@ Aaliyah en Trotse mama : Met geen opleiding afgerond bedoelde ik eigenlijk dat je nog midden in je studie zit. Waarom die niet eerst afmaken? Jullie hebben een opleiding afgemaakt. Althans er voor gekozen niet verder te studeren. Dat is dus een hele andere situatie (in mijn ogen). Daarbij heb ik het over er bewust voor kiezen om zwanger te raken terwijl je nog zo jong bent en bijv. nog thuis woont. Zou het heel erg vinden als mijn dochtertje op haar 17e zegt: "Mam, ik heb de pil door de wc gespoeld en ik hoop snel zwanger te zijn!" terwijl ze nog bij ons woont en nog met haar studie bezig is..... Verder bedoel ik met net samen zijn niet net samen wonen maar echt zoals het er staat 'net samen zijn', 3, 4 maanden ofzo.... En ja, het kan prima dat een stel dat nog niet lang samen woont beter voor kun kindje zorgt dan een stel dat al heel lang samenwoont. Dat heb je me ook niet horen zeggen toch? Dus als ik verkeerd over gekomen ben dan mijn excuses maar zoals jullie het lezen is niet wat ik bedoelde. @ Luna: Kindjes met down is vanaf een leeftijd van 35, naar wat ik begrepen heb. Vandaar dat je vanaf je 35ste ook meer onderzoeken moet doen. Zelf was ik dertig toen ik (na 3 maanden) zwanger raakte en had wel de keuze om een nekplooimeting te doen maar dit is dan dus nog niet verplicht. Hebben er dan ook niet voor gekozen trouwens maar dat is weer een andere discussie. @ Thasmo en Shaddix: Dat bedoel ik dus! Onder de 18 kiezen voor een kind terwijl je zelf eigenlijk nog een kind bent (dus nog thuis woont, nog op school zit etc).... Dat het je overkomt, je raakt zwanger zonder dat je er voor gekozen hebt, is een heel andere situatie...al kan ik dan inderdaad ook niet begrijpen dat je na 2 abortussen op je 17e gaat kiezen voor een kind (dan heb je de 1e 2 denk ik te gemakkelijk weg gehaald zonder na te denken over de (emotionele) gevolgen ervan). Voor iedere jonge mama die zich toch wat aangevallen voelt door mij. Ik bedoel dus echt tienermoeders die nog op school zitten, thuis wonen, geen vaste relatie (samenwonen) hebben etc en dan er bewust voor kiezen om zwanger te raken! Waarom dan niet nog even een paar jaartjes wachten denk ik dan. Dat je niet gestudeerd / verder geleerd hebt is een heel ander verhaal en heeft niets te maken met of je een goede moeder kunt zijn ja of nee! Zelfde geld over het aantal jaar dat je samenwoont. Al vraag ik me nog steeds wel af waarom je sowieso bewust zwanger wilt worden onder de 18.... Grt. Kweenie
Hallo, Ik ben (nog) geen moeder en ben 25 dus ik geen tienermoeder. Mijn schoonma was 16 toen ze bewust zwanger werd en heeft nadien nog 2 kinderen van die man gekregen, ze is gescheiden en is nu al jaren gelukkig met haar huidige man mijn schoonvader. En mijn schoonzus was geloof 16 toen ze zwanger werd en een miskraam kreeg en 17 toen ze bewust zwanger werd. Dus in alle bei d egevallen bewust jong moeder geworden en 2 van de beste die ik ken. En alles is goed gekomen en ze zijn heel gelukkig nu. Sterker nog, mijn schoonmoeder is geboren voor kinderen, dus toen zij op haar 16e haar eerste kind kreeg, was het gewoon meteen goed. Misschien ligt het daaraan dat ze gewoon er klaar voor was en mijn schoonzus, ja die was er op haar 17e ook klaar voor. En dat kindje is nu 12 en komt niks tekort nooit terkort gekomen. Altijd met liefde voor gezorgd. Sorry dat ik inbrak, Groetjes, Vuurmeisje
hey meiden ik vindt een tienermoeder tot 18 jaar, 19 jaar twijfel, 20 jaar en ouder zie ik als jonge moeder (ben zelf 20 bijna 21). Maar ik vindt niet dat je op je 16de geen kind op kan voeden. de 1 is sneller verantwoordelijker dan de ander ,) maar ik snap niet als je rond die leeftijd zit dat je er bewust aan gaat beginnen. Want je heb nog een hele tijd daarvoor.
zit net me berichtje terug te lezen maar dat laatste kwam er best rot uit, sorry!!!! Want zo bedoelde ik het niet, wat ik bedoel is dat ik niet rond die leeftijd al een kindje wil hebben. Ik zou tijd niet anders willen doen. en nu wilde we alle 2 een klein ukkie maar ik moet er wel bij zeggen dat ik het knap vindt van de jonge meiden is toch een grote beslissing en dat je die dan maakt
Was 19 toen ik omnverwaxht zwanger raakte en 20 toen ik beviel. Ik vind mijzelf absoluut geen tienermoeder, word ook echt boos als iemand me zo noemt. Het klinkt zo 'negatief' en 'onverantwoordelijk'. Ik vind dat ik al erg verantwoordelijk was voordat ik zwanger raakte. In mn zwangerschap zijn we ook getrouwd, doordat ik in mn laatste jaar van mn opleiding zat ben heb k eff een break gehad (geen stage gedaan), die ik nu weer inhaal. We wonen inmiddels ook al n tijdje samen. Nee bechouw me echt niet als tienermoeder, meer als jonge moeder! @Shadixx: Precies, die wat jij bedoeld dat noem ik nou wel tienermoeders. Inderdaad met 15of 16 denken van ik ben er niet aan toe, weg ermee. En met 17 ineens bewust moeder worden, COME ON... Als je er bewust voor kiest vind ik ook dat je je zaakjes op orde moet hebben.
@Kweenie, tegen de tijd dat wij aan een tweede kunnen/gaan beginnen zal ik ook rond de 30 zijn. Vind het wel een geruststelling dat je aangeeft dat het pas vanaf de 35 geldt. Ik heb het nog eens nagezocht op internet en het klopt inderdaad. Mijn dokter gaf dat toen aan bij mij dat de percentages hoger liggen vanaf de 30. Ach, moet hij zijn studieboeken toch nog maar eens wat beter nalezen. Wij hebben overigens ook niet gekozen voor de nekplooimeting.
OMG, dat kan ik dan dus echt niet begrijpen! Spijt me zeer, maar eigenlijk vind ik dat zulke mensen geen kindjes zouden mogen krijgen! !
tussen de 10 en de 19? de jaren dat je dus ook een tiener bent. Daarna ben je een twintiger. En voor deze maatschappij een jonge moeder maar toch geen tienermoeder meer? En leeftijd zegt niet altijd iets over verantwoordelijkheid dus daar gaat het mij met het woord "tienermoeder" dus niet om!
Ik versta onder tienermoeder tot 18/19, tot 25 vind ik echt geen tienermoeder meer, je noemt een persoon van 22 of 25 toch sowieso geen tiener meer...?
Je bent gewoon een tienermoeder als je nog een tiener bent vind ik. Dat is gewoon zo. Maarr... tienermoeder is een moeder die een tiener is. En niet een moeder die slecht is enz, enz.... Dit is door de mensen zelf een woord met vooroordelen geworden. Er zijn inderdaad tieners die hun kind niet (goed) kunnen opvoeden enzo. Maar er zijn ook moeders die 30 zijn en hun kind niet goed kunnen opvoeden omdat ze de zaakjes niet in orde hebben. Begrijp me niet verkeerd ik heb er ook een hekel aan als mensen me tienermoeder noemen hoor(ben ondertussen ook bijna 22 maar goed dat terzijde), dit komt omdat er dus veel slechte vooroordelen zijn. Maar meiden heb er lekker schijt aan! Zo lang wij maar gelukkig zijn toch8)