Ik had er nog nooit van gehoord: de tamponziekte oftewel toxische shock syndroom (TSS). Ja, het bestaat echt. En het is nog gevaarlijk ook! Deze zeldzame maar zeer ernstige aandoening wordt meestal veroorzaakt door giftige stoffen van de bacterie stafylococcus aureus die in je bloedbaan komen. De tamponziekte kan ontstaan door het langdurig dragen van een tampon. Lauren Wasser, een Amerikaans topmodel, kreeg een infectie. Om de infectie te stoppen heeft ze in 2012 een deel van haar rechter been en de tenen van haar linker voet moeten laten amputeren. Ondanks de amputatie hield ze klachten. De wond op haar voet wilde maar niet genezen en erop staan ging ook niet. Deze week is ook dit been geamputeerd! Lees hier haar verhaal. Het is wel in het Engels.
Op alle gebruiksaanwijzingen van tampons staat dit al sinds ik ze ging gebruiken, 19 jaar dus. Zo'n Staphylococcus infectie kun je op verschillende manieren krijgen en door het lang dragen van een tampon is daar een van. Heel verdrietig voor dat meisje maar het is gelukkig heel zeldzaam en redelijk te voorkomen.
Ik gebruik geen tampons, dus die waarschuwing zie ik niet. Ik las er vanavond over en wilde anderen waarschuwen. Het is gelukkig een zeldzame aandoening en redelijk makkelijk te voorkomen, maar je moet het maar nét weten. Ik ben echt geschrokken van haar verhaal!
Staat echt al jarenlang in de 'bijsluiter' bij tampons. Ik gebruik al meer dan 25 jaar tampons en zelfs toen stond het er al in. Feit is dat veel mensen het gewoon niet lezen. Maar dat is niet de fout van de fabricant.
Inderdaad, op elk doosje tampons staat dat je ze niet langer dan ongeveer 8 uur moet dragen. En in de bijsluiter staat uitgebreid wat er kan gebeuren als je tampons veel te lang in houdt. De eerste keer dat ik tampons gebruikte was als tiener, ik vond het zo doodeng dat ik de bijsluiter tien keer gelezen heb Dus ik ben nooit vergeten wat de risico's zijn.
Ik gebruik ze amper maar ik vind dat dit wel bekend is. Zo mu en dan lees ik er weer een verhaal over.
Heftig verhaal. Wel goed dat zij dit zo in de media bekend maakt. Denk niet dat iedereen dit weet hoor. Zeker jonge meiden niet. Ik wist er wel van. Kan me er zelf niks bij voorstellen dat je een tampon langdurig wilt gebruiken. Maar goed.
Nou ja, een vriendin van me was er eentje vergeten en deed een nieuwe erboven op. Na een paar weken moest ze naar de dokter om m te laten verwijderen... Maar was idd bekend, toen ik tampons gebruikte werd hier ook voor gewaarschuwd.
Kijk, ik snap een wel dat je een tampon niet te lang moet dragen. Vanuit hygiënisch oogpunt. Maar zij had aangegeven dat zij al een paar keer een nieuwe tampon had ingedaan die dag. Ze zal dus niet heeeel lang dat ding in hebben gehad. En wat is de definitie van ‘te lang’?
Daarom gebruik ik ze snachts liever niet. Alleen als het zo hard gaat dat ik zeker te weten minimaal 1x moet verschonen snachts.
Goed dat je het onder de aandacht brengt. Idd een bekend verhaal, maar dat zal niet voor iedereen gelden. Hier om andere redenen helemaal geen fan van tampons. Sinds kort gebruik ik een menstruatiecup, had ik dat maar eerder geprobeerd, ideaal!
Was bij mij al bekend. En heel eerlijk, ik vind dit een echt Amerikaans verhaal. Het komt zelden voor en bij juist gebruik van tampon met goede hygiëne al helemaal nauwelijks. En om dan toch maar meteen de fabrikant en drogisterij aan te klagen, gaat mij wat ver. Daarbij hoeft het verloop van tss zeker niet zo dramatisch te verlopen als bij deze vrouw. Ze heeft gewoon hele vette pech gehad, heel tragisch.
Mijn achternichtje is er ook ziek van geworden, heel lang geleden toen ik zelf nog geen tampons gebruikte. Niet zo ziek gelukkig, maar wel opgenomen geweest. Mijn moeder heeft ons toen zo hard en vaak gewaarschuwd, dat vergeet ik nooit meer.
Daarom gebruik ik nu cups ! Net zo makkelijk, milieuvriendelijker, geen troep in je punani en dus ook geen risico op enge ziektes! <3
Ik heb het verhaal gelezen, maar ik zie nergens staan dat ze al meerdere keren verschoond had? Maar ben moe, dus misschien heb ik er overheen gelezen. Ik weet niet anders dan dat er hele duidelijke waarschuwingen op de bijsluiter staan, maar ik verbaas me er sowieso altijd over hoe weinig mensen bijsluiters lezen. Maar afgezien van wel/geen goede hygiene, erg tragisch voor deze vrouw, het zou je maar overkomen, je benen kwijt door tss...
Klopt, dit stond in een ander artikel: https://www.lindanieuws.nl/nieuws/voormalig-model-waarschuwt-voor-tamponziekte/