Dag dames, Wij zijn bezig met onze 3e ICSI-poging. En wij mogen nu 2 embryo's terug laten plaatsen, maar wij twijfelen nog heel erg. Aan de ene kant kunnen de 2 embryo's elkaar helpen met innestelen. En hoeft die ene niet ingevroren te worden met de kans dat deze slecht ontdooit. Maar aan de andere kant is het wel een groot lichamelijk risico wat je neemt om er 2 terug te laten plaatsen. En als het mis gaat, ben je er meteen 2 kwijt. Bij ICSI 1 hadden wij 3 embryo's en bij ICSI 2 hadden wij 2 embryo's, dus zoveel hebben wij er niet! Pffffff.... dilemma!! We moeten ons besluit doorgeven op de dag van de punctie. Dat zal over ongeveer 1,5/2 weken zijn. Wat denken jullie?? Alvast bedankt voor jullie reacties! En een fijne jaarwisseling. Grts Jufaman81
Ik heb altijd voor twee gekozen als het kon en gezien mijn leeftijd kon dat altijd. Ons zoontje is ook uit een tp van twee. Deze cryo overigens gewoon van een soloflyer. De kans op een zwangerschap na ivf is iets van 20% en de kans dat je dan zwanger bent van een tweeling is daar weer iets van 20% van. Dus uiteindelijk heb je ongeveer een kans van 4% op een tweeling. Niet zoveel toch? Misschien moet de kwaliteit megenomen worden, uistekende kwaliteit betekent vaak een cryo. Is ook het kiezen waard. Matig dan gewoon alletwee?
Oef wat lastig... Ik heb er geen ervaring mee, maar zou denk voor 2 gaan. Stel je voor, je gaat er voor 1 en nr. 2 ontdooit niet goed/ vriest niet goed in, dan ben je ze ook kwijt.... Heel veel sterkte met het nemen van deze moeilijke beslissing! Lastig!
Ik ben echt een beetje 'anti-twee-terugplaatsen'. Oa om de redenen die jij noemt. Gelukkig is het beleid in Nederland daar erg in veranderd. Nu het buitenland nog... (Sorry, ik schrijf dit niet om een discussie te starten. Ik zal dan ook niet reageren op eventuele felle reacties op deze mening). Bij een derde poging echter zou zelfs ik toch voor twee gaan denk ik. Ook een beetje afhankelijk van of het haalbaar zou zijn zelf nog een vierde poging te bekostigen en bv ook van de kwaliteit van de ontstane embryo's. Invriezen is ook niet zonder risico. Vaak komt het de kwaliteit niet ten goede. En natuurlijk de kans dat hij het ontdooien niet overleeft. Snap dat je het een moeilijke keus vindt. Heel veel sterkte met de overwegingen.
Ik sluit me bij Hooverphonic aan, helemaal! Maar het is en blijft een keuze die jullie zelf moeten maken en ik zou dan ook jullie zorgen met de artsen bespreken! Sucses met het maken van de keuze.
Als wij voor IVF gaan wil ik er zeker twee laten terugplaatsen! Dat is wel meer risico maar dan zou ik noooit meer de MMM in hoeven.
Jufaman: ik dacht altijd wel te weten dat ik er 2 terug zou willen als het mocht, maar ja als je dan echt voor de keuze staat, zal het vast anders zijn! Toch denk ik dat je in jou geval ook zou kunnen meewegen dat je nog niet eerder zwanger bent geweest van de terugplaatsingen die je hebt gehad (dat is toch zo?). De kans dat er dan nu 2 innestelen zal vast heel minimaal zijn denk ik. Ik zou toch voor de grootste kans gaan. En de factoren die de andere meiden noemen zoals kwaliteit en of jullie eventueel hierna nog een poging willen wagen, zou ik ook meenemen. Heel veel succes!
Onze laatste 3e poging hebben wij 1 embryo terug laten plaatsen. Dat was ook het gezondheidsadvies van de artsen. Maar de 5 embryos uit diezelfde punctie konden niet worden ingevroren, bleek later. Dan is het toch super-zonde. Ik ga volgende keer (als die nog komt) toch zeker pleiten voor twee terugplaatsen. Maar dan moet ik beginnen bij mn man denk ik, hihi.
Ik zou gaan voor 2 terug te laten plaatsen. Mijn zoontje is ook van 2 embryo's die terug geplaatst zijn (1e icsi, verse tp van 2) Zo blij mee!
Bij de terugplaatsing van onze dochter hebben wij ook gekozen voor 2 embryo's (toen mocht dit nog). Vooral bij een eerste hadden wij een tweeling niet erg gevonden. Het brengt zeker extra risico's met zich mee, maar ook meer kans om zwanger te worden (vooral als het 2e embryo niet ingevroren zou kunnen worden ivm kwaliteit of niet goed ontdooid). Succes met jullie keus.
Ik ben voor 2 gegaan, ik snap eigenlijk niet zo goed als je zolang bezig bent en t zo graag wil waarom je zo twijfelt? Zou je t niet erg zonde vinden als je cryo niet goed ontdooid?? Dat heb ik namelijk een paar keer gehad, dat was voor mij een goede reden om er 2 terug te plaatsen. Ik ben trouwens zwanger van 2 cryo's.
Ik moet ook die keuze maken en wat de arts ons adviseerde is, we kijken hoe embryo's er zijn als er genoeg zijn dan een twee terugplaatsen en als er te weinig zijn dan 1 terugplaatsen. Zodat ze een op dag van terugplaatsen en mocht dit niet slagen dan cryo met AH terugplaatsen. Kost me wel 500 euro meer maar daar doe je het wel voor.
Ik ben in verleden ook altijd voor 2 gegaan. Ik had geen top embryo's dus had iets meer kans. Nu bij de 2e poging 4 jaar later hadden we die keuze niet meer doordat de zorgkosten/overheid die keuze maakt voor 1 terug plaatsing bij de 1e en 2e poging. Dus dat zou je ook in overweging kunnen nemen de kwaliteit van embryo
Wij hebben bij onze 3e icsi (nu dus) ook 2 emmies laten terugplaatsen. We hadden 4 embryo's en omdat we de kans echt zo groot mogelijk willen maken om zwanger te worden hebben we gekozen voor 2. De arts staat hier helemaal achter. Ik ben verder gezond, goed gewicht en geen afwijkingen aan mn baarmoeder. Mijn arts zegt dat je naar je kans nu moet kijken en niet naar de kansen in de vriezer, omdat er, hoe mooi ze ook zijn bij invriezen, altijd een (grote) kans is dat ze het ontdooiproces niet overleven. Ik ben benieuwd wat je hebt besloten!
Precies, alleen al om die reden zou ik er 2 terug laten plaatsen. Je weet nooit of een cryo goed ontdooit. En stel die ontdooit niet goed, nou dan krijg je denk ik spijt als al je haren op je hoofd.....
Wij twijfelen heel erg, omdat onze arts ons heeft gewaarschuwd voor de verschillende risico's die er extra bijkomen als je 2 emrbyo's laat terugplaatsen. Dan ga je toch even heel anders tegen de situatie aan kijken. Maar ik heb voor mezelf besloten er 2 terug te laten plaatsen. Ik ga het met mijn man overleggen! En alle voordelen die ik hier heb gelezen zal ik doorvertellen! Ik verwacht overigens geen discussie hoor
Fijn Jufaman dat je de knoop hebt doorgehakt! Heel veel succes, en ik volg je natuurlijk in ons topicje .
Dankjewel meiden!! Bedankt voor jullie reacties. Heb het er al met mijn man over gehad en die is het met me eens! Ondanks alle risico's gaat ook hij voor 2 embryo's!! Fijn zo'n man die me begrijpt en me steunt, terwijl het voor hem natuurlijk ook heel lastig is. Hij is absoluut geen meeprater. Ik heb hem de voor- en de nadelen uitgelegd en gevraagd wat hem de beste optie leek. En gelukkig denkt hij er net zo over als ik! Nu op naar de 1e fm as maandag en dan uiteindelijk maar hopen op minimaal 2 goede embryo's!