Wat zijn dierenartsen toch ontzettend duur!!!!

Discussie in 'De lounge' gestart door MrsDee, 21 jan 2010.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. suuz09

    suuz09 Bekend lid

    14 jan 2009
    712
    272
    63
    Ik vind het ook erg duur.
    Als je een schatting geef, moet je daar ook in de buurt bij blijven.

    Ik ben benieuwd naar de specificatie.

    Liefs Suzanne
     
  2. onsukkie

    onsukkie VIP lid

    29 jun 2007
    6.874
    1
    0
    Monnickendam
    Praat me niet van dierenarts kosten, dat is echt niet normaal meer af en toe... en dan zijn er ook nog van die achterlijke verschillen tussen diereartsen.

    Ik heb een konijnenopvang en als ik bij 3 dierenartsen een konijn laat castreren, kost dat me, schrik niet...

    dierenarts 1: 25 euro
    dierenarts 2: 60 euro
    dierenarts 3: 85 euro

    *shoot*

    Sterkte met je kat!
     
  3. k3lly

    k3lly Fanatiek lid

    1 feb 2008
    2.091
    2
    38
    Vrouw
    Kraamverzorgende
    Heerhugowaard
    Ik ken het helaas ook... Onze poes heeft ernstige voedselallergie, en ik ben denk ik in totaal zo'n 2500 euro lichter, door alle onderzoeken die er gedaan moesten worden. Daarbij komt ook nog eens dat ze alleen kangoeroe vlees mag eten, wat zo'n 15 euro per kilo kost. Het is zeker duur, en sta telkens weer met mijn oren te klapperen als ik moet afrekenen. Maar het is me absoluut elke cent waard. Zolang onze poes maar een goed leven heeft.
     
  4. onsukkie

    onsukkie VIP lid

    29 jun 2007
    6.874
    1
    0
    Monnickendam
    Kangeroe vlees???

    Ik weet 1 ding wel, komt voort uit de hondenwereld, maar dat voeding bij de opleiding van dierenartsen slecht aan bod komt en ze voornamelijk voer voorschrijven waar ze zelf geld aan verdienen. (sorry als ik iemand voor het hoofd stoot)

    Ik geef enkel versvlees, op basis van het prooidiermodel en hoef eigenlijk nooit naar een dierenarts voor standaart dingetjes als jeuk, ontstekingen, oorpijn ed
     
  5. k3lly

    k3lly Fanatiek lid

    1 feb 2008
    2.091
    2
    38
    Vrouw
    Kraamverzorgende
    Heerhugowaard
    Ik haal het vlees niet bij de dierenarts hoor, ik koop het bij de groothandel. Helaas moeten we wel, we hebben alle soorten vlees al geprobeerd, en kangoeroe is het enige waar ze tegen kan.

    Mijn dierenarts heeft een hoop aan ons verdient, maar hij is 1 van de weinige die gespecialiseerd is in ernstige voedselallergie.
     
  6. onsukkie

    onsukkie VIP lid

    29 jun 2007
    6.874
    1
    0
    Monnickendam
    Dure grap zeg... wist niet eens dat kangeroevlees te krijgen was voor dieren.
     
  7. Skye

    Skye Niet meer actief


    Is waarschijnlijk ook kangeroevlees wat voor mensen bedoeld is, alleen zij geeft het aan haar kat
     
  8. draak86

    draak86 VIP lid

    7 mrt 2008
    5.427
    0
    0
    Thuisblijf mama
    Noord-holland
    hier ook alleen maar versvlees. Kvv dan, barfen misschien ooit maar dat gaat nu gewoon niet met zo'n kleintje erbij ed. Ook ruimtegebrek speelt een rol. Maar met kvv doen ze het zoooveel beter erop. De mensen zouden eens moeten weten wat voor een rotzooi er in de gemiddelde brok zit (behalve de geperste zoals Cavom,farmfood en Prins) dan zouden mensen zit rot schrikken... Frituurvet/bietenpulp/snavels en poten/ zelfs zieken delen van een dier of zieke dieren...
     
  9. Skye

    Skye Niet meer actief


    Oh god. Die discussie is op elk hondenforum wel te vinden. Wel of niet barfen! Die discussie gaan we hier echt niet aan hoor;). Voedselallergie heeft trouwen niks te maken met wel of niet rauwe voeding. Een allergie ontwikkelt zich naarmate het dier het vaker eet. Mensen kunnen ook allergisch zijn voor aardbeien. Niet dat die aardbeien niet deugen, maar puur omdat die mensen een allergie aangemaakt hebben. Of je nou brokken geeft, barft of kvv geeft, een dier kan altijd allergisch worden
     
  10. draak86

    draak86 VIP lid

    7 mrt 2008
    5.427
    0
    0
    Thuisblijf mama
    Noord-holland
    Uiteraard kan elk dier een voedsel allergie krijgen. Verschil is wel dat in de meeste brokken graan het hoofdbestandsdeel is! Laat een hond graan nou net niet kunnen verteren en de meeste honden dus allergisch reageren op graan wat dus niet in kvv zit. Dus in dat opzichte gezien helpt rauw vlees dus wel degelijk mee aan het beperken van allergien.
     
  11. Skye

    Skye Niet meer actief

    Tja, mijn hond krijgt gewoon brokken en heeft echt nergens last van. En dat barfen is toch niks voor mij. Die gore botten enzo. Veel makkelijker om gewoon een zak in de kast te hebben staan.
     
  12. k3lly

    k3lly Fanatiek lid

    1 feb 2008
    2.091
    2
    38
    Vrouw
    Kraamverzorgende
    Heerhugowaard
    Het vlees wat ik haal is inderdaad voor mensen bedoeld.... Ze krijgt het niet rauw, maar ik kook het net aan gaar. Inderdaad een dure grap, maar ze reageerd er prima op, en ze vindt het echt heerlijk! We weten niet precies waarvoor onze poes allergisch is, aangezien ze altijd van alles wel wat kreeg. We kunnen gaan uitzoeken waar ze precies allergisch voor is, maar helaas gaat dit jaren duren. En ik vindt het wel prima zo.
     
  13. Whabbit

    Whabbit Fanatiek lid

    22 feb 2008
    1.253
    24
    38
    Ik ben zelf dierenarts en vindt het altijd een beetje jammer als er zo snel wordt geroepen: wat zijn jullie duur! Dat de kosten heel hoog zijn ben ik met je eens, maar duur suggereert dat je dierenarts het niet waard is! Zonder deze operatie was je kat nu niet meer in leven... Het is beslist heel vervelend dat er een schatting gemaakt en de kosten uiteindelijk NOG een stuk hoger uitvielen, dus ik snap je probleem daarmee ook heel goed. Helaas is het bij spoedoperaties soms heel moeilijk om een goede schatting te maken. Het duurste aan de operatie is de tijd die de arts ermee bezig is en als de operatie tegenviel, of er complicaties optreden dan maakt dat meteen een enorm verschil!

    Ben overigens wel van mening dat als je uiteindelijke kosten zoveel afwijken van de schatting die je gemaakt hebt, je je klant wanneer nodig moet helpen met een betalingsregeling!

    Ik merk vaak dat mensen zich niet realiseren dat een dierenarts ook rustig zo'n 8 jaar heeft gestudeerd. Tijdens de operatie staat er bovendien altijd nog een assistente naast die ook niet voor niets werkt.

    Om inzicht te krijgen in hoe de kosten zijn opgebouwd en waar je geld dus precies in verdwijnt kan je inderdaad, zoals iemand al suggereerde, een specificatie van de kosten vragen; dat geeft in ieder geval enige duidelijkheid.
    Het maakt sowieso heel erg uit waar in het land je praktijk zich bevind en hoe er gewerkt wordt. Op onze praktijk gebruiken we de meest veilige middelen en tijdens operaties o.a. alle controleapparatuur die beschikbaar is om het zo veilig mogelijk te maken. Maargoed, daar wordt je natuurlijk wel duurder van. 't Is dus ook net waar je als klant het meest belang aan hecht: veiligheid of je portemonnee!

    En om een wijdverspreid misverstand de wereld te helpen: de kosten die een dierenarts(praktijk) maakt zijn erg hoog, vergeleken met veel andere WO-afgestudeerden verdienen dierenartsen WEINIG! (Ik weet dat dat misschien moeilijk te geloven is als je met de rekening in je handen staat, maar het is echt waar! Vind ik ok, want ik heb een geweldig leuk en interessant beroep, maar de veronderstelling dat ik echt binnenloop is beslist onjuist!)

    De discussie die verder volgt over voedingsallergien laat ik even voor wat het is: ik hoor allerlei dingen die pertinent onjuist zijn en waaruit blijkt dat de opleiding tot dierenarts niet voor niets is! En dat het soms lang duurt voordat een dergelijke diagnose is gesteld: Ooit humaan het allergietraject gevolgd? Daar ben je ook met 1 bezoek aan de dermatoloog niet klaar!
     
  14. jada08

    jada08 VIP lid

    14 jan 2009
    7.567
    332
    83
    Ik vnd het ook absurd wat je bij een dierenarts betaald. Wij zijn bij onze vorige dierenarts weg gegaan. Onze hond was gesterriliseerd ( schrijf je dat zo???), normaal is dat rond de 230 euro. Bij ons meer dan 500 euro. Er ging erg veel mis met de nazorg en alle bijkomende kosten moesten we zelf betalen. Ik snap dat ik iets moet betalen maar zij vonden dat helemaal niks onder nazorg viel. Laaiend was ik. Onze hond verloor dezelfde avond best wel veel bloed uit haar plasser, dus we schrokken natuurlijk heel erg. Dus een aantal keer een echo gehad en dan hier weer wat antibiotica voor en dan daar weer antibiotica voor. Dus ja dat tikt wel lekker aan.

    Onze dierenarts staat er om bekend, daarom zijn al veel bij hem weg gegaan....
     
  15. luckybird

    luckybird Fanatiek lid

    2 sep 2009
    1.274
    0
    0
    NULL
    NULL
    ja niet normaal heh. Ik snap wel dat dierenartsen hoge kosten hebben. Vind het gewoon belachelijk dat de overheid het ziet als een luxe goed waardoor je het hoogste percentage belasting betaalt. Lekker melkkoe. echt niet normaal zeg dat de fiscus de gootste boosdoener is ten koste van het welzijn van dieren.
     
  16. Aura

    Aura Niet meer actief

    Ik hou van mijn dierenarts(en) en heb diep respect voor de onze....wat een geweldige mensen zijn dat!
    Ik heb 2 labradors en 4 katten en ze staan indien nodig dag en nacht voor me klaar. Ook ik heb een hoge rekening gekregen vorige week ivm keizersnede en sterrilisatie van 2 van mijn katten, iets als een keizersnede kan je niet plannen en gebeurd altijd op zondag.....met al gevolg een rekening van 500 euro.....
    tuurlijk is het even slikken, en veel geld maar ik betaal het graag....als ik de zorg en toewijding zie en zie hoe goed ze hun werk doen betaal ik daar graag voor (gelukkig wel in termijnen haha).
    Wat ik alleen niet snap bij onze vorige dierenarts (in 't Gooi) was de sterrilisatie van mijn 2 honden 800 euro terwijl het in brabant (waar ik vandaan kom) 300 euro was.....
    Maar goed gelukkig heb ik nu een dierenarts die ik 100% vertrouw en weet dat ze mij niet oplichten voor het geld...maar dingen kosten eenmaal wat ze kosten.
     
  17. Devilschase

    Devilschase VIP lid

    1 dec 2007
    21.162
    8.145
    113
    Generaal zonder leger.
    Flevoland
    daarom heb ik een dierenverzekering ;)
     
  18. Aura

    Aura Niet meer actief

    p.s. die rekening van 500 euro is zonder de telefonische kosten....ik heb de zon 1,5 week geleden 3 of 4 keer snachts de DA uit zijn bed gebeld....hier is lief op gereageerd en natuurlijk geen geld voor gerekend....dat zijn dingen die erbij horenen die hun ook voor lief nemen.


    ps2. ik heb ook dierenverzekering gehad....en echt nooit meer! De meeste dingen vergoeden ze niet eens omdat er veel onder de noemer erfelijk valt.....ben blij dat ik bijna van al die verzekeringen af ben.
     
  19. Whabbit

    Whabbit Fanatiek lid

    22 feb 2008
    1.253
    24
    38
    Heeft alleen al te maken met het feit dat de kosten voor het pand waar de praktijk in gevestigd is in 't Gooi een keer of 5 (ik doe een wilde gok! ;)) hoger liggen dan in Brabant, evenals bijvoorbeeld gemeentelijke lasten.

    Ik vind overigens niet dat je de overheid verantwoordelijk kunt stellen voor het welzijn van je huisdieren: het mogen en kunnen bezitten van een huisdier is geen recht maar een luxe! En dat betekent dat je voor aanschaf moet nadenken over de mogelijke ziektekosten en moet zorgen dat je die kunt dragen (bijvoorbeeld door het afsluiten van een -goede- ziektekostenverzekering voor je huisdier). Ik kan ook wel zeggen dat ik ontzettend graag wil golfen, maar als ik het me niet kan veroorloven zal ik toch moeten overwegen in plaats daarvan te gaan hardlopen of dammen! Als je iets niet kunt betalen moet je er niet aan beginnen.
     
  20. MrsDee

    MrsDee Fanatiek lid

    12 jun 2008
    1.647
    0
    36
    Overijssel

    Ik snap ook wel dat zo'n arts van te voren niet precies kan inschatten hoeveel het gaat kosten, maar we zijn er gewoon van geschrokken! Helemaal omdat het zo'n enorm verschil is met wat ze eerst zeiden. Ik wil iig wel een specificatie zien, zodat ik ook weet waarom het zoveel moet kosten. We hebben wel meteen gevraagd of dat in 1x betaald moet worden, maar het kan in 3 termijnen gelukkig.

    Het belangrijkste nu is dat Minet de nacht goed doorkomt en dat hij gewoon hersteld, dat we hem snel weer naar huis mee mogen nemen. Mis m de hele avond al, want normaal ligt ie altijd bij mij op schoot! En onze poes(zijn zusje) zoekt m al de hele dag en is extreem rustig, die mag vanavond voor een keertje bij ons boven slapen!
     

Deel Deze Pagina