Wat gebeurd er met het zaad ?

Discussie in 'Zwanger worden' gestart door oumYahya, 23 okt 2016.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. oumYahya

    oumYahya Niet meer actief

    Wie weet hoe een zaadonderzoek juist in zijn werk gaat?
    En wat zou er gebeuren met het zaad na het onderzoek?
    Houden ze die bij of ..
    Die vraag kwam opeens in mij op . Wil het graag weten
     
  2. Sado

    Sado VIP lid

    16 mei 2016
    19.081
    17.056
    113
    Ik neem aan dat het gewoon vernietigd wordt na het onderzoek, haha. Net als bloed na bloedtesten. Wat moeten ze er anders mee?
     
  3. Jippie

    Jippie VIP lid

    3 feb 2007
    11.784
    776
    113
    Hier heel veel zaadonderzoeken-en bewerkingen gehad. Het zaad wordt na onderzoek vernietigd en na bewerking voor een behandeling gewoon door jezelf gebruikt. Het kan helaas niet zomaar ingevroren en bewaard worden.
     
  4. oumYahya

    oumYahya Niet meer actief

    Ja soms begin n aan vanalles te denken..
    Dus zaad kan niet bewaard worden ? Helemaal niet?
    Heb er totaal geen verstand van
    Hoe zit het met ivf behandeling. . Moet de pan dan het zaad terplekke bezorgen?
     
  5. oumYahya

    oumYahya Niet meer actief

    De pan moet dus de man zijn hahah
     
  6. zonnetje2015

    zonnetje2015 VIP lid

    13 sep 2014
    9.446
    4.241
    113
    Hier moest t zaad binnen 30 minuten op lichaamstemperatuur in het lab zijn. Dus of in een potje oprijd daar krijgen of daar produceren.
     
  7. oumYahya

    oumYahya Niet meer actief

    Oke dank jullie wel
    Aangezien het bij de dag van behandeling gebracht moet worden, kan het dus niet bewaard worden om het achteraf te gebruiken ofso
    Anders kon het gewoon eerder gebracht worden neem ik aan
     
  8. Jippie

    Jippie VIP lid

    3 feb 2007
    11.784
    776
    113
    In ons ziekenhuis moet je het zaad voor 9 uur 's ochtends bij het laboratorium brengen, zowel voor onderzoek als voor bewerking voor inseminatie. Je mag het thuis produceren, mits je het binnen een uur bij het laboratorium krijgt. Je gebruikt het door hen geleverde steriele potje, je verpakt het potje daarna in aluminiumfolie en houdt het zoveel mogelijk op lichaamstemperatuur tijdens de reis naar het lab. Na onderzoek wordt het sperma vernietigd. Bij bewerking voor inseminatie, wordt het tijdens de inseminatie ingespoten.

    Bij IVF/ICSI heb je in ons ziekenhuis als vrouw eerst de eicelpunctie. Vervolgens wordt er in het laboratorium gekeken of er eicellen gevonden zijn. Als die aanwezig zijn, mag de man ter plekke zijn deel inleveren. De productie vond dan in het ziekenhuis plaats.

    Sperma kan niet bewaard worden. Je levert het dus op de dag van het onderzoek of de behandeling in, vaak voor een bepaald tijdstip. Helaas soms een heel gepuzzel met werktijden, vrij nemen, enz.
     
  9. Dege

    Dege Bekend lid

    3 jul 2014
    853
    1
    18
    Met IVF gaat de man ter plekke naar het lab. Neem aan dat alles wat niet gebruikt wordt gewoon vernietigd wordt. Er werd wel aan ons gevraagd of we onze eicellen die niet goed waren voor IVF wilde afstaan voor onderzoeken. Weet niet meer of dat ook werd gevraagd voor de zaadcellen.
     
  10. oumYahya

    oumYahya Niet meer actief

    jippie Dank je wel voor het uitgebreid uitleggen en derest ook natuurlijk
    Maar heb wat verder opgezocht en hier kan het zaad wel bewaard worden.. je kan die ook gewoon laten invriezen
     

Deel Deze Pagina