ons zoontje i nu bijna 2,5 en ik vind dat het tijd wordt om met de z.training te beginnen maar ik heb geen idee hoe hij geeft sinds een paar maanden aan dat hij op de wc wilt plassen en dat laten we hem ook doen maar dat is vaak maar 1 keer per dag. verder doet hij het in zn luier hoe zijn jullie begonnen? graag tips en adviezen
Koop het boekje 'Potty training in one week' van Gina Ford.. werkt als een dolle mits je kindje er klaar voor is!
oow oke haha ga ernaar opzoek dan. ik denk wel dat m. er klaar voor is. hij geeft zelf aan als hij een pufje heeft gelaten en zegt dan bah bah vies he, schone luier enz.dus ik wil er langzaamaan mee beginnen.
Ik zet C. op vaste tijden op het potje. Als ze droog uit bed komt, gaat ze direct op het potje, is ze nat dan niet. En voor het naar bed gaan mag ze ook op het potje. Na een half jaar! heeft ze nu een beetje door dat ze kan voelen dat ze moet plassen, en geeft het soms zelf aan. In mijn ogen kun je zoiets niet afdwingen.
Iets leren is toch niet dwingen? Ik ben er zelf niet zo'n voorstander van om maanden bezig te zijn. Hier was het in twee weken gepiept (maar hij was er wel echt klaar voor) Ik ga trouwens ook niet op vaste tijden naar de wc.. dus heb dat altijd wat vreemd gevonden.
Nee afdwingen niet, maar je kunt ze er wel bij helpen/stimeleren net zoals je dat bij andere dingen ook doet. Het lijkt wel of er een taboe opzit om je kindje zindelijk te leren worden! De maatstaaf is dat het uit het kindje zelf moet komen. Ik had mijn dochter met 2j2mnd zindelijk, ik zou niet weten wanneer ze zelf had gezegd dat ze naar de wc wilde ipv de luier. Ze gaf niets aan en was er nog niet mee bezig. Het was mijn idee. Ik had het al eerder geprobeerd, maar toen begreep ze het nog niet (was met 18 en met 20 mnd) en met 2j2mnd snapte ze ineens dat zij voor een natte vloer zorgde als ze ging plassen. Het kwartje was op 1 ochtend gevallen (wel veel ongelukjes en halve ongelukjes). Vaak duurt het wat langer, maar ik vind een half jaar en dan nog geen zindelijk kind veel te lang. Ik heb mijn dochter ook nooit op de wc/pot gezet als we thuis waren. Wel een verplichte plas als we weg gingen, maar dat doe ik zelf ook bijna altijd dus dat was normaal. @Cygnet: bij kinderen die vergeten om te plassen als ze druk bezig zijn, kan het wel handig zijn om ze af en toe te sturen of een periode wel te sturen, want in de broek plassen is ook sneu. Ik had hier een oppasje die niet naar de wc ging net zolang tot het fout ging en ze in haar broek plaste, ik heb haar toen een paar weken na het fruit, na de lunch en na het 3-uurtje op de wc gezet en na een paar weken ging ze zelf als ze moest en geen ongelukjes meer. Ik ben er alleen nooit achter gekomen wat het nou was, hier niet durven of het vergeten, thuis had ze geen ongelukjes.
kende het verschil tussen nat en droog was in staat om aan te geven dat hij geplast of gepoept had (en soms zelfs daarvoor) in staat om kleine maar specifieke opdrachten uit te voeren (pak de rode bal eens voor mama! voorbeeld) hij vond de wc interessant. @Yolanthe.. ik stuurde mijn zoon de eerste paar dagen elk 3/4 uur naar het potje.. maar vaste tijden? En natuurlijk zijn er hier een paar vaste momenten (voor het slapen, voor het eten, en als we de auto in gaan) maar met zindelijk worden op vaste tijden? Nee, dat zie ik niet.
wij hebben gewoon bij ons zelf gedacht : we doen de luier af, gewoon echt helemaal af, we vragen hem om het kwartier of hij moet plassen, want een kind gaat natuurlijk helemaal op in zijn spelen en vergeet dat hij moet plassen, dus elk kwartier hielpen wij hem herinneren dat hij geen luier om had, om het anderhalf uur zette wij hem er zobiezo even op en dan kwam er ook een plas, 30 juli zijn we begonnen, 6 aug kon hij aangeven dat hij moest plassen en ging ook zelf naar het potje, alleen poepen durfde hij niet, 9 aug kwam hij helaas in het ziekenhuis en omdat zijn benen in tractie moesten voor 4 weken moest hij wel weer terug in de luier we hadden verwacht dat de 2e keer zindelijk worden moeilijker zou gaan, maar niets was minder waar, hij ging graag weer plassen op het potje en na een paar weken durfde hij ook te poepen, nu zeggen we het hem trouwens niet meer hoor om het kwartier, ook hebben wij hem trouwens uitbundig beloond, voor elke grote plas die hij deed mocht hij een klein cadeautje, dit een paar dagen gedaan ( voor 1 euro heb je 10 autootjes bij de action en die gewoon appart inpakken ) dit steeds afbouwen naar : als je de hele dag netjes op het potje plast krijg je een cadeautje, als je de hele week op het potje plast krijg je een cadeautje, of gaan we lekker zwemmen bijv. en bij elke plas natuurlijk een sticker, bij poepen krijgt hij een grote glittersticker veel mensen zouden het niet zo doen omdat je natuurlijk niet met cadeautjes kunt blijven strooien, maar bij ons heeft het gewerkt en we hebben het gewoon simpel gehouden qua cadeaus en totaal niet duur, op een gegeven moment is het voor hem ook normaal om te plassen op het potje en wil hij niet eens meer de luier om, hij is overdag ook helemaal zindelijk en heeft ook geen ongelukjes meer en hij geeft alles helemaal zelf aan
Hier plaste mijn zoon vorig jaar al zo nu en dan op de wc maar het is een makkelijk aangelegd mannetje. Hij vind het allemaal wel goed en is niet van een poep of plasluier. Uiteindelijk zijn we een paar weken geleden begonnen met direct belonen. Na het plassen kreeg hij een klein snoepje en na het poepen een lolly. Dit koste in het begin veel snoepjes maar binnen 2 weken was hij overdag droog en nu inmiddels al 3 weken geen ongelukje meer gehad en plast en poept hij zonder beloning!
Ik ben bij beide kinderen gewoon begonnen door het potje neer te zetten in de badkamer/w.c. en erbij te vertellen dat ze daar op kunnen plassen of poepen. De oudste ging met 2 jaar en 2 maanden voor het eerst zelf op het potje. Eerst 1 plasje per 3 dagen, toen elke dag een keer, toen meerdere keren per dag. Soms moest ik haar er even aan herinneren naar de w.c. te gaan, want dat ging ze zo op in het spelen dat ze het vergat. Met 2,5 jaar was ze overdag helemaal zindelijk, pas een jaar later ook 's nachts. Mijn jongste ging met 22 maanden ook gewoon uit zichzelf op het potje, eerst voor het douchen, als hij toch al in zijn blootje rond liep en al snel deed hij aardig wat op het potje. Ondertussen is hij een paar keer ziek geweest en dan ging het gewoon even een periode wat minder, maar hij is nu al een maand zindelijk overdag en sinds 2 weken ook 's nachts. Best wel een verschil in hoe het ging, terwijl ik hetzelfde ongeveer handelde. Gewoon verschillend per kind hoe het gaat, daar kun je weinig van zeggen. Hier gewoon een gulden middenweg, natuurlijk moet je kind er klaar voor zijn, maar ze leren wat de bedoeling is en ze er in begeleiden vind ik er ook bijhoren. Bij de oudste gebruikte ik stickers, bij de jongste niet, roep gewoon 'wow, goed gedaan!' en dan straalt hij al genoeg .
Hier een hele tijd halfzacht gemodder van onze kant, wel luiers, maar ook vaak even op de wc zetten, maar echt zindelijk werd ze er niet van. Dus toen de hardcore manier maar: we hebben Noor een week thuis gehouden van de kdv en de eerste ochtend gezegd, 'zo, nu ben je een grote meid en krijg je onderbroekjes aan" twee dagen heel veel plasjes gedweild en poeponderbroekjes gooide ik gewoon meteen weg (had een stapel goedkope broekjes bij de zeeman gehaald). Ik vond het best pittig, maar het plassen ging na 3 dagen helemaal goed. Het poepen iets minder, eerst dus in haar broek, toen wilde een paar dagen helemaal niet meer poepen, maar na een week ongeveer gaf ze zelf aan dat het op de wc wilde doen. Nu zijn we een maand verder en is onze knapperd dag en nacht droog, plassen en poepen en nog geen 1 ongelukje gehad! We zijn apetrots. dus, mijn advies, gewoon cold turkey voor onderbroeken gaan, succes!
Oh ja, moet er wel eerlijk bij zeggen dat we haar behoorlijk beloond hebben met snoepjes, dansjes en applaus van ons en stikcers. En een stickerkaart voor het poepen, 5 dagen op de wc of potje poepen is een keertje naar de efteling. Maar dat heeft ze ook echt verdiend!
Bij Fenna ben ik nu ook bezig met zindelijkheidstraining. Ze gaf een aantal maanden al aan dat ze moest plassen of drukken en soms deed ze dan ook wat op het potje. Nu gaat ze 's ochtends zelf al op het potje en plast dan ook goed. Als we nog weg moeten dan doe ik haar wel een luier om maar als we gewoon thuis zijn doe ik haar alleen een onderbroek aan en meestal een legging of een maillot (dan zijn nl niet al haar broeken nat bij een ongelukje ) Ze geeft meestal zelf aan dat ze wil plassen maar soms vraag ik ook aan haar of ze nog moet plassen. Als ze bijv. tv zit te kijken. Als ze wat op het potje heeft geplakt mag ze een raamsticker plakken. Bij 25 stickers krijgt ze een klein cadeautje. Ik was eerst geen fan van de stickers omdat het iets normaals is om je behoefte te doen. Maar zo kan je het wel stimuleren.
hier gewoon van dag 1 luier uit gelaten en de eerste paar dagen veel ongelukjes en toen had ze het door dat het door haar zelf kwam en ging ze op het potje ze gaf wel aan dat ze moest plassen hier dus met 2j en 3 mnd zindelijk en sinds de zomer ook snachts
en als ze er niet op willen??? onze meid was ook met 2,2 jaar al zindelijk maar ons manneke die wil gewoon niet op de wc zitten. vraag het hem constant want hij heeft smiddags na het slapen vaak nog een droge luier. en als ik hem op de wc heb dan pakt ie alleen maar wc papier maakt zijn knieen schoon en zegt klaaaaar....