Mijn baby is 9 maanden en kan alle kanten op rollen maar daar blijft het ook bij, ze wil niet op haar buik spelen, draait direct weer terug. Ze draait wel naar haar buik als ze een speeltje wil pakken maar zodra ze die heeft draait ze weer terug. Hoe kan ze zo ooit leren zitten en kruipen? Als ik haar op haar billen zet kan ze wel blijven zitten, maar nog niet heel lang.Ben heel benieuwd hoe dat bij jullie is gegaan en wat jullie baby's deden met 9 maanden. Moet ik haar gaan stimuleren of gaat ze het echt wel zelf leren? Wanneer maak je de stap naar fysio? Ben benieuwd naar jullie ervaringen
Mijn negen maanden oude baby is ook nog druk aan het rollen en zitten en kruipen of iets in die richting?? Nee hoor! Mevrouw vind het wel best!! Ik ben soms onzeker als ik hoor wat ze allemaal zou 'moeten' kunnen maar probeer me er niet zo druk om te maken...ooit gaat ze het doen op haar eigen tijd! En jou kindje ook!
Ieder kindje ontwikkelt op z'n eigen tempo. Van het cb hoeven ze geloof ik alleen maar te rollen en een blokje vastpakken. Hier ging een sprong echt supersnel. Binnen 10 dagen kruipen, zitten, handen klappen, terugrollen (kon ie nog niet), en echt hele verhalen vertellen/ brabbelen. Misschien komt de sprong nog? De ontwikkeling hier ging rap door, nog geen twee weken later lag hij OP de vaatwasserklep, dus kon ie ook klauteren. Maar ik heb wel een drukke avonturier in huis... niet ieder kind is hetzelfde.nmij leasekind was heel rustig en had geen behoefte om alles te ontdekken, vond het wel best dat mensen naar haar toekwamen
Volgens "hoeft" je baby met 9 maanden nog niet zoveel te kunnen. Ieder kind ontwikkelt zich anders en als ze met 9 maanden bijvoorbeeld heel snel zijn kan dat een paar maanden later heel anders zijn, of andersom. Mijn zoontje deed met 8 maanden alles behalve lopen en klauteren. Op het cb zeiden ze dat hij zo'n 4 maanden voor liep. Ik had dus verwacht dat hij heel vroeg zou lopen maar dat doet hij nu (14 maanden) nog steeds niet los. Wel achter een karretje. Niks te laat maar ik had het eerder verwacht. Zo zie je maar. Het zegt helemaal niks.
Ergens weet ik het ook wel, ieder kind ontwikkelt zich op zijn eigen tempo maar zoals hierboven ook al benoemd wordt, ik word er zo onzeker van... heb het idee dat alle baby's om ons heen al veel verder zijn. Maar goed, loslaten dus en niet eens dat het uitmaakt trouwens, ik hou toch wel oneindig veel van mijn kindje, al gaat ze het nooit leren!
Mijn dochter van 9 maanden kan zelf gaan zitten, kruipen, staan, langs de bank lopen en af en toe staat ze los. Ze is net als mijn zoon vrij snel met deze dingen. Maar mijn zoon begon weer laat met praten etc. Ieder kindje ontwikkeld zich op zijn eigen manier, dus ik zou me echt niet druk maken. Het komt vanzelf!
Volgens mij wat die van jou doet Die van mij rolt nu zelf op haar buik en kan nog niet terug . Zitten? Kruipen? Nog lange niet. Maar..ik heb er nog 2. En die hadden ook niet zo'n haast. tijgeren konden ze vanaf een maand of 10-11. Kruipen en zelf gaan zitten na een jaar. Gaan staan ongeveer met 14 maanden. Langslopen met een maand of 15 en loslopen: zoon met 16 maanden en dochter met 18 maanden. De een is gewoon wat sneller dan de ander met dit soort dingen. Komt allemaal goed.
Oh en vergeet er niet van te genieten. Als ze straks overal bij kunnen denk je nog wel even terug aan deze tijd
Ons meizjexvan negen maanden rolt van buik naar rug en omgedraaid maar alleen als ze er zin in heeft. Ze kan zo een half uur / uur zitten spelen maar zelf gaan zitten lukt nog niet. Ze kletst je de oren van de kop af, de hele dag vertelt ze verhalen (waarvan we helaas niks snappe) sinds moederdag zegt ze mama 😍 maar ze weet niet wat ze zegt hoor ze kan het alleen uitspreken. Op de opvang zeggen ze dat ze echt veel meer praat dan andere kindje van haar leeftijd maar ja, kruipen, tijgeren, zelf zitten en lopen doet ze dus helemaal niks van. Maar ook dat komt vanzelf.
Niet je baby op de billen zetten als ze nog niet zelf kunnen gaan zitten! Ze moeten alles leren vanuit buikligging. Het op de billen zetten maakt passief. Op zich is rollen met 9 maanden prima hoor. Mocht je het leuk vinden haar wat uit te dagen kun je een speeltje net buiten bereik leggen dat ze moet roteren op de buik om erbij te kunnen. Als ze met een jaar niet gaan zitten kun je fysio overwegen. ( onze dochter kroop met 15mnd ging zelf zitten met 16mnd dus wij hebben wel fysio vanaf dat ze 1 is om extra te stimuleren)
Zoek eens op het van wiechenschema. Dit is het schema wat het cb aanhoud wat de ontwikkeling per leeftijd is. Dan kan je zelf een beetje kijken of je kindje daar al aan zit wat betreft ontwikkeling. Verder ontwikkeld ieder kindje zich op zijn/haar eigen manier maar het kan ook opeens snel gaan. Dochter van een vriendin deed tot de 9 maanden vrij weinig en is nu in 2 weken tijd gaan rollen en tijgeren. Daarnaast kan het zijn dat jouw kindje op het ene gebied langzaam is maar op een ander gebied (bijvoorbeeld spraak) straks weer heel vlot. Hier is het andersom. Motorisch super snel (volledig loslopen met een goede 11 maanden) maar praten komt nu pas een beetje op gang.
Zitten wel, gaan zitten niet. Rolt zelfs nog niet, maar roteren op haar buik als een zot. Vooruit of achteruit...? Nee, geen idee al zou ze nog zo graag willen, haha. Maar wat een spraakwaterval...alle klanken komen voorbij mamama papapa, dada, bwabwa, jaja, eesj, tees (wat het dan ook mag zijn) en heel hard kraaien van plezier. Het is duidelijk waar haar interesse ligt op het moment . Motorisch komt het ook vast wel goed, maar inderdaad onzeker kunnen vergelijkingen met andere je maken. Heb ik ook steeds. Maar het is wel goed om alles in de gaten te houden toch? Mocht je na een tijd toch gaan twijfelen dan kun je altijd stappen ondernemen.
Super bedankt voor jullie reacties! Ik herken wel heel erg het ontwikkelen op een ander gebied idd. Dochtertje klets enorm veel, in alle klanken. Miss dat daar nu de focus ligt. Het is in ieder geval erg gezellig
Onze zoon kon met 9 mnd tijgeren, zelfstandig zitten en zich optrekken. Met 10 mnd kruipen en met ruim 11 mnd lopen. Maar qua taal begint hij nu pas (bijna 1.5 jr). Ieder kind z'n eigen ding!! en op deze leeftijd gaat t zo hard. Over 3 mnd kunnen ze vanalles en dat gaat echt ineens!
Hier hetzelfde hoor! Ook 9 maanden, maar alleen maar rollen...Ze wil wel graag kruipen en probeert vanalles (tot grote frustratie van zichzelf), maar ze snapt het gewoon nog niet. Is ook niet erg, alles op haar tijd! Dus zou me niet te druk maken, elk kindje is anders! Dochtertje van een vriendin is 1,5 maand jonger en die wil al staan, terwijl zij nog niet terug doet rollen.... Dus! Geen zorgen!
Ons meisje van 9 maanden rolt van rug naar buik en terug. Kan goed om haar as heen draaien. Zit zelfstandig maar af en toe als ze te enthousiast is valt ze nog wel eens om. Staat heel stevig op haar benen en begint nu net met naar achter tijgeren.
hier begint hij pas net met rollen , de eerste 2 dagen alleen van buik naar rug, toen weer paar dagen helemaal niet meer. nu juist alleen van rug naar buik hij draait wel de speelmat rond, hij kiest nu echt de speeltjes uit . een week geleden lag hij echt nog op de plek waar wij hem neerlegde zitten kan hij ook nog niet, ja heel kort, en in kinderstoeltje met stoelverkleiner, bewust ook alleen met het eten, zodat het niet te lang in die houding zit. maar wipstoel wilde hij niet meer. op benen staan (als wij hem vasthouden) gaat ook nog niet hij heef al 6 tanden, 7e is in aantocht verder vind hij het ook nog wel prima nu weer wat andere klanken, maar echt veel praten of uitbundig lachen doet hij niet. het is gewoon een rustig mannetje inderdaad alles op zijn tijd, en juist mooi om te zien hoe ieder kind zich ontwikkeld
Heel herkenbaar! Mijn zoontje is net 1 jaar geworden, maar ik was ook steeds onzeker over die dingen. Helemaal als je dan een ander kindje van dezelfde leeftijd ziet, die dan al meer kan. Maar ik heb wel echt geleerd dat het allemaal vanzelf komt. Mijn zoontje kon met 9 maanden net zitten en rolde van rug naar buik en terug. Net een week voor hij 1 werd ging hij in een keer kruipen. Lopen kan ie nog niet en staan kan ie eventjes met hulp. Maar dat kan volgende week zo anders zijn! Het gaat allemaal zo snel, lekker genieten van het klein zijn Geniet nog even van de rust, zodra ze gaan lopen en kruipen word je er druk mee, haha!
Hier dacht ik ook bij negen maanden, ze staat stil met ontwikkelen. Kon al een tijdje omrollen en naar achteren schuiven. Brabbelen doet ze ook heel veel. Nu zijn we 2 weken verder en ze kan staan aan een tafel, zit heel goed rechtop en sinds twee dagen kan ze vooruit schuiven en zit regelmatig in de kruiphouding. Ik zou me geen zorgen maken als ik jou was. Ieder kind ontwikkeld op zijn eigen tempo. Sommige kinderen slaan het kruipen zelfs over.
M'n dochter is over 2 dagen 10 maanden, maar kan alleen maar van buik maar rug rollen. De rest doet ze ook nog niet. Wel is ze heel veel aan het brabbelen en met haar handjes aan het klappen ed. Heb een zoon van 6 jaar en die kon zitten met 9 maanden en voor de rest ook niet veel.