Mama, papa, *iets wat lijkt op de naam van grote zus*, dot (hond heet Dotje) yes, nee, buhbaaai (byebye), Ojeeeee. Dat is het wel een beetje.
Vanaf een maand of 7 baby, daarmee bedoelde hij kom naar me toe Vanaf een maand of 8 papa en mama, mama betekend vooral ik heb iets nodig en jij weet precies wat dus probeer ik het maar niet bij papa. A! (is geen woord, maar hij gebruikt het telkens aaa mijn mond is leeg, dus geef me nu snel de volgende hap) Sinds dien is er niks meer bij gekomen, hij is nu 12 maanden.
Hier nu met 15 maanden. Papa/mama/oma/opa/titi (broer Tygo) appel/ elmo/ mauw/ haai/ die/ bal/ klaar/ uit/ op/ aai
Met 14mnd zei ze nog geen woord. Cb beweerde dat ze wat achterliep en 4 woordjes moest kunnen. Moest dus met 18mnd terug. Nu heb ik vrijdag die afspraak en ze zegt nu zo'n 50 a 60 woorden. Dus kan oppeens snel gaan.
Vlgns mij zeiden ze nog niets met deze lft haha De oudste ging een beetje fatsoenlijk praten met 2,5 jaar, de middelste was wel vroeg met praten,de jongste praat sinds een aantal maanden pas een beetje verstaanbaar.
Mama, papa, bah en nee (neh of neiii meestal, al heb ik ook wel eens echt nee gehoord). Ik zie aan haar dat ze al heel veel snapt maar zelf zeggen doet ze nog niet.
Mama..papa..bal..hier..die..kom..pop..boom..drinken..eten..slapen Auw..dierengeluiden..tata betekent slaan..knuffel..kus..mooi..lekker Boem betekent vallen..en nog paar woordjes waar ik even.niet op kom. Vanaf 16maanden.ging.het opeens heel snel.
Onze dochter zegt alleen 'die' Of te wel, ze praat nog niet. Maar ik maak me er niet druk om. Haar vader was ook niet snel met praten maar die heeft de schade wel ingehaald hahaha
Hij zegt geen woord. Kan me er niet zo druk om maken lekker rustig. Hij kan heel goed duidelijk maken wat hij wilt
Nu 14 maanden en zegt: dag, bal, hap, auto En behh als ik vraag wat een schaap doet en boe als ik vraag wat een koe doet. En Nijn als ik zeg waar is nijntje? Verder zegt hij die en da. Hij doet de hele dag door dá, dié en dan moet ik zeggen wat het is. Hij zegt dus nog niet zoveel maar ik merk wel dat er begrip is: als ik vraag waar is je sok gaat hij die halen, pak je jas gaat ie halen... Hij doet ook wel oh-oh als iets valt en bah als iets vies is. Maar dat zijn meer klanken dus.