Is een tweede kindje echt 2 keer zo duur? Of betaal je dan minder voor bijv kinderopvang? Eten en luiers enz dat is natuurlijk wel het dubbele Dat weet ik.. Maar vooral de grote uitgaven.. En mag ik dan heeeel brutaal zijn en vragen wat de mama's van 2 kindjes gemiddeld per maand kwijt zijn aan de kids? (eten, drinken, luiers en opvang?) Thnx!
ik merk er eigenlijk niet veel van. mischien 20 euro extra? voor de luiers maar dan heb ik geen opvang nodig en ik geef bv wat wel duur was was de kamers veranderen, zoon naar de grote kamer en dus schilderen behangen nieuwe meubels etc maar als dat klaar is heb je die kosten ook niet meer
Wij hebben sinds 7,5 maand een 2e, maar tot nu toe merk ik niet echt een groot verschil met onze uitgaven. Wil daarbij dan wel zeggen dat ze niet naar het kdv of buitenschoolse opvang o.i.d. gaan, dus die kosten maken we helemaal niet. Naast luiers, voeding, wat extra spullen en extra opvangkosten zullen waarschijnlijk op den duur ook je elektra en water rekening iets omhoog gaan (wat meer wassen met een persoon extra etc.), dus daar zul je ook iets geld voor moeten rekenen. Maar belangrijkste 'kostenpost' is op de lange termijn de school/studiekosten van de kinderen denk ik..
Ik weet niet of 2 keer zo duur is, maar ik merk zeker dat het duurder is. De kdv-kosten zijn uiteraard niet 2 keer zo duur, omdat je voor een tweede kind een groot gedeelte terugkrijgt. Verder kun je het natuurlijk zo duur maken als je het zelf wil. Qua kleren kopen we alles nu dubbel. Waar ik eerst kleren en schoenen voor mijn zoon kocht, doe ik het nu ook voor mijn dochter natuurlijk. Dat is dus dubbel zo veel. Omdat ik een zoon en een dochter heb, kan mijn dochter niet kleren van mijn zoon doordragen. Dat geldt straks ook voor het speelgoed. Natuurlijk kun je er voor kiezen om veel op de mp te kopen of misschien krijg je veel. Ik koop liever alles nieuw, maar dat is mijn keuze. En wat dacht je van de spaarrekeningen van de kinderen. Waar we eerst alleen voor onze zoon spaarden, sparen wij nu ook voor onze dochter. En zo zijn er nog veel meer dingen te bedenken. Ik denk dat je de kosten in de eerste jaren nog best kan drukken. Later krijg je natuurlijk zwemlessen, sportverenigingen etc.
Het enige wat ik echt merk is de kosten van het kdv. Ik heb twee meiden, dus hoefde vrijwel geen kleding te kopen. Natuurlijk heb je de normale dingen als luiers en voeding, maar ik merk niet veel van extra kosten. Ik denk dat dat nog wel komt als ze straks naar school/sport/abonnement etc krijgen/gaan.
ik merk er nu niet heel veel van, maar wij sparen nu al voor als ze straks duur worden als pubers. Hier was dochter al uit de luiers, zoonlief nam haar kamertje over. Kleding heeft hij wel nieuw/2dehands omdat hij maar weinig kan overnemen van zuslief (eigenljk alleen de rompers/pyjama`s en dan nog lang niet allemaal ook verschillende seizoenen). Eten doen ze inmiddels allebei met de pot mee, maar ze zijn nog klein en eten niet zo heel veel nog. Ik koop wel veel meer fruit (ik heb 2 fruitmonsters en groentehaters). Kdv/gastouder: voor nummer 2 krijg je meer vergoed dan voor nummer 1, dus dat is ook niet 2x zoveel. Energie enzo vast wel, want ik merk wel dat ik nu meer was heb dan alleen met dochter. Vaak kun je het op deze leeftijd nog wel in de hand houden: kleding hoeft niet het duurste merk te zijn zeeman voldoet ook, aldiluiers zijn ook prima ipv pampers, hema billendoekjes vegen net zo goed als zwitsaldoekjes, kruidvatvoeding is net zo goed als nutrillon en olvarit......
Bedankt voor jullie reacties meiden! Ik denk dat ik maar even op de belastingdienst een berekening ga maken hoeveel wij dan vergoed krijgen en wat een tweede kindje extra kost op het kdv.. Wij willen heeeel graag een tweede maar ik wil zeker weten dat het financieel goed gaat Klinkt misschien raar..
Ik heb net een berekening gemaakt en hoef maar 253 te betalen voor 2 kids?! De tweede is zowat gratis??! Is natuurlijk wel de berekening van dit jaar.. Volgens mijn vriend zou er niet veel veranderen voor 2012 voor ons.. Maar met een tweede zou ik dat natuurlijk niet weten..
Per 2012 veranderd onder andere de toeslagen tabel. Dit heeft de meeste effect op gezinnen met 2 of meer kinderen. Waar je eerst voor de tweede bijna alles terug kreeg krijg je nu minder terug. Wel nog steeds meer dan voor de eerste. Voor het eerste kind krijg je in vergelijking met 2011 ook minder toeslag terug helaas.
Raar?? Nee juist helemaal niet! Het is juist hartstikke goed dat je hier rekening mee houd!! Je wilt een tweede kindje natuurlijk net zoveel bieden als een eerste kindje..
Hoi Sanjor, Ook hier net mama van een tweede. Wat bij ons heel erg scheelt is dat mijn grote meid net 4 is en naar school gaat. Het opvangbedrag blijft dus hetzelfde. En hetzelfde geldt voor de voeding en luiers. Die heb ik ook maar voor 1 kindje nodig. Het is heel goed dat je er over nadenkt wat de financiele gevolgen zijn hoor. Ik vind het nu de tweede keer er minder inhakken dan de eerste keer. Alle grote spullen hebben we al in huis en omdat we nu een jongen hebben, krijgen we weer heerlijk kleertjes van iedereen. Heb tot nu toe weinig zelf hoeven kopen. Moet ook zeggen dat ik bij dochterlief alles nieuw wilde hebben en bij Jesse ben ik al wat makkelijker. Als een vriendin leuke kleurtjes over heeft, dan maak ik daar dankbaar gebruik van. Als je het over het financiele deel heb, je krijgt ook meer geld van de belasting en natuurlijk voor twee kindjes kinderbijslag. Dus ik vind het aan het eind van de maand erg meevallen. En verder, even buiten het financiele om, vind ik het helemaal fantastisch weer zo'n klein hummeltje in huis. Wij moesten alleen weer erg wennen aan de gebroken nachten en dat we meer aan huis gebonden zijn.
@Tokkel; Bedankt voor je antwoord! Ik wil graag snel een 2e omdat ik denk dat ik weer helemaal moet wennen aan de gebroken nachten en alles als ze al naar school gaat En wil er gewoon in 1 keer vanaf zijn. Daarbij komt ook dat ik het leuk vind als ze niet zo heel veel schelen Ik had nu gezien dat je voor een tweede idd niet veel hoeft te betalen voor de opvang.. Aan de ene kant wel lekker maar ook raar?!
Als je wilt weten hoeveel je terug krijgt moet je de toeslagen tabel 2012 even op internet zoeken. Ik wilde hem meesturen maar kan alleen foto's plaatsen
ik heb er 2 met 1,5 jaar verschil. Qua luiers merk ik het wel ja, toch al gauw 10euro in de week meer kwijt (echte pampers), geef borstvoeding dus daar niet veel aan kwijt, gemiddeld 5euro per maand denk aan zoogcompressen. waar ik het meeste aan kwijt ben tot nog toe zijn kleertjes moet nu allemaal meisjeskleren hebben en had niet veel gehad dus dat is wel aardig kostenpotje... water: is iets meer geworden maar niet veel. Ze gaan tegelijk in bad (daniel wil nu ook in het babybadje ipv grote bad dus kost minder) maar wasmachien draait meer opvang: nvt hier al met al ben ik denk rond de 50euro meer kwijt in een maand (zonder de kleertjes dan)
Bedoel je deze link?: http://www.gcos.nl/upload-66A6E-1DB65-E56ED/toeslagentabel%202012.pdf Ik was verbaasd dat het op internet stond! Want het is toch nog niet bekend? Maar als ik hier van uit ga dan betaal ik alsnog maar 10% zelf voor het tweede kindje.. Dus max 100 euro extra.
Het hangt ook af van hoeveel je verdient. In het algemeen krijg je voor je 2e kind (veel) meer KO-toeslag dan voor 1 kind. Maar volgend jaar gaat er veel veranderen, o.a. dat je bij een hoog inkomen veel minder toeslag krijgt voor het 1e kind. Waardoor je uitgaven sowieso al omhoog gaan, ook als er geen 2e kind komt. In de tabel hierboven bouwt het af naar 33%, maar ik dacht dat hij gaat afbouwen naar 0% voor de hoogste inkomens. Maar als jij maar 10% zelf hoeft te betalen voor je 2e, zit je niet in dat segment... Volgens mij stond er op nibud.nl een rekenmodule voor de situatie in 2012. Ander ding is wel dat ik het als zwaarder heb ervaren met 2 dan met 1 kind. Voor veel vrouwen kan dat ertoe leiden dat ze besluiten om wat minder uren te gaan werken met 2 kleine kinderen, waardoor je minder gaat verdienen. Voor de rest is een 2e kind niet duurder dan een 1e kind, eerder goedkoper (zeker als ze het zelfde geslacht hebben en je er geen moeite mee hebt om spullen/kleding door te geven). Maar kosten blijf je wel maken ja. Eerst aan luiers en kleding, later ook aan sport, muziek, schoolbijdrage, studiepotje en ga zo maar voort.
Ik denk dat je het pas later gaat merken. Als ze beide schoenen nodig hebben, dagje pretpark, vakanties, schoolkosten, sportverenigingen etc. Dat is dan allemaal dubbel op. En ja natuurlijk zal kleding ook fors aantikken. KDV gaan ze hier gelukkig maar 3 maanden tegelijk, dat kost ook erg veel in ons geval. (hoog inkomen dus weinig teruggaaf)
Op zich merken wij het niet zo, maar als ik alles op een rijtje zet is het best veel. 10 euro per week luiers, 10 euro per week voeding, ongeveer 150 euro per maand kinderopvang. Dan zit ik dus al op de 230 euro per maand wat we meer kwijt zijn aan een tweede. Daarbij komt nog dat onze eerste een meisje is en de tweede een jongen, dus ook alle kleren en schoenen moeten nieuw worden gekocht. Uiteindelijk best veel dus.