hallo, ik zit met een vraag wanneer lieten jullie, jullie baby's voor het eerst alleen eten, en hoe ging dat? en dan met een lepeltje gewoon of zo onze meid is nu bijna 9 maanden ,ze eet alleen nog niet veel stukjes(groentehapje) dat vind ze niet zo lekker groetjes van Summer
Emma eet vanaf dat ze bijvoeding krijgt lekker zelf. Wij doen namelijk aan rapley en dan biedt je gewoon grove stukken aan en laat je haar zelf eten. Gaat prima! Ze leert telkens beter het eten in haar mond te stoppen. Het schijnt dan ook erg goed voor de coƶrdinatie te zijn. We voeren haar ook weleens hoor, als we niet zoveel zin hebben in de troep en als we niet thuis zijn. Maar nooit gepureerd.
brood vanaf een mand of 7/8 en warm eten zijn we toen ook mee begonnen. Maar dat wisselde we een beetje af met gepureerd/potjes. Pasta schelpjes kon ze prima met haar handjes eten en ook bloemkool en broccilie gingen -goed gekookt- er makkelijk. Dingen als boontjes en erwtjes vind ze nog steeds niet geweldig door het hardere schilletje.
Hij begon zelf te eten toen hij zijn mond niet meer open deed als ik hem wilde voeren. Dus dat liet me niet veel andere keus. In het begin ging dat dus voor geen meter en maakte ik me zorgen of hij wil genoeg at. Maar het ging steeds beter en nu gaat het prima. Afhankelijk van het gerecht heeft ie soms nog wat moeite om het op zijn lepel te krijgen, maar de coordinatie van lepel of vork naar zijn mond is prima. Het volgende drama nu is dat hij niet zijn eigen plastic lepel wil, maar mijn grote vork, zucht
We doen het sinds kort af en toe met een stukje fruit of een stuk groente. Maar eerlijk gezegd gaat dat voor geen meter. Hij knijpt het fijn in zijn vuist en krijgt het vervolgens nauwelijks in zijn mond. Ik denk dat 2/3 uiteindelijk elders belandt. Een stuk rijstwafel gaat denk wel weer goed... Dus ik zou het gewoon zo nu en dan eens proberen Met een lepel zie ik hier trouwens nog lang niet gebeuren
Hier eet mijn dochtertje sommige dingen met haar handjes (stukjes aardappel, worteltjes etc) en sommige dingen geef ik op een lepeltje (die teveel troep maken). Zelf eten met een lepel begrijpt ze nog niet.
Brood eet mn dochter al een tijdje zelf,dubbelgevouwen en in haar hand is zo op. haar warme eten geef ik in grove stukken met een vork(ik voer dus) en ze pakt ondertussen ook zelf met haar handen,dat gaat ok goed.Ze krijgt zelf bestek als ze nog een stukje ouder is.
hier geef ik Bas af en toe een stuk banaan en brood eet hij ook zelf. in t begin zit het overal maar het gaat langzaamaan steeds beter. dat fijn knijpen hou je nog wel maar hij is er steeds voorzichtiger mee, hij heeft door dat er dan helemaal niks in zn mond beland hij vind het heelrijk om met zn handjes te eten. en zelf lepel ofzo dat zal nog wel eve duren ivm coordinatie,
Emma eet keurig nu al een hele banaan op. Er vallen maar een paar kleine stukjes op de grond. Je moet ze gewoon laten oefenen. Een cracker gaat echt helemaal op en valt niet op de grond. (tenzij ze in een speelbui is haha)
onze knul eet alleen grove stukken zelf, alles wat dun is en een vreselijke kliederboel gaat worden geef ik hem zelf.. Hij kan wel zelf van vork of lepel eten als ik het hem aangeef, maar zelf opscheppen dat snapt hij nog niet!
Robyn eet al het vaste voedsel zelf. Als we haar voeren laat ze alles na 2 hapjes uit haar mond vallen en gaat ze mekkeren. Als ze zelf eet eet ze heel goed (nou ja, groente verschilt per dag, de rest gaat goed). Alleen vloeibare dingen als kwark en spinazie mogen wij geven, maar ik zie haar dan ook nog niet met een lepel eten.