Heb ik ook nergens gezegd. Maar helaas zijn er wel veel rokers zo, incl. mijn eigen vader (stak dat ding op als wij nog aan het eten waren, bah... Of in de auto was er een afspraak dat hij er 'maar' 1 per uur mocht omdat wij er anders teveel last van zouden hebben, na een half uur ging hij alweer klagen over de volgende). Dat jij zegt dat de meeste rokers wel zo meegaand zijn, nou dat heb ik helaas echt nog niet meegemaakt. Vind het echt goed dat jij er wel gewoon rekening mee houdt. Ik ben erg prikkelgevoelig en dan met name voor geuren en heb astma dus ik heb er gewoon ook veel last van. Misschien dat anderen het gewoon niet zo in de gaten hebben...
Isha ik snap je wel hoor. Als iemand een sigaret op steekt en ik zit er naast en de walmen komen mijn kant op dan vind ik het ook vies. Heb zelf ook astma ja ik rook mijn longen zijn echt aangetast al. Ben er al beide ha mee geweest en we zijn begonnen een tijdje terug om het te hebben over stoppen met roken. Niet nu niet vandaag niet volgende week maar de kans zit er in dat ik daar energie in gaat steken. En als ik ga stoppen ga ik het doen op mijn manier. De ha vertelde dat het advies veranderd is. Sommige zullen het wel kunnen in een klap stoppen. Maar ook velen niet waar onder ik waarschijnlijk die moeten echt geestelijk zich gaan voorbereiden om de stap te wagen. Ik denk dat ik een datum in mijn hoofd gaat nemen en van af die datum elke dag bewuster moet gaan om gaan met het roker. Dus idd langzaam af bouwen je kunt beter dan de tijd nemen. En dan hopen dat het uit eindelijk het gewenste effect gaat krijgen. Al zal ik er een jaar over doen. Dat maakt mij in principe niks uit als het maar lukt. Word echt een afbouw schema. Een schema aangepast aan mijn manier van leven. Als ik er aan gaat beginnen laat ik het wel weten.
Ja, moet je zeker doen. Lijkt me wel interessant om die ontwikkelingen te volgen. : ) Mijn moeder is trouwens wel zomaar in één keer gestopt, nu al 23 jaar geleden.
Heel herkenbaar! Ik was al meer dan 2 jaar gestopt, tot wij te horen kregen dat onze baby niet met het leven verenigbaar was en wij de zwangerschap moesten afbreken. Ben direct een pakje sigaretten gaan halen en dezelfde avond opgerookt. Terwijl ik de jaren daarvoor nooit extreme behoefte meer had aan een sigaret. Ik kwam dus ook in een stress situatie en viel direct terug. Maar ik heb hier echt heel veel spijt van, want nu 8 maanden later rook ik nog steeds en vind ik het stoppen alweer moeilijk worden. (ook omdat ik het nog niet 100% wil ) Nadelen: - slecht voor je gezondheid - roken is duur - stinkt - slechte huid - afhankelijk van een sigaret wil je echt niet meer. En zo kan ik nog even doorgaan. Je bent al zolang gestopt, geef dit niet op! Er zijn meer nadelen dan voordelen aan roken. En deze stressperiode kun je echt aan zonder sigaret!!!!
Ja ik ken het! Ben na mijn eerste 2 bevallingen weer gaan roken, de 2e keer zat ik echt in een dip (bv niet gelukt, huilbaby) en inderdaad de eerste paar dagen voelde ik me echt beter, want ik 'mocht' weer roken! Maar na een paar dagen merkte ik daar helemaal niks meer van natuurlijk, ik voelde me er juist slechter door want nu had ik buiten het vervelende gevoel dat ik al had ook iedere keer de stress omdat ik weer een 'nicotine shot' nodig had. Dus ik ga nu echt nooit meer beginnen! Lees trouwens het boek van Allen Carr eens, echt een aanrader.
ja ik ken het.. ik was 4 jaar gestopt, toen de jongste geboren was stond ik in de kraamweek weer te roken. klinkt voor een ander vast gek maar het geeft me rust.
Ik ken het gevoel. Ik mis de momentjes voor jezelf dat je naar buiten gaan op een druk feest en die 10 minuutjes voor je uit kunt staren zonder dat je per se hoeft te praten met iemand. Diep inademen, lang uitblazen, het cellofaan van een nieuw pakje af halen, een krantje en een sigaret bij een kop koffie op zondagochtend, ga zo maar door. Ja, dat mis ik enorm. Maar dan denk ik weer aan hoe al mijn kleren stonken, hoe idioot veel geld het kost, hoeveel commentaar je erop krijgt en hoe een slecht voorbeeld ik zou zijn voor mijn kind. En dat is het gewoon écht niet waard!
Misschien werkt het voor je om je niet te focussen op het negatieve van roken en waarom je het nou niet zou moeten doen. Dat roken niet goed voor je is dat weten we nu allemaal wel. Maar ga je focussen op hetgeen je nu mist, het gevoel dat roken je geeft. Buiten de verslavende nicotine zijn er voor veel mensen nog veel meer zaken die het roken prettig maken. (Zoals hierboven beschreven momentjes voor jezelf op drukke momenten) Maak bijv een lijst van de positieve kanten van roken, zoek voor jezelf alle punten op die je nu motiveren om te gaan beginnen. Bedenk dan voor ieder punt andere activiteiten die hetzelfde gevoel geven. Bijvoorbeeld bij het tot rust komen, onrustig gevoel wegnemen. Dat is voor jou een stimulans om te beginnen. Je kan dan bedenken dat een bad nemen, een boek lezen, fietsen of voor mij part een half uur op je kop gaan staan, jou uiteindelijk datzelfde gevoel geven. Deze voorbeelden zijn dingen die mij kunnen ontspannen. Ik krijg daardoor een rustig gevoel, of juist de oorzaak te zoeken en daar wat aan te doen. Conclusie: er zijn meerdere wegen die naar Rome leiden en voor jou lijkt roken nu een makkelijke weg, maar misschien is er een die uiteindelijk minder hobbels heeft. Daarnaast denk ik dat alle moeders met jonge kindjes achteraf kunnen beamen dat het eerste jaar heel pittig is. Dat het een levensfase is waarin je als moeder heel veel moet geven en jezelf sneller wegcijfert. Ik pakte nooit tijd voor mezelf, dat ga ik straks bij de 2e wel doen, om het beter vol te kunnen houden en niet teveel stress te hebben. Succes!
Dit dus. Meid, het zou zó zonde zijn als je weer zou beginnen, doe het NIET! Denk aan je kinderen, ze hebben hun moeder nog zó lang nodig en je wilt toch ook nog je eventuele kleinkinderen zien opgroeien?!
Ik ben zo'n 3,5 jaar geleden cold turkey gestopt en heb één moeilijk moment gehad, dat was toen we naar het ziekenhuis moesten komen en hoorde dat m'n vader binnen niet al te lange tijd zou te komen overlijden...toen snapte ik dat er mensen zijn die in stresssituaties weer gaan roken maar ik heb het niet gedaan en ben daar zo blij om. Het zou m'n vader niet beter gemaakt hebben en mezelf ook niet! Hoop dat je het niet doet want problemen los je niet op door weer te gaan roken, je krijgt er uiteindelijk alleen maar problemen bij...maar dat weet je zelf ook wel, sterkte
Tsja mijn man is zijn moeder kwijt geraakt op de leeftijd van slechts 54 als direct gevolg van het roken. COPD en longkanker... Kijk naar je kindjes, zij zouden de grootste motivatie moeten zijn. Dat wil je je kinderen niet aan doen als je door die rotstokjes een ernstige ziekte krijgt..
Ik snap je wel als je weer zou beginnen Ik ben ook gestopt toen ik 3 maand zwanger was. En soms mis ik het wel eens hoor, het is toch een soort van rust momentje/ontspanning.
Juist, dat momentje... Sommigen zeggen wel eens tegen mij: "Maar je kunt toch ook zonder sigaret 10 minuten buiten gaan staan?" Maar doe dat maar eens. Mensen gaan je echt raar aankijken en vragen of er iets aan de hand is ofzo, wanneer je tijdens een feest ineens 10 minuten buiten gaat staan. Voor je het weet staan er lui naast je met een arm om je heen en een glas water. Dus nu geen ontsnapping meer
Zeker als je veel rookt... Ik rookte 1,5 pakje per dag. Dat was in mijn tijd dus 42 euro per week. Zal nu wel nóg duurder zijn.
WOOOHWW Ik rookte op een gegeven moment 1 pakje per dag, ben daarom toen overgegaan naar shag (heeeel charmant i know ) en toen kon ik het redden met 2/3 pakjes in de week. Ik rookte toen evergreen en dat koste 5 euro incl vloei.
Ik herken heel veel in de berichten van de anderen. Heb zelf ook een kleine 10jaar (stevig) gerookt en tijdens de zwangerschap bewust doorgerookt. Weliswaar lichte sigaretten en maximaal 7 per dag, maar nooit kunnen stoppen vanwege 'het rust moment voor jezelf'. Na de bevalling ben ik gestopt en heb tot februari dit jaar niet meer gerookt. Ik kreeg in februari een nieuwe functie, nieuwe werkplek en nieuwe collega's. . Een boel om te verwerken. Het pakje sigaretten wat ik toen kocht heb ik nu nog! Ik rook allee op mijn werk heel af en toe voor de gezelligheid een sigaretje met mijn collega mee. ML weet het niet en krijgt het ook niet te weten. Dit zou alleen maar onnodig ruzie opleveren terwijl ik weet dat ik de sigaretten niet meer 'nodig' heb zoals 'vroeger'. Lastig uit te leggen, maar ik moet niet meer roken, ik kan roken. Dat is een heel groot verschil. Het beheerst mijn leven niet meer. Zoek balans voor jezelf, dan kun je alles aan! Succes
Ik zou jezelf dan vooral de vraag stellen of je, als je alles qua verwerking achter de rug hebt, opnieuw dat hele proces ook nog eens door wilt van stoppen met roken weer, of dat je dan gewoon wilt gaan genieten van de vrijheid die stoppen met roken en verwerken van je problemen je gegeven heeft... Er zijn echt andere manieren om de ontspanning te vinden die jij zoekt, dus daar zou ik wat energie in steken nu, dan zit je straks niet met opnieuw meer moeten stoppen.
Dit is een korte termijn oplossing Je wilt je snel lekker voelen dus ga je roken...dat is net als mensen die teveel gaan eten... Snel een goed gevoel willen Het echte probleem ga je daarmee niet oplossen en op lange termijn heb je kans op vreselijke ziektes, je stinkt, wordt sneller oud en je levensverwachting daalt enorm... Ik vind het echt het stomste wat je kunt doen...weer beginnen met roken. Volgens mij kun je beter in therapie gaan.