Hoofdlusi en wat nu?

Discussie in 'Zwanger worden' gestart door BAS1759, 25 aug 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. BAS1759

    BAS1759 Fanatiek lid

    23 jul 2009
    2.629
    0
    0
    GTB
    Limburg
    He meiden,

    Jullie raden het al ik zit net een paar dagen na ei en hoofdluis. Wat moet ik doen. Toch behandelen of wat???? Hellup


    xxx Joyce
     
  2. fafa

    fafa Niet meer actief

    wat je kunt doen is een netenkam kopen en dan de komende 14 dagen iedere dag je natte en geconditionde haar grondig uit laten kammen. Als het goed is ben je er dan vanaf. (als je ook alle jassen, beddengoed etc op 90 graden wast)

    Wel veel werk, maar er komen iig geen - voor zwangeren gevaarlijke - chemicaliën aan te pas.
     
  3. petrabr

    petrabr VIP lid

    6 okt 2007
    8.000
    1
    0
    zuid holland
    Ik zou toch behandelen. een eventuele zwangerschap zou nog zo pril zijn
     
  4. BAS1759

    BAS1759 Fanatiek lid

    23 jul 2009
    2.629
    0
    0
    GTB
    Limburg
    Leuk hoor ik heb alleen de hoofdluis mijn zoontje en man niet. Stom zeg. Vraag me toch af hoe ik er aan kom.

    xxx Joyce
     
  5. Maryam86

    Maryam86 Bekend lid

    17 mrt 2010
    527
    0
    0
    NULL
    NULL
    je haar in de lavendelolie zetten schijnt ook te werken. een vriendin van mij heeft dat eens gedaan, dat een nachtje laten werken en alle luizen waren dood, maar of het ook werkt tegen neten weet ik niet.

    En in mijn boek "veilig zwanger" staat het volgende over het bestrijden van vlooien en luizen o.a. het volgende

    "de veiligste remedie is tweemaal per dag kammen met een luizenkam, wekenlang, tot alle beestjes verdwenen zijn.
    Behandelen met luizenshampoo of lotion mag ook, mits je een middel gebruikt met dat is gemaakt van pyretrumextract. Het middel wordt gewonnen uit chrysanten en is veilig in de zwangerschap. De kunstmatige variant ervan heeft meestal een naam die eindigt op "etrine" (bijvoorbeeld permetrine) en is ook veilig.

    Ik persoonlijk zou wel kiezen voor het behandelen met een shampoo of lotion, ook omdat je dan de eitjes doodt, anders blijf je echt nog wekenlang met die ellendige beestjes zitten, en blijf je alles aan het wassen, want je moet nu werkelijk zowat al je textiel gaan reinigen! Jassen, beddegoed, kussentjes op de bank...goed stofzuigen etc. oooooh...ik weet het nog goed van vroeger toen ik eens luizen had...veel succes en sterkte!
     
  6. Chillin

    Chillin VIP lid

    22 mrt 2007
    68.641
    902
    113
    Zorgprofessional.
    Belgische grens.
    Mijn dochter heeft ook luizen.Wat ik nu doe is elke dag haar haar wassen,cremespoeling erin en met een luizenkam door het haar kammen,de luizen lopen vast door de cremesspoeling en je kunt ze heel makkelijk uitkammen.Het is nu al een stuk minder!
     
  7. Maryam86

    Maryam86 Bekend lid

    17 mrt 2010
    527
    0
    0
    NULL
    NULL
    maar hoe doe je het dan met de neten? en bv als ze naar school gaat?
     
  8. BAS1759

    BAS1759 Fanatiek lid

    23 jul 2009
    2.629
    0
    0
    GTB
    Limburg
    Heb inderdaad lotion gekregen die op trine eindigt of ziets de ha heeft het helemaal uitgeplozen voor me. Lief he.

    xxx Joyce
     
  9. lautjep

    lautjep Niet meer actief

    ik ben leerkracht in het basisonderwijs en het advies wat wij van de ggd hebben gekregen is wassen met die troep ( sorry maar dat is het) daarna elke dag 2 keer kammen afwisselen nat een droog haar. droog haar dan krijg je de neten makkelijker los. Je kunt ze er als je er nog maar een paar hebt ook met haar en al uit trekken.
    Dit 15 dagen doen. Daanra nog een keertje met die troep wassen en goed kammen totdat je geen neten meer hebt en een week geen luis hebt gevonden.

    Blijf het goed in de gaten houden soms doen neten er wel 2 maanden over om uit te komen dus elke keer als je er een vind eruit trekken/ kammen

    ik hoop dat je er snel vanaf bent.

    naar school mogen kinderen als ze geen lopende luis meer hebben en die neten die springen niet over. Meisjes moeten het haar wel vast.
     
  10. Janna

    Janna Fanatiek lid

    Luizen kunnen ook niet 'springen'. Ze kunnen alleen klimmen en overlopen. Dus als er contact is tussen mensen, of contact met textiel.

    Als je textiel hebt die niet te heet gewassen mag worden, kun je het ook 24 uur in een plastic zak in de vriezer leggen. De luizen en neten gaan dan dood. (Je moet het namelijk op minstens 60 graden wassen.)

    En je kunt grote kussen e.d. in een vuilniszak doen en die hermetisch afsluiten. Twee weken zo laten staan. Op een gegeven moment is de zuurstof op (of is er te veel koolstofdioxide, dat weet ik niet), maar dan gaan ze dood.

    Dit laatste is nogal extreem, maar vorig jaar hebben we hier drie keer achter elkaar luizen gehad! We kregen ze maar niet weg! Op een gegeven moment krijg je dan een soort van obsessieve schoonmaakwoede en probeer je alles! :D

    Deze tips zijn ook toepasbaar op haarborstels, kammen en knuffels enzo.

    Oh, bah, ik voel het helemaal kriebelen op mijn hoofd :(

    Succes!
     
  11. Brezjika

    Brezjika Bekend lid

    Je hebt ook electrische luizenkam. Het is wel handig, je kunt ten alle tijden uit voorzorg de haren mee kammen.
     
  12. BAS1759

    BAS1759 Fanatiek lid

    23 jul 2009
    2.629
    0
    0
    GTB
    Limburg
    Even stomme vraag heb vandaag al wel 3x gekamt ofzo. 2x na de lotion en tot nu toe zie of vind ik geen luis meer. Ik kam mezelf maar hoe weet ik nu of de neten weg zijn. Mijn man vind dat maar niets.

    xxx Joyce
     
  13. Chillin

    Chillin VIP lid

    22 mrt 2007
    68.641
    902
    113
    Zorgprofessional.
    Belgische grens.
    dan zie je nog geel/witte bolletjes op je haren.
     
  14. Chillin

    Chillin VIP lid

    22 mrt 2007
    68.641
    902
    113
    Zorgprofessional.
    Belgische grens.
    sommige neten gaan mee met het kammen,daarom moet het ook elke dag.Op school hangen alle jassen nu in een zak.
     

Deel Deze Pagina