Nope, vind ik niet bij de andere namen van onze kinderen passen. Een hele andere soort naam en ook complex op papier Precies dit. Aea vind ik echt een tongbreker naast de andere spelling van de jongens. Ik wil een naam op papier die iedereen goed uitspreekt, maar het ook wil ook wat ja. Vind zelf Phea niet 'raar' staan ofzo, maar ik moet wel ff wennen. Een andere optie is Phéa maar ik vind het streepje geen toegevoegde waarde hebben. Streepjes om de streepjes vind ik ook geen goede reden . Maar ik ben zoooo in love qua uitspraak. Phea heeft iets zachtaardigs, is krachtig, kort en uniek!
Mijn man vind het trouwens ook een prachtige naam maar opteert voor Fea. Wel met 2e naam erachter sowieso!
Ik vind Phea mooi! Ook mooi geschreven en geen scrabbelende. Ik heb vroeger wel een Feya in de klas gehad, maar ik vind Phea echt een mooiere schrijfwijze. Ook net origineler zodat ze makkelijker te onthouden is (in de klas, bij sollicitaties) dan alle Feye, Fae, Feay, Fays... (ik vind gewoon Fey oid trouwens geen leuke naam)
Ik vind een F mooier dan een P persoonlijk (maar ik ben raar). Wél zullen er dan veel mensen zijn die fie of fee gaan zeggen, ondanks dat het er fonetisch staat. Daar kun je je echt in vergissen, ik had zelf ook nooit kunnen voorspellen dat er zoveel mensen zouden zijn die ieraajah zouden zeggen tegen ons I.riah. Wat je dus op z’n boerenhollands als ieriejaa uitspreekt. Het is al eerder gezegd, maar een H toevoegen voorkomt dat. Feah, dus. Of in dit geval wél met een ‘stripke op den eeje’: Féa. #meerwaarde
@RE080219 ja Fie of Fee zouden denk ik veel mensen zeggen. Maar over de spelling valt natuurlijk te twisten. Man en ik zijn gelijk enthousiast over de uitspraak mocht het een meisje worden dus dat is mooi! Gaat heeeeeel hoog (voor nu hoogst) de lijst op. En een langere (3 lettergrepen) naam erachter vind ik prima. Hebben de andere 2 ook.
Ikzelf ken geen Phea raar geschreven maar vind het wel mooi klinken. Ikzelf ken een Phia. Cleo, Chloë of Noëmi niets voor jullie?
Ik las jouw tekst in de OP en ik las ook 'fie' erin , las erna pas dat je 'fee-ja' wil als uitspraak. Dus die kans is sowieso wel aanwezig dat mensen in eerste instantie 'Fie,' zeggen. (Ik koppelde hem voor mezelf aan Nancy McPhee in mijn hoofd dus las hem zo). Maar die mensen verbeter je dan maar weer toch? Dat zul je toch altijd wel een beetje houden. Als ik op papier de naam 'Anne' lees zal er vast ook een tussen zitten die het op z'n Fries uitspreekt als 'ohne'. Daar zou ik t dus echt niet voor laten. Misschien opschrijven op een paar manieren en er dan elke dag even naar kijken. Dan blijf je bij één schrijfwijze op den duur een prettig gevoel krijgen en dat is 'em dan . Ik vind het wel een leuke naam. Je zou ook nog voor Pheah kunnen gaan, dan nodigt het wellicht nog meer uit, net als bij Leah, om Fie-ja te zeggen.
Hahahaha. Ik ben dus ook voor Phea hoor. Wel grappig om te lezen dat de meesten de klank mooi vinden. Je hoort de naam nauwelijks en dat vind ik dan wel leuk bij mijn andere kinderen!
Misschien een detail, want ik vind Fea best mooi, maar fea betekent "lelijk" in het Spaans (feo mannelijk, fea vrouwelijk). Beroepsmisvorming hoor want ik ben oorspronkelijk tolk Spaans
Phea vind ik prachtige naam (kende t nog niet). Juist met de PH. Met een f haalt de charme er juist vanaf vind ik.
Dit wilde ik ook zeggen! Ook al maak je er Phea van, dan blijft de uitspraak natuurlijk gelijk (lelijkerd). Ik zou me denk ik toch zorgen maken dat ze misschien later in Spanje wil studeren of wonen of zelfs maar op vakantie wil gaan... Overigens gefeliciteerd met je cadeautje!
Prachtig, de uitspraak. Zelf zou ik er Fea of Féa van maken, dat vind ik stoerder staan. Maargoed, ik hou niet zo van zachte meisjesnamen. Ik vind trouwens Fea/Féa wel beter bij de namen van je jongens passen. Die vind ik ook stoer.