Waarom? Om precies dezelfde reden dat de een van het ene virus zieker wordt n de ander van het andere virus. En dat weet je niet van te voren. Alle kinderen worden ingeent tegen kinkhoest, polio, mazelen, bof, rode hond, terwijl niet elk kind dat die ziektes krijgt er even ziek van is. Maar dat wil niet zeggen dat er dan maar niet meer tegen geprikt wordt. Er zijn geluksvogels die de waterpokken met 9 pokjes, 3 dagen hangerig en een dagje jeuk doorlopen. Maar ik ken zat gevallen van waterpokken die verre van een lolletje waren. Poeh, ik heb de lidtekens nog steeds op mijn gezicht! In de meeste beschaafde landen wordt al sinds de vorige eeuw tegen waterpokken gevaccineerd. Dat hebben ze niet voor niets gedaan, dus opnemen in het RVP gebeurt ook niet 'zomaar', en die andere landen zijn echt niet 'overdreven'. Alleen krijgen de kinderen er geen waterpokken meer. En dat heeft als voordeel dat die straks ook geen gordelroos krijgen.
Voor ons was het zonde van het geld. Havermout en mentholpoeder deden trouwens ook niets Sudocrem zou ik er nooit op doen, man dat brand van jewelste! Kreeg potje bij oudste, smeerde het na de luierwissel, en kind maar huilen. Toen had ik beetje schrale elleboog, en smeerde er Sudo op...nou dat ging meteen NIET meer op de billen ook! (En kind was meteen stil).
Ik ken enkele mensen in mijn vriendenkring met matige tot ernstige gordelroos als overblijfsel van de pokken. Alleen dat al gaf voor mij de doorslag om voiral mijn oudste te vaccineren omdat hij een hele gevoelige huid heeft en als baby ook eczeem.
Nou, hier een vreselijke nacht achter de rug...Ons meisje heeft van 20.00 tot 4.30 ongeveer nonstop gehuild van de jeuk. Het havermoutbadje had kennelijk weinig effect en de KidsClin ook niet Ze had en heeft geen koorts dus mocht wel naar het kdv. Ik hoop echt dat het hoogtepunt nu geweest is...Zondag de eerste pok ontdekt. Zou het vanaf nu beter moeten gaan?
Daarom houd ik mijn oudste van 3 even thuis van de psz. (hij is toch nog niet leerplichtig) de jongste van 9 maanden wordt binnenkort geopereerd aan zijn hoofdje en mag absoluut niks oplopen nu.