gevulde kalkoen is eigenlijk heel makkelijk (tenminste....) je koopt gewoon al een uitgebeende kalkoen de vulling kan vershillend zijn zoek gewoon even op google en dan zie je er zo een hele hoop kalkoen vullen en dicht maken met coctail prikkers over de kalkoen leg je lapjes spek steek ze even vast anders glijden ze er af en dan de oven in je moet alleen regelmatig de kalkoen bedruipen.... nou dat moeten we allemaal wel kunnen toch?
grote zalm zijde plakjes citroen erop en tomaat boullion blokje even in een beetje warm water oplossen en erbij gieten in de schaal! beetje roomboter erop en in de oven! makkelijk en geen omkijken naar! en super heerlijk!
@anna dank je ik ga het denk ik toch proberen @miss buterfly dat klinkt heel lekker, ik ben gek op champions. Zalm vind ik ook heel erg lekker maar dat lust mijn zusje niet, jammer.
Je kunt het ook zo doen dat iedereen iets lekkers maakt. Dus hapjes. Een pan sateetjes, stokbrood met kruidenboter, een lekker soepjes, tapas, palingrolletjes. En dan als toetje kan 1 iemand ijs meenemen of een lekkere nogatine ijstaart! Oh die is lekker! Voor recepten hoor ik het wel! Groetjes Lonneke
Tja ik kan je helaas niet helpen, want 1ste kerstdag gaan wij eten bij mijn ouders, die laten hoogstwaarschijnlijk een cateraar komen en 2de kerstdag eten wij bij zijn ouders. Wat we daar doen, geen idee. En bij Oud en Nieuw houden we het makkelijk: ik ben al de hele dag in de weer met oliebollen bakken, dus heb ik weinig zin daarna nog uitgebreid te koken.
KERSTHAM (insmeren met een mixje van picalilly en bruine suiker, kruidnagels erin, ananasplakken erop met van die rode kersjes, in een schaal met cola en dan de oven in, YUM!) met heerlijke dominicaanse 'arros morro' en dominicaanse kerstbrood. Een kerst op z'n tropisch dus *zucht*, ik ben echt stikjaloers op jullie die kerst in Nederland kunnen vieren .
Hier is het elk jaar bijna altijd hetzelfde! Kerstavond/heiligavond (bij mijn schoonouders) altijd ragout en witlof met kaas in bladerdeeg. En 1e kerstdag (bij mijn ouders) altijd kalkoen, konijn, aardappelkroketjes, witlof en boontjes! En 2e kerstdag hadden we afgelopen jaar hier thuis gevierd met vrienden (wat we dit jaar waarschijnlijk weer gaan doen) en ik ga dus dit topic mee volgen om ideeën op te doen
Ik heb het lekker dt jaar. Heb me alle twee de dagen uitgenodigd haha. De eerste kerstdag ga ik naar mijn schoonouders, zal wel gourmetten worden en de tweede kerstdag gaan we uit eten met mijn ouders.
Bij ons mochten de kids vorig jaar kiezen wat we aten en het werd..............................frietjes
met kerst eten we bij mijn moeder vaak kip of konijn ligt er net aan wat je lust ze maakt bijde klaar met gebakke aardappeltjes en wat verschillende groentes. en op kerstavond gourmetten. 2e kerstdag gaan we bij mijn schoonouders eten en dan wordt het uit eten of grillen.
wij gaan dus kalkoen eten 1e kerstdag, weet iemand wat je er allemaal bij kan maken zodat we niet alleen kalkoen hebben?
Bij kalkoen (tenminste wij eten bijna elke 1e kerstdag kalkoen, konijn en/of kip) meestal aardappeltoefjes/kroketjes, witlof uit de oven, iets makkelijkers zoals boontjes ofzo!
ik ga hier me receptjes vanaf hale denk ik; www.born2cook.nl dat is vaak op tv en hij maakt zulke heerlijke dingen! ik eet overigens bij mijn ouders 1e kerstdag.. maar ik kook! mijn mam houd daar niet van! hihi 2e kerstdag geenidee...
Speenvarken en stokvis! Het speenvarken wordt in zijn geheel opgediend met een hete saus en de stokvis wordt bereid als ovenschotel met hele fijne frietjes, gekookte eieren, paprika, uien, olijven en olijfolie. Dit maak ik niet, hoor, dat doet mijn vader. Hij heeft een portugees/spaans restaurant gehad.
vorig jaar heb ik gewerkt met de kerst , en toen heb ik lekker allemaal makkelijke lekkere gerechten gehaald bij de ah , vlees schotels wat je zo in de oven kon schuiven etc lekker makkelijk die ah ! en dit jaar ga ik bij familie eten ! L>sybje
Wij eten dit jaar met kerst wild zwijn wat er bij weet ik nog niet met oud en nieuw eten wij altijd kippenvleugeltjes en vanalles en nog wat gewoon wat liflafjes op tafel groetjes jolanda ps wat erg lekker is ook parelhoen en die zijn goed te betalen
Wij eten er altijd verschillende dingetjes bij. Aardappelkroketjes of puree (uit van die zakjes met creme fraiche, erg lekker!), salade, warme groente (boontjes of broccoli oid met sausje), plakjes rollade, stoofpeertjes, appelmoes met kaneel en stukjes ananas, eh.. volgens mij was dat het wel.. Vaak nog een voorgerechtje, soepje of meloen met ham. En als nagerecht doen we vaak verschillende soorten ijs van hertog (die zijn zooo lekker!) of zelfgemaakte kwarktaart en/of appeltaart. *zucht* ik heb er nu al zin in