Hallo, wij zijn papa en mama van een lief klein zoontje. En ons zoontje groeit als kool. Nu lazen we dat kinderen tot circa 9 kilo in de maxi cosi zitten. Nog eventjes en ons zoontje zal dit gewicht bereiken. Maar wanneer koop je een opvolg-autostoel ? En wanneer mag ons zoontje in zo'n stoel zitten ? We hebben totaal geen idee hoe dit soort dingen gaan. Onze zoon is ons 1e kindje. We denken erover om een maxi-cosi tobi te gaan kopen. Ik ben benieuwd naar jullie verhalen, ideeën, adviezen ed.
De stoel is er, maar Gijs zit nog mooi in de "kleine" maxi cosi.. Pas als zn hoofdje er bovenuit steekt, verhuist de MC naar zolder en maakt ie plaats voor de 2e stoel ( Ook een MC-model)... Gijs zat 20/4 al boven de 9 kilo, maar ik heb gelezen ( anwb volgens mij) dat je de eerste stoel zo lang mogelijk "moet"gebruiken.. en pas overstappen naar de opvolg-stoel als hoofdje er bovenuit steekt..
Klopt, dat advies kregen wij laatst ook toen we een buggy gingen kopen. Het is het allerveiligste vervoermiddel, zolang het hoofdje er niet bovenuit komt
Ik zou zeker wachten tot dat je kindje 9 maanden is tenzij hij eerder echt niet meer in de maxi cosie past.. Lisa is bijna 9 maanden maar past er nog makkelijk in en gaat ook zeker nog niet over en dat is ook omdat ik vind dat ze nog niet goed genoeg zit..
ik zou pas overstappen als zijn hoofd er bijna bovenuit komt, want dan is het niet meer veilig in de mc
De nieuwste maxi cosi`s kunnen tot 13 kg, welke heb je? Voorwaarden voor de opvolgstoel is dat ze goed zelfstandig kunnen zitten. En je hoeft pas over te stappen als ze echt boven de maxi cosi (huidige stoel) uitsteken. Het best kun je ze zo lang mogelijk achter uit rijdend vervoeren. Ook kun je het beste met je kindje straks gaan passen. Niet elke autostoel past in elk auto en niet in elke stoel zit elk kindje even lekker. Ga gewoon uitproberen in een grote winkel waar veel keus is, je kunt erna altijd nog naar een goede aanbieding zoeken als je weet welke stoel je wilt....
9 kilo is niet het maximale gewicht van de 1e stoel. Maar het MINIMALE gewicht, van de 2e stoel. In de meeste maxicosi's mogen de kinderen tot 13 kilo of tot ze er niet meer in passen qua lengte of breedte, dus tot het hoofdje er bovenuit komt. Verder is de 2e stoel vanaf 9 maanden in principe. Maar als het natuurlijk écht niet meer past, dan zul je eerder over moeten. Ik denk overigens dat je in het voordeel bent dat het nu zomer wordt. Dunnere kleertjes, een dunner of zelfs zonder jasje in de auto spaart vooral qua breedte ook nogal ruimte.
Wij hebben het nieuwe stoeltje al een tijdje klaar staan, maar onze dochter past nog in de eerste maxicosi, dus daar blijft ze nog even in. Ze weegt ongeveer 10 kilo trouwens. Ik denk dat ze over een maandje naar haar nieuwe stoeltje gaat (kiddy infinity pro).
Ja dat passen is echt wel belangrijk!! Wij wilde eigenlijk het stoeltje van kiddy kopen maar omdat ons ventje zo klein is verdwijnt hij nu nog zo'n beetje achter het vanglichaam (dat blok), hij paste eigenlijk nog wel in de maxicosi 0+ ( hij weegt nu pas 9 kg) maar goed met 16 maanden wilde hij heel graag meer van de buitenwereld zien en met een lange reis in het voor uitzicht hebben we toch besloten om een vervolg stoel te kopen. Toen viel ons oog op het stoeltje van Romer, maar goed die paste dus niet in onze auto, athans je kon hem niet zonder veel speling vast zetten. Nu is het dus de maxicosi tobi geworden en als onze kleine man straks wat groter is komt het stoeltje van kiddy er alsnog. Zoalng je kleintje dus nog niet met zijn hoofdje boven de rand uitkomt en niet klem zit zou ik hem dus nog in de maxicosi laten, hij is nu nog zo jong en nekspieren zijn idd nog niet sterk (en hoofd in verhouding groot/ zwaar). Als hij er bijna uit is gegroeid zou ik pas gaan kijken voor een ander stoeltje en kijken hoe je kindje er in zit en of hij in de auto past.
Mijn dochtertje heeft tot 11 maanden in de Maxi Cosi gezeten. We hebben haar nu sinds 2 weken in de autostoel, de Tobi. Dit omdat ze echt klem zat in de MC
onze zoon is net over, hij wilde niet meer in de MC, tot 2 weken geleden geen problemen, nu steeds huilen en eruit proberen te komen. grote zus heeft een nieuwe stoel dus we konden proberen. hij vond het geweldig en huilt niet meer in de auto. Hij is niet met zijn hoofd boven de MC uitgegroeid en hij is ook geen dikkertje, als hij de 9 kilo haalt zou het fijn zijn. hij kan overigens goed zitten en kan zelf gaan zitten al hoewel hij dat niet door heeft dat hij dat kan. in de babywinkel (de iets duurdere speciaalzaak) zeiden ze ook dat het gewicht een indicatie is maar dat het belangrijker is hoe hij zit. In deze winkel hadden ze ook autostoelen met zitjes erop dan kan je proberen
Hier is mijn dochter met 12 maanden over gegaan op de vervolgstoel (axiss en tobi). Ze was nog geen 9 kg, maar wilde echt niet meer in de maxi cosi, ze was zich altijd omhoog aan het wurmen als ze in de mc zat en echt altijd huilen. Ze kon inmiddels wel al hartstikke goed zitten dus hebben haar toch maar over gezet en sinds die tijd was het goed. Ze heeft (bij oppas) tot een week geleden (17 maanden) nog wel af en toe in de mc gezeten. Dus als ze dat niet erg had gevonden had ik haar er echt wel langer in willen hebben. stoel 2 is idd vanaf minimaal 9 kg, maar zou als je kindje nog in de mc wil zeker zo lang mogelijk proberen vol te houden. Is toch het veiligst.
ik zit beetje met het probleempje dat ik een kind heb dat erg groot is voor zijn leeftijd en dus eerder over zal moeten dan dat hij kan zitten! Hij kan er nu nog in maar dat duurt niet lang meer want heeft nog klein stukje over boven zijn hoofd en het hoofdeinde. Hij is 72 cm en zo'n 10 kilo. Hij zal dan wel in de autostoel moeten op ligstand
Mijn zoontje is vorige week overgegaan naar een vervolgstoeltje, de MC Tobi. Hij is 75 cm en 10 kilo en 300 gram (hihi, kom net bij het CB vandaan ). Morgen is hij 11 maanden.
mijn zoontje zit nu sinds n weekje of 2 in de maxicosi priori.. hij krijste t uit in de maxicosi.. en zo kon ik me ook niet concentreren op t rijden.. nu die in de autostoel zit, huilt ie helemaal niet meer en kijkt ie lekker naar buiten.. hij weegt wel al ong. 10 kilo.. maar zn hoofdje paste wel nog net in de maxicosi..
mijn dochter lag met haar schouders klem in de cosi dus ben met 9 maanden over gegaan naar een andere stoel die in een ligstand kan worden gezet. Vind ik belangrijk omdat ze heel vaak in slaap valt in de auto en ik niet wil dat ze dan rechtop moet blijven zitten.