Rechtshulp nodig mbt verkoop van een kitten

Discussie in 'De lounge' gestart door Aszz, 6 nov 2020.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Zijn hier dames die advocaat, of iets in die richting, zijn die mij misschien kunnen helpen?
    Ik heb rechtsbijstand maar omdat het een zakelijke overeenkomst betreft doen die niets voor mij.

    Zoals sommige misschien weten heb ik een paar keer een nestje gehad met onze poes.
    Vorig nestje heeft 4/5 weken geleden compleet geënt, ontwormt, gechipt en gezond verklaard door de DA ons huis verlaten.
    Gister kreeg ik een appje dat het met Claire, de enige poes van de 5, slecht gaat. Al 2 weken. Ze eet niet en drinkt niet en zijn vorige werk bij hun DA geweest.
    Heel gesprek, gevraagd wat ik kon doen etc.

    Werd ik vanochtend gebeld door hun, ze waren bij de dierenarts en die wou mij wel even spreken.
    Ik kreeg te horen dat het kitten, gezien de tijdsperiode, zeer waarschijnlijk ziek bij mij weg is gegaan.
    Daarna kreeg ik van de eigenaren te horen dat ze willen dat ik Claire voor het volledige koop bedrag terug ga kopen.

    Ik ging hier, uiteraard, niet mee akkoord. Ik heb aangeboden een deel van de eventuele dierenartskosten te betalen. Mits ik weet wat er mis is.
    Ze is hier volledig gezond verklaard de deur uit gegaan. En dat staat ook heel duidelijk vermeld in het paspoort.
    De andere 4 kittens is niets mee aan de hand, daar heb ik gister allemaal contact mee gehad.
    En straks haal ik een doodziek kitten op voor de volle pond, om vervolgens ook nog eens dierenartskosten te gaan maken.
    Het liefst haal ik haar direct op, maar het voelt helemaal niet goed.

    Nu dreigen ze dus met een advocaat.
    Wat moet ik doen? Ik kan zo nergens vinden wat mijn plichten zijn.
    Alleen dat ik geen handelaar ben, en dus ook niet die informatieplicht etc heb.

    Bah ben er helemaal naar van.
     
  2. Koraal82

    Koraal82 Fanatiek lid

    17 jul 2013
    3.278
    1.441
    113
    Ik heb er nul verstand van maar vroeg me af om hoeveel geld het gaat (dus de prijs van de kitten)? Het kan natuurlijk zo zijn dat de kitten pas daarna ziek is geworden maar dan snap ik nog wel dat de mensen er over klagen/proberen hun geld terug te krijgen. Ook al kun jij er bijv niks aan doen.
     
  3. mam1991

    mam1991 VIP lid

    17 jan 2013
    10.071
    2.096
    113
    Maar wat mankeert de kitten dan? Dat kan ik er niet helemaal uithalen.
     
  4. bosi333

    bosi333 VIP lid

    1 aug 2006
    37.265
    6.790
    113
    Jij hebt aan je verplichting gedaan door je " product" ( raar omdat het een dier is) transparant te verkopen. Dus je hebt het lieve beestje gezond verkocht. Dit heb je door een arts laten testen.
    Dit is netjes verklaard.

    Misschien kun je contact opnemen met de dierenarts die het poesje gezond heeft verklaard. Want het lijkt erop dat daar dan de fout ligt.

    Ik zou het geld terugbetalen en de poes ophalen. En daarna met de dierenarts waarbij je de poesjes liet keuren in gesprek.
     
    Juffie26, Ysabella en GossipGirlxoxo vinden dit leuk.
  5. autumn86

    autumn86 Bekend lid

    3 sep 2014
    790
    532
    93
    Na 14 dagen komen ze melden dat het kitten al de hele tijd ziek is, bijzonder.
    Normaal meldt een kitten koper zich gelijk als er iets speelt zodat jij als verkoper de kittenkopers naar je eigen dierenarts kunnen laten gaan.

    Inderdaad wat is er mis met het kitten dat er hele hoge kosten aan zitten?
     
    MaMa, bloem82, Ysabella en 2 anderen vinden dit leuk.
  6. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Ja dat weet ik dus ook niet.
    Giardia is het niet, daar hebben ze op getest vorige week. Ze eet en drinkt niet meer, en valt af.
    Ik zou graag een bloedtest zien waarin naar voren komt wat er aan de hand is. Maar dat is te duur.
    Ik ben een beetje bang voor Fip. Beide ouders zijn negatief getest of Fip, maar het is een virus die redelijk makkelijk overdraagbaar is. En ze hebben nog een kat.

    @bosi333 ik heb al contact met onze dierenarts gehad en ze was gewoon gezond toen ze hier weg ging. Hart, longen, ontlasting, groei alles was goed.
    Er wordt bij kittens geen bloed afgenomen om te testen standaard. Ik raad de koper ook altijd aan nog naar hun eigen dierenarts te gaan om te checken. Dit hebben ze niet gedaan.
     
    bosi333 vindt dit leuk.
  7. Maev

    Maev VIP lid

    4 dec 2014
    6.071
    5.553
    113
    Contact opnemen met de dierenarts die voor vertrek de kitten heeft gezond verklaard en duidelijk krijgen wat de kitten aldus de dierenarts van de kopers dan zou hebben.
    Als ze 4/5 weken geleden bij jou gezond verklaard en wel het nest hebben verlaten en het nu 2 weken slecht gaat kan het kitten in die 2/3 tussenliggende periode ook iets opgelopen hebben. Lijkt mij aannemelijker, hoe verklaren ze anders dat het in die 2/3 weken wel goed ging en hoe verklaart hun dierenarts dat?
     
  8. autumn86

    autumn86 Bekend lid

    3 sep 2014
    790
    532
    93
    @Aszz Wauw bloedonderzoek te duur. Willen ze wel naar jouw dierenarts?
    Anders zou ik denk ik toch in het belang van het kitten deze ophalen ter vergoeding van het kitten geld. Niet omdat ze daar recht op zouden hebben maar in belang van het kitten.
     
    MaMa, Zara75, hummeltje5 en 1 andere persoon vinden dit leuk.
  9. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Ze wonen daar voor te ver weg.
    Mijn man meldde dat me ook dat we onze eigen dieren niet moeten vergeten. We hebben nog een oude man van bijna 17 jaar in huis, haar moeder nog en een bejaarde hond.
    Ik durf niet zomaar een zieke kat in huis te halen met het risico dat het iets besmettelijks is.
    En daar heeft hij wel een punt.
     
  10. hummeltje5

    hummeltje5 VIP lid

    28 dec 2014
    22.506
    13.797
    113
    Vrouw
    Noord- Holland
    Dat laatste is gewoon stom van ze.

    Niet meer eten noch drinken kan op veel dingen wijzen.

    Kun je met de kopers afspreken dat jullie beiden de helft van de bloedtest betalen wellicht? Ik neem toch aan dat zij ook wel willen weten wat er met hun kitten aan de hand is...

    Vervelend zeg zo'n nare bijsmaak :(
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  11. Lill

    Lill VIP lid

    24 aug 2008
    10.219
    6.894
    113
    Vrouw
    Bijzonder dat zelfs een bloedonderzoek al te duur is. Ik verbaas me soms over hoe weinig mensen rekening houden met kosten die bij een dier kunnen komen kijken..
    Anyway, jij hebt gewoon goed gehandeld. Zij hebben hun 'onderzoeksplicht' verzaakt door niet meteen de kitten te laten controleren.

    Snap dat je bang bent voor Fip, rotziekte. 1 van mijn katten aan overleden met 9 maanden.
     
    Lamode, Ysabella, Whoopy en 4 anderen vinden dit leuk.
  12. GossipGirlxoxo

    GossipGirlxoxo Niet meer actief

    Kunnen jouw dieren arts en hun dierenarts niet met elkaar in contact gaan als 2 specialisten onder elkaar zeg maar. Zodat het geen welles nietes spelletje word?
     
    MaMa, Youtan, Aegyo en 2 anderen vinden dit leuk.
  13. bozoe

    bozoe VIP lid

    9 jul 2014
    5.478
    5.838
    113
    Wij hebben helaas iets soortgelijks meegemaakt met ons kitten vorig jaar. Zodra ze bij ons thuis was stortte ze in. Niet eten, drinken en non-stop diarree. Ik ben uiteraard naar onze dierenarts gegaan en ze bleek niesziekte te hebben, giardia en vermoedelijk heeft ze al geen goede start gehad bij de geboorte. Helaas vonden we haar afgelopen maand ineens dood voor de deur.

    Maar .. ik heb nooit van de fokker gevraagd om haar terug te nemen. Je doet er toch alles aan als baasje om haar er weer bovenop te krijgen? Ik vind dat je heel goed meedenkt en je aanbod om de dierenartskosten te vergoedden erg goed is. Jammer dat de nieuwe baasjes haar liever weer "inleveren".
     
  14. Bailey07

    Bailey07 Fanatiek lid

    8 okt 2010
    3.187
    1.749
    113
    Wat ik hier heel bijzonder in vind is dat ze pas na 2 weken aankloppen of is er eerder contact opgenomen @Aszz? Blijft echt wel heel rot dit :(

    Wij hebben een soortgelijk iets gehad maar kwam later aan het licht na aankoop. Toen ook maar iets opviel wel direct aan de bel getrokken. Dit bleek PKD te zijn helaas. Dit is goed afgehandeld hoor maar wij als baasje eerst alles uit de kast gehaald wat we konden... toen heeft de fokker ‘netjes’ nieuw kitten vergoed. Superlief. Bleef nog kut natuurlijk.
     
    GossipGirlxoxo vindt dit leuk.
  15. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Nee ik weet het helaas pas echt sinds gister.
    21 oktober is er nog contact geweest en toen was alles nog helemaal goed. Kreeg ik allerlei filmpjes etc.
    Ik heb vanochtend aangeboden de helft van het bloed onderzoek te vergoeden, daar heb ik nog geen reactie op helaas.
     
  16. Cin85

    Cin85 VIP lid

    12 jan 2010
    12.491
    13.945
    113
    Vrouw
    Dus de kitten is eigenlijk pas ziek geworden nadat ze daar was. Heb je hun dierenarts ook de filmpjes van 21 oktober laten zien?

    Overigens vind ik het heel bijzonder dat bloedonderzoek al te duur is, hadden die mensen verwacht dat een kat nooit naar de dierenarts hoeft en ook voor dr eigen eten zorgt ofzo?
    Als baasje zijnde heb je de verantwoordelijkheid om je van te voren goed in te lezen in de kosten van een beest en deze ook goed te kunnen dragen, anders moet je geen huisdieren nemen.
     
    Zara75, Ysabella, GossipGirlxoxo en 2 anderen vinden dit leuk.
  17. paula1984

    paula1984 Niet meer actief

    Jij het als verkoper voldaan aan het wettelijk stuk.

    Na 2 weken ziekte ineens de fokker contacten en ''eisen' gaan stellen is vreemd.
    Ik weet dat je wat vaker een nestje gehad hebt dus je dierenarts vertrouw je ook in zijn haar oordeel lijkt me. Als die iets opgemerkt had dan hadden het poesje ook niet vetrokken.

    Klinkt alsof ze financiël niet voor hun dier kunnen zorgen en nu jou ervoor op willen laten draaien.
    Als je toch besluit haar terug te halen zou ze in quarantaine kunnen tot je weet wat er scheelt?
     
    dreumesje, Ysabella en Bailey07 vinden dit leuk.
  18. Aszz

    Aszz Niet meer actief

    Ja zit ik ook aan te denken. Ff kijken of dat lukt want we zijn onze hele boven verdieping aan het aanpakken.
    En ik weiger gewoon de volle pond voor een zieke kat te betalen die niet bij mij ziek is geworden + de dierenarts kosten. Ben gekke henkie niet.
    Ik wacht nog even af waar zij mee gaan komen.
     
    Ysabella, Gewooniemand en Bailey07 vinden dit leuk.
  19. paula1984

    paula1984 Niet meer actief

    Jij bent niet in gebreke gebleven dus zou helemaal niet hoeven betalen.
    Kun je zelf niet nogmaals contact opnemen met hun dierenarts en overleggen?
    De filmpjes delen van een gezonde kat.
     
    Paardenbloem vindt dit leuk.
  20. Fuddey

    Fuddey VIP lid

    6 okt 2015
    16.382
    12.678
    113
    Katje ging gezond bij jullie weg, dat heb je gewoon op papier, je hebt geadviseerd een bloedonderzoek te laten doen aan de kopers, dat wilden zij niet. En daarna wordt het katje ziek - tja, sorry, maar dat valt gewoon onder de verantwoordelijkheid van de eigenaar - dus die kopers in dit geval. Ik zou ze zeker geen geld terug geven, en eigenlijk ook niet kosten delen voor onderzoek - doe je dat vandaag, dan willen ze morgen ook de kosten voor bv medicijnen delen, dan voor speciale voeding etc etc.
     
    MaMa, Zulema, cw26 en 5 anderen vinden dit leuk.

Deel Deze Pagina