 1,5 uur waren we met 72 personen, het diner was alleen voor de families. Dit alles vond plaats in het kasteel. Daarna 9 dagen naar de Franse Ardennen geweest. Zitten nog lekker na te genieten...zijn net 2 weken getrouwd
Onze bruiloft heeft ongeveer 7000 gekost. Dit is alles inclusief. Wij hadden 's avonds geen feest, maar wel een uitgebreid diner van EUR 50 per persoon voor 25 gasten. We zijn in een kasteeltje getrouwd, waar je uiteraard ook weer meer voor betaald dan het gemeentehuis. Ook inclusief fotograaf en ringen (kregen de herenvariant 'gratis', dus we waren voor 800 euro klaar met de ringen). Jurk EUR 250 x 2 (ik had 's avonds een andere) dus EUR 500. Ik had de jurk in China laten maken, echt een aanrader! Prachtige kwaliteit (taftzijde in mijn geval), perfecte pasvorm en veeeeeel goedkoper Manlief had zijn pak helemaal op maat laten maken (passend bij mijn jurken) en was daarvoor zo'n 1000 euro kwijt. Dit is pak inclusief gilet, chabot, blouse (ook op maat gemaakt), riem, schoenen.
Wij zijn ook low-budget getrouwd 5 jaar geleden. Alleen de ringen waren wel duur, maar die moeten een leven lang meegaan. Ik had geen echte trouwjurk maar had chique dameskleding uitgezocht in een dure winkel. Mijn man had ook een pak uitgezocht wat hij nog voor zn werk kon gebruiken, dus dat is ook geen weggegooid geld geweest. Op onze trouwdag zelf hadden we maar 30 gasten, we hebben achteraf nog een feest gegeven gewoon thuis in de achtertuin voor alle kennissen en collega's. kleding bruid: gekregen kleding bruidegom: 1000 euro ringen 1200 euro kapper: 25 euro, gewoon kapper om de hoek boeket: 40 euro, gewoon bloemist om de hoek corsages auto: 5 euro, zelf gemaakt uitnodigingen en bedankjes: 50 euro, zelf gemaakt leges gemeente: 300 euro fotograaf: vriend auto: van een vriend diner en drankjes daggasten: 1500 euro borrel thuis achteraf: 200 euro huwelijksreis: 2000 euro
Even denken, hoor... Zaal, inclusief diner, drankjes en hapjes: 1100 euro DJ op het feest: 400 euro Kleding man incl. schoenen: 600 euro Kleding mij incl. schoenen: 150 euro (ik hoefde alleen mijn schoenen zelf te betalen, rest gekregen van mijn ouders, jurk 2000, lingerie 250) Trouwen zelf: 350 euro Fotograaf (incl. 550 foto's op cd EN album): 700 euro Ringen: 200 euro (hoefden alleen maar de ring voor mijn man te kopen, mijn ring is de trouwring van mijn overgrootmoeder) Trouwauto: 0 euro (eigen auto) KapperL 40 euro Boeket: geen idee, maar max 30 euro, als ik mijn man mag geloven. Volgens mij was dat het... Wij hebben dus zelf ong. 3600 euro betaald. Vonden we meer dan genoeg. Huwelijksreis hebben we van mijn schoonouders gekregen, dus kostte ons ook niets. Heb overigens ook geen idee hoe duur die was, hoor. We zijn 8 dagen naar Madeira geweest (hotel kan niet meer dan 2 sterren zijn geweest, dus prijs zal wel een beetje meevallen, hahaha). Was wel een geweldige reis, hoor! Was er heel erg blij mee!
Wij waren ongeveer 10.000 euro kwijt. Wij zijn begonnen met een brunch met 24 daggasten. Daarna getrouwd in een kerkje en daarna meteen een lange receptie. Toen met de daggasten in de (supergeweldige) tuin van mijn ouders van een heerlijke bbq genoten. Wij hebben echt een heerlijke dag gehad en ook echt gedaan hoe we het wilde. Echt een sprookje!
ik lees hier bedragen waar ik van schrik ik ben nog niet zo lang geleden ten huwelijk gevraagd maar heb dus totaal geen idee wat een bruiloft gemiddeld kost voor de mensen waar de bruiloft zo'n 20.000 heeft gekost...hadden jullie daarvoor gespaard?????
Onze bruiloft kostte zo een 6500 eur en dan kreeg ik de jurk van mijn moeder, mijn neef is visagist, een vriendin heeft mijn haar gedaan, een vriend de kaarten ontworpen, buurjongen de muziek, auto van mijn nichtje...dus waar t geld heen is gegaan? Haha
Wij waren ongeveer 18.000 euro kwijt. Ongeveer 4.000 euro zelf betaald, de rest van mijn ouders gekregen. Schoonouders hebben de kleding van m'n man betaald. Grootste kostenpost was de feestlocatie, ongeveer 9.000 euro.
Wow, wat een bedragen! Wij zijn echt low-low-super low budget getrouwd, maar wat een geweldige dag! We hadden 23 gasten.. We zijn gratis getrouwd op maandag ochtend om 10:20 en al met al heeft de ceremonie toch 30 min geduurd. De ambtenaar nam echt de tijd... Mijn jurk kosten: 450,- (van mijn moeder+partner en vader+stiefmoeder gekregen) Pak van mijn man: 250,- ( van zijn ouders gekregen ) Ringen: 125,- ( 2e hands gekocht bij een goud opkoper ) Trouwboeket + corsages: van mijn tante gekregen, zij is bloemiste. Zij heeft ook mijn haren opgestoken e.d. Make-up heb ik gewoon zelf gedaan Gebak + koffie e.d. hebben we thuis gehouden +/- 70,- 's Avonds zijn we uit eten gegaan, dit hebben mijn schoonouders betaald 350,- Trouwfoto's: die heeft mijn nichtje gemaakt, haar hobby is fotograveren! Locatie foto's: Kasteel Terworm, dit was gratis. En het trouwboekje koste zo'n 12 euro. Totaal 1257 euro! Oja, ik vergeet de trouwkaarten 25,- euro... En als ik dan het cadeau geld er ook van af trek, dan heeft het ons helemaal niets gekost.
ja wij hadden gespaard, verder hebben wij het geld wat we hebben gekregen bij het al gespaarde geld gelegd..