Vandaag met onze dochter naar de oogarts geweest. Ze weigerde 2 keer de ogentest op het CB en wij dachten dat ze er gewoon geen zin in had...nu blijkt dat ze dus echt niks zag! Ze heeft in beide ogen een oogsterkte van +5.50 en een cilinderafwijking in beide ogen van -3,75. Een forse afwijking volgens de ortoptist. Ze komt er de rest van haar leven niet meer vanaf. Dus nu mag ze aan de bril! Vindt ze overigens niet erg, ze wil een rode bril werd al even gemeld, en ook een zonnebril! Nu vraag ik mij af...wat zie je dan nog eigenlijk bij zo'n sterkte? Dus wie heeft er zelf ook die sterke of een kindje met iets soortgelijks. Graag jullie reacties...
Ik heb een andere oogafwijking, zit inmiddels op -8 aan de ene kant en -6.5 aan de andere. Dat betekent dat ik alles zie alsof je naar een beeld krijgt dat extreem slecht is scherpgesteld (niet scherpgesteld). Wazig. Ik zie grote vlakken en beweging, maar ik zie het onderscheid niet tussen voorwerpen en kleine dingen zie ik al helemaal niet. Het loopt allemaal in elkaar over. als ik iets scherp wil zien, moet ik het op ongeveer 10-15 cm van mijn gezicht houden. Verder weg wordt het al wazig. Maar wat je met een forse + afwijking en een cilinder ziet, dat weet ik dan weer niet.
Ik heb ook een - afwijking (-10 aan beide ogen) en zie dus veraf niets. Zoals beschreven grote wazige bewegende vlakken maar dat is het dan ook wel. Maar dichtbij is het gewoon scherp (10 tot 15 cm). als ik het me goed herinner is het bij een + afwijking dan weer net andersom en zal ze van dichtbij heel slecht zien (zoals omschreven) en van heel ver af dan weer scherp. 1 ding gaat zeker zijn er gaat straks een wereld voor haar open als ze een bril heeft. Tenminste dat was bij mijn toen wel (ik dacht gewoon dat iedereen zo zag )
wow dat is inderdaad erg veel mijn zoontje had een cilinder die van 1 naar 0,75 ging maar daar maakte ik me al zorgen om maar als ik het zo bij jou kijk is dit erger wat je ziet uhmmz niet erg veel cilinder van 3,75 is veel bij + sterkte zie je amper wat van dichtbij
Ik heb -4 maar zonder lenzen zie ik echt geen steek Zet eens een bril op van iemand met bijv -3 of hoger als je zelf geen bril hebt. Je zult dan erg wazig en slecht zien, en valt ermee te vergelijken wat iemand met die sterkte ziet -5,5 is vrij fors hoor. Met mijn -4 zie ik serieus geen details meer. Ik zie wel de tv staan, of een bank, maar zie de knoppen er bijv niet op, het merk niet, teletekst niet, etc. Vind het heeeeel knap dat jullie kleine zolang zonder heeft gekunnen en denk dat er een wereld opengaat zodra de bril op staat
ik zelf heb sterkte -6,75 en -7,00 en zonder lenzen zie ik ook niets hihi maar daantje zij had +5 en cilinder -3,75 met + 5 zie je van dichtbij niets
hoe oud is jouw dochter en merkte je het ook nog aan andere dingen zoals lopen of praten? dat is toch vaak gekoppeld? mijn dochter is 2 en loopt nog steeds erg onhandig, ze valt vaak over dingen die op de grond liggen en kan of durf niet te springen (ik denk wel eens dat ze geen afstand kan zien of diepte kan inschatten) maar ze is nog te jong voor een ogentest. met praten is ze ook later, maar dat gaat nu steeds beter. plaatjesin boeken herkent ze wel. ik ben benieuwd of jij iets herkent
hallo, Ik heb een sterkte van + 1.00 en een cylindrische afwijking van -2.75 en -3.00. komt in de buurt van je dochter. zonder bril zie ik de dingen dubbel en wazig,zoals ondertiteling dubbel,kan ik dus ook niet lezen. verder kan ik dan wel vormen zien maar geen gezichten of details. Afstand en diepte kan ik dan ook niet inschatten, dat komt omdat door die afwijking het beeld verkeerd binnenkomt. ze vertelden mij dat als je oog normaal zo rond is als een voetbal,deze bij zo'n afwijking meer een rugbybal vorm heeft.
Ik heb zelf -5,5 en zie echt helemaal niks zonder lenzen. Alles is superwazig. Alleen van een centimeter of 15 kan ik wel wat lezen. Nu zal jouw dochter iets meer zien dan ik omdat ik gewend ben aan de lenzen, maar het is een forse afwijking!
Wij hebben echt helemaal niets aan haar gemerkt! Niet klagen over vermoeidheid of hoofdpijn. Ze loopt wel eens ergens met haar hoofd tegenaan maar ik loop zelf ook wel eens tegen de punt van de tafel. Wat wel opviel was dat als ik iets aanwees wat bijwijze van spreke voor haar lag dat ze dat dan niet zag. Maar nu je weet wat er aan de hand is, vallen er wel meer puzzelstukjes op hun plek. Met praten was ze ook wat laat (ze is bijna 4) en qua gedrag is het een pittige tante (zou volgens de oogarts ook kunnen verbeteren/veranderen ) Maar geen heel duidelijke aanwijzingen gehad, dus we zijn best verbaasd dat ze zo'n forse oogafwijking blijkt te hebben.