Oh, inderdaad ja, de t.v.-kar! En voor de zomervakantie gingen we een film kijken, werd er zo’n videoband in gedaan van ‘Honey, I shrunk the kids’ ofzo. Het jeugdjournaal keken we samen met groep 7 en 8 elke week in de aula. Oh, en bepaalde dingen met gym die nu ook niet meer mogen, waarvan ik ook wel denk ‘terecht’, zoals met springlessen een menselijke bok gebruiken. Daar liet ik me niet voor gebruiken, want soms plofte net een klasgenoot met overgewicht verkeerd op iemands rug. En kinderen met enorme blauwe plekken, omdat ze met van die slingerworpen met trefbal gooiden. De reden waarom ik altijd won met trefbal, want ik deed er alles aan om die keiharde rotballen te ontlopen. Of in een pauze naar de Free record shop gaan met vriendinnen, muziek luisteren en hard meezingen .
Oh ja dit! Ik heb mijn poëziealbums en agenda's van de middelbare school nog. Agenda van de eerste is mega dik door alles wat erin geplakt is en alle blz die gevouwen zijn etc.
Escape, zo die maan heb ik al 20 jaar niet gelezen. Kanonnen, daar een keer een wilde koningsnacht gehad. On topic, eigenlijk een hoop dingen al genoemd. Maar het roken op je werk, dan wel in het magazijn van mijn 1ste baantje bij de Flandria. Was toch wel wat. Had het er toevallig met een vollega over. Gewoon een asbak op je bureau.
Oh en al die stickers bij de sigaren boer voor je 90210 plakboek en stickers ruilen. Zware bandaris shag vanaf je 9de kopen voor je vader bij de snackbar en van het wisselgeld een snoepje uit de bakken. Edit: shandy of stiekem een glaasje bowl, of bessen met sinas. Jenever inschenken voor opa tot het randje.
Toen ik 12 was, waren we op vakantie in Tsjechië en er stonden allemaal 'keurige meisjes' te wachten bij bushokjes. Althans, dat maakte mijn vader me wijs. Ook moest ik met een 2 liter fles bier halen bij de bar voor mijn Duitse camping buurman. Kreeg het nog mee ook.
Advocaat met slagroom bij mijn opa en oma toen ik 10 was. Wij, de oudste kleinkinderen, kregen dan ook een beetje met heel veel slagroom in een eierdopje En een klein beetje zoete Spaanse rode wijn met kerst (aangelengd met 7up). Kun je je nu ook niets meer bij voorstellen In je blootje op het strand. Cassettebandjes maken van liedjes die op de radio kwamen, was je uuuuuren aan het luisteren tot het liedje kwam dat je wilde hebben en dan rennen naar de stereo-installatie om de record knop in te drukken.
Heel veel dingen die ik hier lees kunnen waar ik woon nog steeds. Hebben wij bezoek? Stapelen in de auto. Of is er iemand bij met een truck, dan zitten wij daar wel. Echt erg eigenlijk... Mijn kinderen moeten echt hum gordel om. Als ik vriendinnetjes vervoer dan zijn ze helemaal verbaasd dat ik aangeef dat ze de gordel om moeten doen. Als ik een telefoontje krijg tijdens het rijden kan ik rustig mijn telefoon opnemen en een politieagent passeren.. Geen haan die er naar kraait.
Waar woon je dan precies? Als er in onze auto iemand de gordel niet om heeft gaat de auto net zo hard keihard piepen totdat iedereen hem wel om heeft.
Caribisch gebied. Ja dat had ik in NL ook idd. Hier stopt ie na 3 keer piepen. Ik moet er wel bij zeggen dat je 1 weg hebt waar je 70 mag, de rest rijd je hooguit 30. Maar ik blijf er bij er zijn altijd idioten die als malle rijden en daarom vind ik die gordel wel belangrijk... en nog niet te spreken over scooterrijders die bij voorkeur op 1 wiel rijden. Het zal maar op je motorkap belanden.
Dat zou goed kunnen. Dat dingen vroeger veel vaker stil gehouden werden. Jaaa. Fotozaak bij ons was ook xo. Drukten alles af, maar wat mislukt was mocht je teruggeven. Oh ..... die keer dat ik was vergeten dat vriend en ik ook een paar ondeugende foto's gemaakt hadden. Had die fotograaf dus allemaal kunnen zien
Naar concerten zonder oordoppen en muziek op de walkman lekker hard. Nu doe ik braaf oordoppen in om mijn gehoor te beschermen.
Roken, overal Lachend de auto tanken. Uitgaan zonder de moderne smartphones, zo fijn dat ze me toen nooit hebben gefilmd. Ook los op de achterbank zitten maar denk dat m'n vader wel 1 van de eerste was die toch streng werd op de gordel. Weet nog dat ik als kind echt geloofde dat zonder de gordel de auto niet aan ging. Chocolade sigaretten van Sinterklaas. Bellen in die telefooncels naar vreemde nummers. Urenlang wachten tot een foto geladen werd op internet van je idool om daarna de volgende foto te laden. Videocassettes huren. Dat mis ik eigenlijk wel. Vond dat zo leuk en speciaal. Nu doe je klik, klik, keuze tussen honderden series en films en dan zuchten omdat je niks vind
Ooh ja, choco-sigaretjes! En ik kreeg ooit een pakje snoep-shag in m’n schoen Video huren mis ik ook wel, was altijd zo gezellig als ik met bv mijn moeder en een logeetje naar Videoland ging en dan snuffelen!
Naar de funshop, nep sigaretten, kauwgom met zo een muizenval erin, rozenbottel poeder op de wc bril, stink bommen, belletje lel, smurfensnot maken, waterballonnen gevecht, stoepranden, touwtjespringen, elastieken, hutten bouwen, oorlogje spelen man wat waren we fit en actief vroeger.