-niet springen op schreeuwen in huis -de bank is geen speeltoestel -ruim je rommel op -doe de lichten uit als je naar beneden gaat -haal je tas leeg en zet alles op de aanrecht als je uit school komt dat zijn een beetje de regels..sommige dingen lukken niet zo goed...man en kind hebben er een handje van overal licht te laten branden maar ik verbaas me over hoe andere kinderen als ze hier op bezoek zijn op de bank staan/ klimmen/ springen....vraga me af hoevaak die mensen een nieuwe bank nodig hebben
Regels wil ik het niet zozeer noemen, maar hoe wij het thuis doen: - Veel mag, maar met opzet dingen kapot maken niet! - Ruzie maken en boos zijn mag, maar we blijven respectvol naar elkaar - Ruzie's/boosheid goed maken voordat we gaan slapen (geldt ook voor peuter!) - Luisteren naar elkaar, niet onderbreken ook al vind je het 'onbelangrijk' wat de ander te vertellen heeft. - Alles is bespreekbaar. - Wat er ook gebeurd, we blijven elkaar altijd lief genoeg vinden.
Heel veel dingen die ik hier lees zie ik niet eens als regels, maar gewoon fatsoen. Tv uit bij visite, tijdens eten geen telefoon etc, bril naar beneden, gewoon normaalb gedrag.
-buiten roken -nooit met ruzie weggaan/gaan slapen Voor de rest hebben we niet echt regels, hoop dingen zijn vanzelfsprekend!
Niet zozeer huisregels als wel de normen en waarden waar wij zelf mee zijn groot gebracht. - Schoenen uit! Wat man vaak vergeet aangezien zij hun schoenen aan moesten houden. - Je kunt heus wel 2 keer uit dezelfde beker/mok drinken. Niet telkens een nieuwe pakken. - De bank is geen speelgoed/springkussen/trampoline. - Als er problemen zijn, praat het gelijk uit. Ga niet boos slapen. - Boos zijn mag, maar blijf respect houden en los het op. - TV/telefoon/Tablet uit bij visite. - Alles is bespreekbaar, komt er een nee uit dan blijf je respect houden. En meer van die dingetjes.
Nog eentje: Mama is de spreekwoordelijke man in huis! En als je het er niet mee eens bent, kickt mama's alpha-instinct in om je te overtuigen.
Niet echt huisregels, maar het is er meer zo ingeslopen: -Schoenen en jas uit -Ik doe de was, de strijk en algemeen poetswerk, mijn man kookt heel vaak en doet de vuilnisbakken en de administratie -Schreeuwen en vloeken doen we niet Verder is het hier vrij rommelig, opruimen doen we een keer 's avonds (speelgoed enzo), er slingert hier altijd wel iets rond. Kan me er niet echt druk om maken. Gezin is man, dochter (23 maanden) en ik, en een kleintje onderweg.
hier ook eigenlijk niet zoveel ik poets en ik kook stofzuigen deed ik ook alleen nu even niet nou doet mijn man het. qua gewoontes vaatwasser je eigen dingen inladen en de was rechtstreeks in de wasmachine (dit is wat ik de dame ook al laat doen om het aan te leren als gewoonte) wasmachine vol dan zet mijn man of ik hem aan ligt eraan wie er als laatst iets in doet. de rest moeten we nog een keer onder de loep nemen. de rest is gewoon respect voor elkaar hebben en loopt zoals het loopt.
Ja ik ook. Wij hebben geen expliciete regels. Ik verwacht dat de meeste dingen normaal zijn. En als er iets gebeurt wat wij als ' niet normaal' beschouwen dan wijs je diegene er op.
Wij zijn nu nog samen en denk indd dat meeste wat er genoemd wordt ook wel omgangsnormen zijn.. Wat wij wel echt als afspraak hebben staan, is dat we altijd weten van de ander wat ie doet.. Niet uit 'het niet vertrouwen van de ander', maar weten waar de de ander is, mocht er iets gebeuren.. Ook elkaar vast op de hoogte brengen van plannen die gemaakt worden, zodat er rekening mee gehouden wordt.. Verder in het huis doe ik nu het meeste, omdat ik geen werk meer heb, maar vriend doet net zo makkelijk een wasje.. Ook kookt hij regelmatig
Eigenlijk alleen was in de wasmand. Anders was ik het niet. ( man begrijpt deze regel maar niet) Na het eten bord leegmaken en op het aanrecht zetten. Speelgoed opruimen voor je wat anders pakt Na half 4 geen eten meer tot avond eten Geen schoenen boven Niet roken in huis Niet slaan of gillen Ze worden verder erg vrij gelaten. Verder tja kijken we wel hoe de dag loopt.
- Bij binnenkomst eerst schoenen en jas uit en handen wassen (vooral voor de oudste) - Er wordt niet geschreeuwd en gevloekt/gescholden - We eten aan de eettafel (alle maaltijden) en niet op de bank (met een uitzondering daargelaten) - Man kookt doordeweeks ik in het weekend - Opruimen en schoonmaken doen we samen, geen regels voor - Kinderen moeten voordat ze naar bed gaan eerst hun speelgoed opruimen beneden
wij hebben nog geen kinderen, maar wel bepaalde regels die dan ook zullen gelden. - Schoenen uit in de gang. - Vriendlief gelijk douchen na thuiskomst werk - ik kook 6 dagen per week hij minimaal 1 en dat mag geen afhaal eten zijn of geen frituur of pizza ofzo. -vriend doet in de avond de honden uit laten. voor de rest, Als het huis maar leefbaar is en de hondjes gewoon eten en drinken hebben is alles best.
Hier geen regels! We zijn nu nog maar met zijn twee ook. Heb ook niet het idee dat we regels nodig hebben. We vullen elkaar goed aan en het gaat zo gewoon soepel. We laten elkaar hier ook wel altijd weten waar we heen gaan maar dat is geen regel dat is er gewoon zo ingeslopen! En als het een keer voorkomt dat we allebei geen zin ergens in hebben. Stel de hond uit laten.. dan gaan we samen. Geen zin om te koken? dan samen of afhalen! Dus als niemand zin heeft doen we het samen maar ook dat is meer ontstaan uit een grap dan dat het een regel is!
Wij hebben geen regels. Er zijn wel dingen die vanzelfsprekend zijn (voor ons). Elkaar helpen bij het huishouden, schoenen en jas uit, niet vloeken enz. Maar dat gaat altijd vanzelf bij ons, sinds dag één. En de kleine neemt het over van ons.