Ons zoontje van bijna 4 dus wel, we zijn zeer consequent dus dat is het niet. Maar alles moet met strijd soms. Als hij iets doet wat niet mag, en we vragen hem vriendelijk te stoppen luistert hij niet en gaat gewoon door, ik word er knettergek van momenteel. Voorbeelden: Als hij ergens aankomt wat niet mag: Mees, stoppen nu zeggen we dan maar hij blijft gewoon doorgaan. Als we aan tafel zitten te eten komt ie ook steeds ergens aan, tig keer zeggen afblijven helpt niet. Pas op het moment dat ik echt boos word stopt hij pas, en zegt dan sorry mama. Dit is eigenlijk met alles, alles hebben we al geprobeerd maar niks helpt. 1/3 keer waarschuwen en dan naar de gang niks helpt. Ik vind dit niet normaal voor een kind van bijna 4. Mees, we gaan tanden poetsen als mama klaar is met afwassen, tijdens dat ik aan het afwassen ben roept ie dan wel 1000x, ik niet tanden poetsen mama! Antwoord geven of negeren maakt niks uit, hij blijft het herhalen.. Ook als je hem echt iets duidelijk uitgelegd hebt, zoals we gaan fruit eten als mama klaar is met stofzuigen blijft hij dwingend doorvragen: Mama, fruit eten nou!, totdat we fruit gaan eten. Is hij nu echt de enige of doen er meer dit? Hij is ook erg druk, ik en zijn papa maken zich zorgen voor als hij naar school gaat. We hebben al hulp aangevraagd voor zijn gedrag.
nee hoor!! die van mij is is met vlagen ook echt een monster hoor. hier is het in die buien 1 waarschuwing en dan nog doen op de trap en dan moet hij blijven zitten tot wij hem roepen en dan mag hij vertellen wat hij fout deed. doet hij het daarna nog een keer dan gaat hij zonder waarschuwing op de trap
ik herken het wel, mijn zoontje is 3 jaar en 2 maanden maar precies hetzelfde, hij luistert de laatste tijd ook echt niet meer, als ik bv zeg niet gooien met het speelgoed gaat hij met opzet nog een keer gooien, ik zet hem hier ook op de trap en laat hem dan even uitkrijsen als hij rustig is ga ik naar hem toe en zeg ik dat dat echt niet mag etc, en daarna gaat het eventjes goed maar begint het gedoe al snel weer, ik moet ook wel toegeven dat ik nu ook een beetje makkelijker word omdat ik erg moe ben door mijn zwangerschap ik hoop maar dat het even een fase is die weer overgaat en ik lees nog effe mee voor de tips
O ja herkenbaar. Zelfs als ze 5 zijn doen ze het nog. Ik roep meestal eerst, bananen uit je oren en luisteren. Dan kijk ik haar ook even aan. Maar roep ik iets uit de keuken, dan gebeurt er ook niks hoor. Zijn we in de winkel, moet ik ook 1000x zeggen, afblijven!
Hier is t gedrag op t moment ook wel lastiger, zal wel aan de vakantie ofzo liggen.. Nog 1 weekje Maar als ze blijft zeuren en/of niet luistert, dan waarschuw ik met iets dat ik ook echt uitvoer na 3x. Wordt t gedrag echt te gek, dan dreig ik met de gang (wat meestal niet werkt). Vervolgens dr kamer. Op zich houdt ze dan altijd wel (tijdelijk) op met t gedrag. Uiteraard houdt ze zich er niet aan, iedere keer dat ze 'sorry mama, ik zal t noooooit meer doen' zegt
Hier ook een jongetje met bananen in zijn oren. Ik tel regelmatig tot 3 en als hij dan nog niet luistert gaat hij naar de gang.
Soms. Maar het wordt vrijwel nooit een scène. Gisteren wou hij echt zijn natte laarzen die hij op de bank uit had gedaan en de kamer had ingesmeten na herhaaldelijk vragen niet opruimen. Toen zei ik: je bent zeker moe dat je zo slecht luistert. Ik dacht dat het een uitvlucht was toen hij zei: ja, ik ben zo moe. Ik zei; dan gaan we maar even naar boven naar bed. Ik maar wachten tot hij erop terug zou komen, niet dus, hij wou echt naar bed, ik legde hem erin en hij sliep meteen. (hij slaapt nooit meer 's middags). Waarmee ik wil illusteren dat als hij echt oostindisch doof is er meestal wat is.
Tja, vaak is er wel een oorzaak, maar niet altijd een makkelijke of 'wenselijke' oplossing. Momenteel is de oorzaak (ik denk door de vakantie) vaak verveling. En ik hou dr al de hele dag bezig, dus soms vind ik dat ze zichzelf ook maar es ff moet vermaken. En dan kan ze gaan uitdagen oid. Maar hier over t algemeen niet zo'n last van de dingen die TS beschrijft. Als ze blijft herhalen, dan moet ik vaak gewoon antwoorden. Ze kan wel de hele dag praten en vragen stellen, maar ja, dat hoort bij de leeftijd (waarom??)
Geen tips voor je, wel herkenning . Hier ook een peuter die af en toe echt niet luistert en dan is het echt drama, pfff. Wel moet ik er op letten dat ik zelf niet negatief doe en zijn gedrag probeer om te buigen, maar dat valt af en toe niet mee.
wat ben ik blij dat ik niet de eige ben hier ook veel strijd en mijn geduld raakt steeds eerder op. Ook ik denk dat het verveling is, maar ze moeten zich ook zelf kunnen vermaken Bij opa en oma is hij poeslief en ook op de speelzaal (voor de vakantie), dus ik denk ook dat wij een soort uitlaadklep zijn...
En t is niet dat ze geen ideeen heeft hoor.. legio. Maar dat zijn wel vaak dingen die niet kunnen of waar ik echt géén zin in heb om te regelen, hihi.
Meer structuur in de week, en wat meer spelen met andere kindjes denk ik. We doen super veel leuke dingen in de vakantie, maar de ochtenden zijn bijvoorbeeld wel vaak maar wat aanlummelen. Einde van de ochtend eens een keer gaan douchen en aankleden, eten en dan in de middag er op uit. Buiten de vakantie gaat ze 3 ochtenden naar de psz en 1x zwemmen. Ze weet ook precies welke dag het is en wat ze gaat doen. Maar ach, zo erg is t hier niet hoor. Maar ik merk gewoon dat ze er aan toe is om weer lekker naar de psz te gaan (en ik ook )
Ah. Mijn zoontje gaat maar 2 ochtende naar de psz, maar vooral ik was daar ook wel weer erg aan toe. Even die break! Even tijd voor jezelf, je huis, je administratie. Maar vond het ook wel jammer soort van. Het waren leuke weken, vooral die laatste warme; lekker naar de waterspeeltuin en het strand! Hij was niet brutaler of hardhorender. Ik vond net zelfs best irritant dat hij na 2x psz weer aan het schreeuwen was.
Mmmm... consequent houdt wel in dat je zegt wat je doet en dat je consequenties verbindt aan zijn gedrag. Ik lees in je intro wel terug dat hij 'steeds maar door blijft gaan' etc. Dan denk ik toch dat hij nog aardig wat ruimte krijgt om door te gaan met gedrag wat je eigenlijk niet wilt. Bij mij helpt het om vroeg in te grijpen. Ik heb ooit een voorbeeld gehoord wat ik nooit ben vergeten: wij zijn geneigd om pas in te grijpen als de druppel de emmer doet overlopen. Oftewel, tegen die tijd dat je al helemaal getergd bent. Dan ben je al te laat, reageer je boos/driftig, dat voelt je kind weer aan en dan werkt het niet. Je kunt nog rustig en beheerst ingrijpen als je het snel doen. Bovendien weet jouw zoon inmiddels misschien wel dat hij toch wel door kan gaan omdat je pas laat ingrijpt dus neemt hij de eerste waarschuwingen ook niet serieus. Dus: doet 'ie iets wat je niet wilt dan 1, misschien 2 keer waarschuwen en dan gelijk consequent straffen. Hier eerst op de gang en als het daar niet werkt in bed/op de slaapkamer. Misschien heb ik je intro wat verkeerd geïnterpreteerd en ik weet tenslotte niet hoe het bij jullie in de praktijk gaat maar ik hoop dat je er wat mee kunt. Sterkte!
Nou ja, brutaal en niet luisteren, is het niet zo zeer. Meer gewoon wat lastiger, ik merk dat ik sneller aan het waarschuwen en dreigen ben, terwijl ik daar eigenlijk niet zo van hou. Kan ook komen door mezelf hoor, dat we elkaar meer op de lip zitten en ik een korter lontje heb. 's Avonds met naar bed gaan is ze ook wat lastiger geweest. Ik heb 2x een beloningsmethode moeten toepassen in korte tijd om dr in bed te houden 's avonds. Ze had een paar keer last van angst/fantasie 's nachts. En zeuren om ijsjes...aaargh! Het enige wat werkte was dan maar dreigen dat als ik t woord nog 1x zou horen, ik alle ijsjes weg zou gooien . Eh mama....mag ik iets uit de vriezer..?? Grrr! Haha, maar ja, dat werkte dan wel Maar misschien is t ook wel een fase, soort sprongetje. Ze is de laatste tijd een stuk zelfstandiger geworden. Zelf brood smeren, uit&aankleden, ze kan nu zelf dr shirt met gekruiste armen over dr hoofd halen. We zijn bezig met zelf dr billen afvegen na poepen. Het zal alles bij elkaar wel zijn .
Nouja, dan is mijn zoontje dus niet de enige. Maar nu is hij weer heel lief sinds 2 dagen. Zou het misschien komen dat hij aan school toe is, ik bedoel verveling? Hij wordt 4 in december namelijk. bedankt voor alle antwoorden tot nu!