Volgens mij zijn niet veel mensen op de hoogte van die manier van voeren is t wel? Vind het best interressant klinken moet ik zeggen en zag net door middel van google het merk; Bandit(?) Iemand ervaring mee en waar kun je dat verkrijgen? Kijk, zeg gewoon eerlijk, ik ben geen typ om allerlei slagers ofzo af te gaan om vlees te halen. MAar als je kvv ook ergens makkelijk kunt halen en als dat net zo goed is, dan wil ik dat echt wel een keer proberen! Gewoon even kijken hoe ons hondje erop reageerd. Brokken loopt ze in ieder geval niet echt warm voor, tenzij ik er groente doorheen pleur hahah
Dat is voor mij ook de reden dat ik niet barf (is echt lappen vlees met bot en orgaavlees ed), geen tijd geen ruimte ed. Maar smuldier en zakjes lams/runderhart zijn hier voornamelijk bij de deka te koop. Vomar ook wel maar die heeft alleen pens compleet/pens en hart. En de Deka heeft ook kip. Bij de dierenwinkel haal ik worsten carnibest. Soms haal ik kipfiletje. Zolang je maar 3/4x per week compleet geeft. Dan kun je daarbuiten gewoon gehakt of kip of de pakjes smuldier geven die niet compleet zijn. Af en toe een goed bot voor de tanden en klaar. Ze poepen stuk minder. Maar de supermakrten hier iig en sowieso de dierenwinkels, maar die hebben vaak geen smuldier en dat is wat goedkoper. En je moet een laatje over hebben in de vriezer. Maar genieten dat ze doen, hier springen ze zowat salto's als ze horen dat t bijna klaar is
En even de site van Bandit gekeken en dat is ook zoeits idd, het diepvriesvoer dan iig. kijk ook maar eens op smuldier en ook op carnibest. Je moet overigens wel tegen een beetje bloed enzo kunnen zeker smuldier want ja dat zit er dus ook beetje in he en pens is ook echt pens, van een dier dus en dat ruikt niet echt naar viooltjes, maar hun vreten het bordje er zowat bij op
Ik heb ook gebarfd, of eigenlijk deed ik NRV, maar goed... Toen ik zwanger was zag ik dat niet zitten met al dat rauwe vlees en bloed, mijn handen gingen kapot van de dettol! Inmiddels zitten we nog steeds op de Kvv, afgewisseld met pens en kip. Mijn hond krijgt 1 keer per dag te eten en ik wil het voleten over een tijdje ook weer gaan doen, dus 1 dag vasten.
Heb nog wel een laatje vrij en t is maar een kleine hond, dus geen tig kilo nodig dan haha. Zal morgen toch eens gaan kijken hier en daar. Zag op de site van Carnibest dat er een verkooppunt hier in de buurt zit, dus dan daar eerst maar naar toe haha. Enne, ik ben niet snel vies te krijgen hoor....we hebben ook reptielen en die eten zo nu en dan een levende muis, geloof me gaat ook niet bloedeloos haha. Maar dat gehakt en kip, is dat gewoon wat wij ook eten zeg maar? Of is dat ook speciaal voor honden? En geef je dat dan rauw....wat een vragen he, Maar wel bedankt voor de uitleg!! Enne TS, sorry voor t stelen van je topic :-s
Onze hond krijgt Royal Canin Mobility (schrijf ik dat goed ?), aangezien ze artrose heeft in haar voorpoten. Sinds ze dit voer krijgt loopt ze niet meer kreupel wanneer ze lang gelegen heeft na het rennen. Onze trouwe viervoeter is een Rottweiler kruising en word 6 jaar deze zomer.
Dat een Jack Russel geen versvoer zou mogen, klopt echt niet hoor. En een erkend fokker of niet, veel fokkers zijn echt nog niet thuis in versvoer en dierenartsen evenmin (bovendien verdienen ze daar geen cent aan). Ze krijgen gratis puppypakketten en korting als ze een bepaald voer promoten bij puppy-eigenaren. Ja, dat was ik vergeten, wij geven 1 of 2 dagen in de week ook Smuldier, maar nu ben ik verhuisd en ik moet nog een supermarkt vinden die dat wel verkoopt. Hoe werkt dat met Carnibest? Daar hoor ik wel goede verhalen over, maar moet je dat bestellen ofzo bij zo'n verkooppunt in de buurt? Ik heb geen grote vriezer, dus veel ruimte heb ik niet.
Ik koop mijn Rodi en Smuldier gewoon bij de supermarkt. Bij de jumbo. Gehakt, kip etc is idd gewoon wat wij eten en gewoon rauw. Ik geef mijn hond 1 keer in de week een rauw ei eroverheen en ook krijgt ze levertraanolie over haar eten maar dit is tegen het verharen dus dat is niet voor elke hond nodig. Ik heb ook een kleine hond dus, een jack russeltje, en het neemt amper plaats in. Heb een half laatje in de vriezer nodig voor haar maar ik koop dan ook elke week nieuw. Ik ken ook mensen die een heleboel in eens in slaan. Hier is de hond er dus ook echt gek op en hierdoor vind ik het zelfs leuk om haar eten te geven. Ze komt niet bij me staan want ze mag niet schooien, maar zodra ik haar bakje pak, dan is ze helemaal hyper en rent ze door het huis om elke keer in de keuken te stoppen om te kijken of ik al klaar ben. Leuk om te zien! En je merkt gewoon dat ze het ook echt lekker gevonden heeft als ze het op heeft, en daarbij ziet ze er geweldig gezond uit! Ze glimt van alle kanten en haar mond stinkt niet meer, ze is goed op gewicht etc. Met brok zat ik ook altijd te klooien met de hoeveelheid, jack's hebben toch wel aanleg om dik te worden. Maar daar zijn we nu vanaf! Het is heel typisch, ik heb jaren brok gevoerd en moest niks hebben van kvv of barf. Toen ik het interessant begon te vinden ben ik wel op internet rond gaan kijken, maar op forums vond ik dat ze zo hatelijk deden tegen mensen die brok voeren. Maar nu ik zelf vlees voer, heb ik ook de grootste hekel aan brokken gekregen, die komen er hier nooit meer in.
@Duchess, ja, ik heb ook wel op zo'n forum rondgesnuffeld, maar zag door de bomen het bos niet meer. Smuldier haalde ik altijd bij de Plus, maar hier bij AH hebben ze het niet, weet niet of C1000 of Emte het verkoopt? Misschien van de week eens die Carnibest contactpersoon in deze woonplaats bellen voor info.
@wendelaa Je kan gewoon rauwe kip en gehakt geven, maar wel alleen rundergehakt, want in half/half zit varken en dat mogen ze niet en al helemaal niet rauw. @jo79 ( ik moet jou nog trug pb-en over mijn bull ) Carnibest heeft verschillende verkooppunten zitten, moet je even op hun site kijken. Op de worsten zelf en misschien ook wel op hun site staat hoeveelheid die je moet geven. Voor de mensen die over willen stappen van brok naar vers; het zou kunnen dat ze eerst iets afvallen maar dat komt omdat hun spijsvertering moet wenne aan het nieuwe voer. Bij Brok verteren ze vooral graan en bijstoffen en dat zij voornamelijk koolhydraten en die zetten aan. Bij vlees zit dat er stuk minder in dus moeten ze even wennen. Als ze echt dun worden kun je ze tijdelijk wat macaroni bij geven (al zijn dat wel weer granen) maar je moet voornamelijk met je ogen voeren. Worden ze dunner geef je meer, worden ze dikker geef je minder.En orgaanvlees worden ze ook zwaarder van, dus als ze afvallen iets meer orgaan geven ; hart,pens ed. Vragen mogen ook evt ge-pb't worden hoor
@elke dat klopt, we hebben nog contact met de nieuwe baas en het is een goede beslissing geweest. we hebben er zeker goed over nagedacht en voelt of zit er ook maar iets niet goed dan doen we het niet. cavom is tch voor werk en sporthonden? bedankt voor jullie reacties, ik heb er veel aan.
Wauw ik zit echt met verbazing dit topic te lezen. Barfen???? ooooooooh dat is dus wat oma vroeger al deed met de honden gewoon de botten uit het vlees snijden en deze werden voor de hond op de grond gegooit, die ging er dan lekker op kauwen. Hier een jack russel van 12.5 jaar oud en sinds zijn 8ste eet hij senior van de pedicree en doet het er goed op. Mijn schoonzus heeft een herder een een saarloos, altijd duur eten, rauw eten, alles precies afgemeten en altijd problemen met ontlasting/huid en dergelijke. Waar het aan ligt, ik zou het niet weten, een wilde gok te veel beesten (6 katten en 2 honden) op een te klein oppervlakte of misschien toch het eten. Wat ik wel weet is dat je daar erg moet oppassen met eten want de honden grijpen het zo van tafel en uit je handen, voor mij een teken dat ze toch te weinig krijgen voor hun zijn honden nu eenmaal zo, dat is hun instinkt. Maar goed deze week staat er weer een tripje dierenarts gepland want de jaarlijkse check-up moet gebeuren en voor het eerst in 12 jaar zijn er een paar dingen waar we het over moeten hebben. Zo lijkt Jacky doof te worden, eet hij zand (iemand een idee heeft waarom dan hoor ik het graag pb me dan even) en heeft hij een klein wratje aan zijn kop. Groetje Anita
Wij hebben een bull en die krijgt brokken van de Aveve met lam en rijst. Van alle andere brokken krijgt mevrouw diarree... Bullen zijn best gevoelig voor bepaald voer. Deze brokken zijn voor onze bull het beste. Witte bullen hebben ook best vaak huidproblemen en met deze brokken heeft ze hier ook geen last van. Wil je wel alvast feleiciteren met je nieuwe aanwinst,bullen zijn echt helemaal te gek!
mijn honden krijgen denkadog excelent, hiervoor kreeg mijn grote bij de fokker reza, maar daar was moeilijk aan te komen, denkdaog is wat goedkoper maar van dezelfde fabrikant en exact dezelfde samenstelling. het is geen goedkoop voer maar ze doen het er erg goed op (weinig ontlasting) heb ook eens prins geprobeerd, maar daar reageerde hij niet goed op
Draak, dat klopt van dat afvallen. Mijn hond (duitse herder van anderhalf) is ook wat afgevallen, en die voer ik nu wat meer dan wat op de verpakking staat. Het is trouwens altijd beter om op het oog te voeren dan je te houden aan de richtlijnen. Hij krijgt 's morgens 400 gram en 's avonds 600 gram smuldier, dus in totaal 2,5 bakje per dag. En echt, soms moet ik bedelen om een pietepeuterig drolletje Van brok moet ik echt niks meer hebben, het is gewoon slecht. Al die granen en troep... Tuurlijk beweren dierenartsen dat brok beter is, want anders verdienen ze er niets meer aan. Met mijn da heb ik ook een discussie gehad over wat beter is, en toen ik het hele verhaal van het spijsverteringsstelsel had verteld wist ze niets meer te zeggen... Soms zitten er ook dingen in brok die er niets te zoeken hebben, zoals karton. Voor degenen die interesse hebben in het gaan voeren van kvv/barf, is deze link erg interessant: www.barfplaats.nl Je vind er tevens adressen waar het verkrijgbaar is.
Ik heb een "boerenhondje", ze is een kruising tussen een boerenfox/tekkel en een jack russel. Ik moet eerlijk zeggen dat ze van ons steeds verschillend voer krijgt. Laatst hadden we een grote zak brokken bij de lidl vandaan, maar bij de plus of een dierenwinkel willen we het ook weleens halen. Het is eigenlijk maar net hoe het uitkomt. Ze vind alle brokken lekker. Het is wel zo dat we alleen brokken geven. Ik denk dat het niet uitmaakt wat voor voer je je hond geeft, zolang ze eet zal het wel goed zijn toch! Het is natuurlijk anders als je hond een allergie heeft.
Ik vraag me wel af hoe de ontlasting van jou hond is... Elke keer een andere brok is absoluut niet goed. Ze raden niet voor niks aan om heel rustig over te stappen op ander voer wanneer je andere brok gaat voeren. (dus echt heel langzaam mengen) Met elke keer ander voer moet je hond elke keer weer aan de andere brok wennen, de een heeft weer meer granen dan de ander, meer eiwitten, veel zout weinig zout en ga zo maar door... Dat is gewoon niet goed. Dat een hond het eet wil niks zeggen. Kindjes in afrika eten ook heel erg graag rijst maar het wil niet zeggen dat ze gezond zijn. Vind dit altijd zo jammer om te lezen... Soms zeggen mensen, mijn hond doet het al 10 jaar goed op Frolic bijv, kan goed zijn, mijn opa rookte en dronk als de tering en werd 80 jaar, maar gezond was het niet........... Veel hondeneigenaren zouden zich meer moeten verdiepen in de hond zelf vind ik. En niet eens alleen wat betreft eten, maar ook vaak wat betreft de omgang met de hond... (dit is overigens geen aanval op jou mocht dat zo overkomen)
mandy ik heb niet alles gelezen hoor maar onze hond heeft het heel lang goed gedaan op cavom, een geperst brok en geen geexpandeerde. Deze valt dus in de maag uitelkaar en voorkomt eventueel een maagkanteling... maar meneer kreeg last van hotspot en momenteel switst hij na een paar maande van brok omdat dit de enige manier is zodat hij geen last heeft van de hotspot. Ik kan ook hele dure brokken gaan voeren, antialergische enzo... maar sorry dat ik het zeg maar dat kan ik écht niet betalen! Onze hond eet minimaal 25 kg per maand meneer weegt namelijk bijna 60 kg... Hij staat momenteel zelfs op LIDL brokken, waarom? omdat ik gewoon afwisseling moet hebben. merken wat hij gehad heeft?: Cavom bento kronen fokker farmfood liddl wilde eerst ook vers voeren oid maar ook dit is niet te betalen voor onze hond... dus ons arm schaap moet het doen met brokken hahaha
duches las je stukje over het verdiepen.... helaas heb ik dat ook gedaan en ook bij verschillende personen geinformeerd en naar eiwitten gekeken enzovoort maar ik kan het echt niet betalen om 75 euro uit te geven voor 5 kilotjes... mijn hond doet daar net een week mee.... en ook vers voeren is niet betaaldbaar voor mij
Anniek, heb even uitgerekend dat je, wanneer je jouw hond vers zou voeren (smuldier) je dan ongeveer 1,50 per dag kwijt bent aan voer. Dat valt op zich toch wel mee? En dan ben ik uitgegaan van het gewicht van 60kg, hij zou 3 bakjes per dag nodig hebben.