hallo iedereen, zijn er hier nog mensen die problemen hebben met hun (schoon)moeder die zich te hard bemoeid bij met je kleintje? Ik zit namelijk met het probleem dat ik naast mijn schoonmoeder woon en ze komt dagelijks minstens 1 keer kijken naar mijn kleintje. Maar er zijn ook dagen bij dat ze 4 keer op een dag komt. Als ze dan alleen maar zou zien tot daar aan toe, maar als ze ligt te slapen dan begint ze die te strelen dat mijn kleintje wakker wordt en dan wil mijn schoonmoeder die pakken en begint ze die echt af te kussen. Ik word daar echt zot van, die lekt die gewoon af. Mijn kleintje heeft ook heel veel last van krampjes en weent dan natuurlijk heel hard, als mijn schoonmoeder er dan is, wil ze die direct pakken, maar mijn kleintje stopt alleen met wenen als je haar op een bepaalde manier vast neemt of ze gewoon laat doen en ze wat sust, en mijn schoonmoeder zegt dan doe dit en dat en zus en zo, ooh ik word er echt mottig van gewoon.. Heeft iemand een idee hoe ik dit kan aanpakken want ik vind dit echt niet leuk... Tips zijn zeer welkom. Groetjes Angel
zou een goed gesprek met haar aangaan en vertellen wat je op je hart hebt....is moeilijk maar vertel ook dat je haar niet bij haar kleinkind wil weghouden maar dat je elke dag of zelfs meerdere keren per dag te veel vind dat jij ook nu niet in een ritme met haar komt...... Ik heb ook tegen mijn moeder gezegd, omdat ik ook bang was dat ze elke dag op de stoep zou staan...dat de deur altijd open zou staan maar niet elke dag........nu passen ze 1 á 2x per week op..mss strakkies ook wat voor je?
Oje weer een schoonLoeder-probleem! Hier ook, maar niet hetzelfde als bij jou. Ik zou zeker je schoonmoeder duidelijk maken dat je het zo niet fijn vind.
liefe angel1984 ik kan me heel goed voorstellen hoe jij je voeld ik heb precies hetzelfde probleem overal word mee bemoeid en overal is comentaar op en word er gewoon niet goed van. het best kan je er gewoon wat van zeggen om duidelijk te maken dat dit niet leuk meer is want als je dit door laat gaan word het van kwaad tot erger en ik kan helaas in mij geval weten nou is mijn schoonmoeder verhuist naar de nedelandse antillen dus ben er vanaf TOT dat ik eergisteren hoorde dat ze morgen in nederland aankomt en hier 2 weken blijft dus ik ga een leuke 2 weken tegemoet hou je sterk en laat niet over je heen lopen liefs bianca
VERHUIZEN! Nee hoor! Maar ik denk dat je erg duidelijk moet zijn. Ik heb ook al mot gehad met mijn schoonmoeder en toen heb ik haar heel duidelijk gezegt dat het mijn kind id en ik de dingen doe zoals ik wil. En als zij hier elke dag wil zijn zal ze zich aan ons moeten aanpassen. Nu komt ze gelukkig maar 4 x per jaar, maar dan wel gelijk elke keer 2 weken!
Je moet erg duidelijk zijn, en precies zeggen waar t op staat. Mijn schoonmoeder bemoeide zich ook overal mee, en zij is Marokkaans, dus behalve de bemoeienis botste onze ideeen ook nogal. Ik heb haar keer op keer duidelijk gemaakt dat IK de moeder ben, en hoe IK het wil hebben voor Iman. Toevallig haar vanochtend weer opgebeld, omdat ze gister iets tegen me zei wat me dwars zat. Heb haar wederom gezegd hoe ik t vind. Het is lastig, maar elke keer wordt t makkelijker om dingen te zeggen!
Inderdaad iets van zeggen. Het gaat er anders niet beter op worden. Ik was ook bang dat ze iedere dag zou komen, maar mijn vriend heeft al meteen gezegd dat we dat niet willen. Want als alle opa's/oma's etc iedere dag willen komen, dan heb je toch ook geen eigen leven meer. Kussen deed ze ook de hele tijd. Na al mijn moed verzamelt te hebben, heb ik er iets van gezegd. Ze vond het natuurlijk vreselijk, maar ik hoef me niet meer te ergeren en ze doet nu ook niet meer van die dingen. En oppakken als mijn kind slaapt, zou ik echt niet goed vinden. Je bent blij als ze eindelijke slapen, als ze krampjes hebben. Gewoon zeggen. Anders een vast tijdstip afspreken per dag, of niet eens iedere dag, dan weet je waar je aan toe bent. Wij konden bij onze schoonouders in de straat ook een huis kopen, maar dat wilde ik echt niet.
Ohhh Nynke, hier ook! Wij konden ook een huis kopen op de hoek van de straat waar mijn schoonmoeder woont. WIJ doen t niet, wie doet t wel? De broer van mijn man en zijn vrouw... Ik denk dat die helemaal tureluurs gaan worden!
ieeeks elke dag je schoonmoeder in je huis maak me gek ik zou zeker een gesprek aangaan en zeggen waar je niet van gediend bent....bv als jouw kindje slaapt lekker laten slapen mijn schoonmoeder was bij onze eerste ook erg bemoeizuchtig maar daar heb ik een paar keer wat van gezegd en nu doet ze dat niet meer
Bij ons is dit na 1 jaar nog steeds een probleem. Dat ze vaak langskomt stoort me niet, maar de manier waarop. Ze doet zo overbeschermend en druk tegen ons meideke. Ze laat ze niet stappen (want zie dat ze valt) ze laat ze niet met een lepel en tasje spelen (want zie dat ze die lepel te ver steekt) ze mag niet in de buurt van de poes die nu eenmaal een hele dag daar is (want zie dat ze krabt) enzo de ganse tijd door. Daarbovenop komt dan nog eens dat ze tegen haar zegt "mama die weet niet hoe gevaarlijk dat dat is, maar oma ziet u graag hé, die weet dat wel". Ik voorzie haar altijd van een antwoord om U tegen te zeggen want zo zit ik nu eenmaal in elkaar. Bv. iemand van de tantes die nogal brut is, maar tegelijk hilarisch zei "wilt ge mijn kl*ten is kussen". Meteen een gedoe dat dit neit kon in het bijzijn van Myrthe. Net ervoor mocht Myrthe zelf geen banaan etenv an haar voor verstikkingsgevaar. Dus verloor ik mijn geduld: "wil ik anders meteen effe bij het volgende een kind op de wereld zetten, dat niet hoort, niet ziet en zeker niet bewegen kan, dan ben je gerust en hoef je je geen zorgen te maken! (met alle respect voor de ouders die een kindje met een handicap hebben en hem/haar voor niets op de wereld zouden ruilen natuurlijk) Bij ons haalde praten niks uit! Ik was dan gewoon een erge schoondochter, waarop de tante het uitbrulde van het lachen! De dag dat Myrthe verstaat dat de oma zo doet tegen mama zal er wat zwaaien! Dan komt ze gewoonweg niet meer en ik heb geen problemen om dit te zeggen. Babysitten mag ze enkel wanneer ik thuis bent (zodat ik even zorgeloos kan poetsen). Als ze er alleen op let dan ben ik neit gerust. Ze vergat ze zelfs enkele avonden geleden avondeten te geven .De kleine stakker kreeg enkel een flesje en had dus 's ochtends reuzehonger! Mijn ma komt veel vaker, maar dat voelt goed aan. Zelfs mijn vriend prefereert zijn schoonmoeder! Ik denk bij ons dat praten allang niet meer helpt, dus start er zeker vroeg genoeg mee. Onze volgende stap is fysieke agressie. Werp ik ze even van het balkon af ofzo Succes, hou ons zeker op de hoogte Kitty
Ja, helaas, er zit niets anders op dan er wat van te zeggen. Elke dag je schoonmoeder over de vloer of zelfs 4 x per dag, daar moet ik niet aan denken. Mijn eigen moeder hoef ik ook niet elke dag over de vloer, jij bent de moeder en zij is de oma. Dingen gaan zoals jij het wilt of ze het er mee eens is of niet. Tenminste, zo denk ik erover en wij hebben ook al genoeg gezeur gehad hierover. Makkelijk is het niet, maar ja, op een gegeven moment barst de bom anders en schop je haar waarschijnlijk de deur uit. Zo ver kun je het beter niet laten komen. Oh, Kitty, die van jou is ook erg zeg! Vooral dat ze zegt dat mama nergens op let, maar oma wel. Dat kan ze toch niet maken.
idd gewoon vriendelijk vragen asl dit niet werkt gesprek aan gaan en asl dat ook nietw erkt zoals bij mij.. gewoon flink boos worden.. mijn schoonmoeder omt over 1 week weer 1 hele week.. de laatse keer was een drama was toen zooo boo smaar had niks gezegd omdat er visite was heb mn man al gewaarschuwd mocht er weer wt voro vallen dat ik mn mond niet meer dcht hou.. jammer dan... heb je dr al met je man over gehad? misschien kan hij met haar praten dat werkt meestal beter.. maar dan wel waar jij bijzit .. dan weet ej oko of die het wel zegt succes en laat je niet op je kop zitten hoor dat plukken en dat aflebberen hou ik ook niet van.. en zeker niet dat bemoeien en al die vragen
angel, wat vind jou vrioend ervan dan? ik zou het idd wel zeggen tegen je schoonmoeder dat je het niet met haar eens bent. mijn tip, doe het samen met je vriend. ik heb bonje gehad met schoonloeder omdat ik er wat van zei en toen kreeg ik naar mijn kop gegooit dat schoonloeders het nooit goed kunnen doen in de ogen van de schoondochters. terwijl mijn vriend achter mij stond en IK de schuld kreeg van alles...
jeejte meiden wat vervelend allemaal! Indy ziet haar oma´s ook best vaak want mijn moeder past een keer per week op en mijn schoonmoeder 2 x...gelukkig gaat dit bij ons allemaal hardstikke goed en bemoeien ze zich nergens mee. Vaak spreek ik met mijn moeder ook nog op een vrije dag af en dan gaan we gezellig wat met z´n drietjes doen. Ik vind het ook wel zo leuk dat Indy straks een goede en leuke band heeft met haar opa´s en oma´s..ik heb die zelf namelijk nooit gehad helaas. Maar inderdaad ik denk dat er niks anders op zit dan een pittig gesprekje te gaan voren met je schoonmoeder.
hallo iedereen, bedankt alvast voor jullie tips, maar ik heb het uiteindelijk toch nog op een andere manier opgelost. Vroeger lieten we altijd de achterdeur los die op ons terras uitkomt en onze hond zit daar toch, dus we waren wel gerust dat er niet zomaar iemand zou binnen komen. Maar familie kent natuurlijk onze hond, dus die komen zomaar binnen dus ook mijn schoonmoeder. Omdat ik wist dat als ik een gesprek zou aanknopen dat ik mijn volledige frustratie zou uitschreeuwen, heb ik dit maar niet uitgedaan om ruzie te vermijden, maar die doe nu gewoon altijd mijn achterdeur op slot en zo kan er niemand zomaar ongevraagd binnen komen. In het begin snapte mijn schoonmoeder het niet en kwam soms om het kwartier zien of ik "nog niet terug thuis was" omdat ze dacht dat ik weg was. Na een paar dagen kwam ze al minder, omdat ze dan altijd aan de voordeur moest bellen. Het is misschien niet de ideale oplossing, maar nu beslis ik wanneer zij binnenkomt of niet. Ik vind het wel erg dat het zo moet gebeuren, maar tja ik kan er ook niet aan doen. Nu was ik vandaag toch zeker vergeten om mijn deur op slot te doen, stond ze natuurlijk ineens weer binnen... Zou ze het ruiken of zo? Mijn man vind dit ook niet zo leuk en heeft haar dit al eens gezegd, maar tja het is nogal een koppige en mijn man is heel de dag op zijn werk, dus tja dan kan die natuurlijk weinig doen. In het weekend, als mijn man thuis is, komt ze wel niet zomaar binnen. Mijn man heeft namelijk de deur gewoon eens niet open gedaan, terwijl ze hem duidelijk had gezien. Hij was naar de deur gaan zien wie het was en heeft zich dan gewoon omgedraaid en is weg gelopen. Ik vind het echt verschrikkelijk dat iemand zich zo kan moeien met iemand anders zijn leven. Mijn man en ik zijn van zin om binnen enkele jaren ons huisje te verbouwen, maar dan zouden we ergens even (bijna een jaar) moeten verblijven, mijn schoonmoeder zei natuurlijk direct dat dat geen enkel probleem is. Ik zie dit dus echt niet zitten, ik ga nog liever in een woonwagen wonen voor een jaar dan bij haar te gaan wonen, ook al is het naast de deur. Nu hebben mijn man en ik al wel eens gepraat over eventueel ons huis verkopen en een ander kopen zodat we niet bij haar moeten gaan wonen... Ik hoop dat dit ons lukt want als we anders toch bij mijn schoonmoeder gaan wonen, is de kans groot dat ik binnen de week mijn koffers pak... Maar tja dat zullen we dan wel zien want nu hebben we toch nog niet het budget voor te verbouwen/kopen... Alvast voor jullie tips en ik hoop dat jullie familie niet zo moeilijk is, want dit is echt een hel... Groetjes Angel
Hoi! nog iemand met last van schoonmoeder! Ze begon zich al overal mee te bemoeien de dag nadat Ivanka geboren was! De kleertjes die ze aanhad waren te warm volgens haar...begint ze zonder te vragen mijn dochter om te kleden in een pakje maat 64 ! met als gevolg dat ze s'nachts gilde van de kou...pak ik haar op, had ze het hele pakje natuurlijk uitgeschopt, temp 36.4! Ik was laaiend!Ik wist niet eens dat ze haar had omgekleed! Ook meende ze diezelfde dag dat ik weet ik veel wat voor moeder was toen ik haar liet huilen na de voeding..die was nog niet goed op gang waardoor ze erg jengelde voor meer, terwijl de kraamhulp daar al voor gewaarschuwd had: laat ze maar huilen, na twee uur weer aanleggen, meer kan je niet doen. Gaat schoonloeder mij de les staan lezen over dat je een hysterisch kind niet laat huilen. Moet zij zeggen, met dr drie huilbaby's tot 3 jaar! :x Klap op de vuurpijl: ze kan de naam van haar eerste kleinkind niet eens onthouden...ze zegt steeds Ilonka in plaats van Ivanka. Het is nu zover dat ik heb gezegt tegen mijn vriend dat ik niet wil dat zij hier met mij alleen is, ze kan komen als hij ook thuis is en dan ga ik weg naar boven, de was doen... aaaahhhhh! zo even lekker geklaagd!Heerlijk! grzzzz Diana
Ik denk dat ik zwaar over een ander koophuis na zou denken als ik in jouw situatie zat. Ik zou me vreselijk benauwd voelen, en het gevoel dat je weinig privacy hebt... Ik zou echt verder weg gaan wonen. Sterkte met alle beslissingen!
ben blij dat me schoonmoeder 20km hiervandaan woont haha. ze heeft nog wel is de neiging om me tips te geven maar die gaan het ene oor in en de andere uit en waarom omdat haar kinderen allemaal uit huis geplaats zijn vroeger dus ja of die tips nou zo goed zijn. verder als we daar komen staat het blauw van de rook en me vriend vroeg aan zijn moeder of ze misschien in de keuken kon roken en eventueel even een raampje kon openzetten als ze weet dat we komen, wat denk je wat haar reactie was "ik ga voor niemand geen kou leiden en waar ik rook bepaal ik zelf wel in me eigen huis". onze reactie meteen nou dan zul je ons hier weinig zien en inderdaad als we daar 1x per 2 wk komen is veel. als ik mijn moeder bel dat we komen laat ze het huis 30 min luchten en gaat zelf buiten roken als alicia der is en dat uit haar zelf. zij en ik vinden bijde dat het ook zo hoort je moet zelf weten dat je je eigen longen vergiftigt maar om meer dan 1 uur in de rook te zitten met z'n ukkie vind ik niks
Nee ik heb totaal geen problemen met zowel mijn moeder als schoonmoeder. Ze bellen netjes van te voren als ze willen komen en komen misschien 1 keer per week. ik denk dat je het gewoon moet vertellen dat je het fijn vindt als ze eerst belt om te komen en dat ze maar 1-2 keer per week welkom is.