Bij ons wordt ook al engels geintroduceerd in de kleutergroepen. Ons meisje gaat sinds januari naar school en heeft nu al veel geleerd. Haar eigen naam schrijven bv. Ook leren ze nu al om met een computer om te gaan. Er staan er 2 in de klas.Ik heb het idee dat ze nu al veel meer kennen dan toen wij op die zelfde leeftijd waren.
haha zal wel mee vallen hoor! hier 34 kinderen en 2 computers en geen vechtpartijen. Ze moeten hun naam op het activiteitenbord hangen en zo kunnen er dus maar 2 op. De juf zorgt er voor dat pietje niet elke dag op de pc zit en dat marietje ook aan de beurt komt (de juf hangt ook weleens namen op!
mja precies.. ook hier een activteitenbord.. en je kunt dus niet elke dag de hele dag op de computer.. dat wordt netjes verdeeld over de kindjes en er kunnen er gewoon maximaal 2 tegelijk op. hier is engels een bredeschoolactiviteit waar ik haar graag aan mee had laten deon.. maar ondertussen telt ze tot 10 en kent kleuren en dieren.. uberhaupt voordat de activiteit al is begonnen en als je dan vraagt waar ze dat heeft geleerd.. zegt ze "geen idee, dat weet ik gewoon"
Mijn zoontje zit op montessori, dus ook redelijk vrij in wat hij wil leren (soms in kleine groepjes, vaak in paren of alleen, groep 0-1-2, 3-4-5 en 6-7-8 samen) Na bijna 1 jaar in groep 1 is er vooral voor sociaal geleerd. Tuurlijk wel dingen als cijfers (herkennen, tellen, schrijven, sommetjes), letters (herkennen en een paar schrijven), vormen/kleuren. Maar daar is lang niet elke groep 1-er mee bezig. Sommige kleuren liever, of spelen in de poppenhoek, maar daar leren ze ook van. Ze hebben ook algemene lessen, nu over de natuur en staan er kikkervisjes in de klas, Zo is er elke 6 weken een thema. Voor dit thema waren ze 6 weken druk met een musical, daarvoor met de regenboog. Aan het eind van groep 2 moeten ze een minimum vaardigheid hebben aan lezen (20+ letter herkenen en schrijven, plus kunnen hakken/plakken) en rekenen (alle cijfers tot 100 beheersen, sommetjes tot 10, en 10-100-1000 tallen beheersen)