Hallo allemaal, Ik ben nu 26 weken zwanger en heb een dochter van 1,5 jaar! Bij onze oudste dochter ging de borstvoeding niet goed! Het deed zo'n verschrikkelijke pijn! Kreeg ook tepelkloven en dat was al helemaal geen pretje! Na 4 dgn uiteindelijk gestopt omdat dat ik huilend de uren, minuten aftelde dat me dochter weer wilde eten! Nu wil ik toch weer proberen om straks borstvoeding te geven bij de jongste! En zat er over te denken om te gaan voeden met tepelhoedjes! En afkolven! Heeft iemand hier ervaring mee?
Hoi Maaike, geen ervaring met tepelhoedjes, maar volgens mij is dat niet echt een oplossing ... Ik heb ook veel last gehad van tepelkloven de eerste 2 weken ... idd huilen tijdens/na/voor voeden ... en mn man zn hand blauw geknepen ... Heeft denk ik vooral te maken gehad met verkeerd aanleggen (Mirre snapte niet wat ze moest doen, ik ook niet en de kraamhulp ook niet ). Ik denk dat je beter nu al contact kunt opnemen met een lactatiedeskundige ... En een cursus doen natuurlijk! Veel sterkte!
Kloven komen door een verkeerde aanlegtechniek. Tepelhoedjes zijn dan niet aan te raden. Sowieso niet, omdat het moeilijker kan maken om voldoende uit de borst te krijgen. Kolven heb ik ervaring mee en daardoor zeg ik: alleen doen als het echt neit anders kan! Het is echt veel meer werk dan gewoon voeden. Je kunt het beste investeren in goed leren aanleggen. Een cursus bij VBN of LLL kan je daarbij helpen. Of van tevoren al contact opnemen met een gecertificeerde lk (met IBCLC achter haar naam). hier kun je veel info vinden over bv en ook de telefoonnummers
kloven komen toch echt niet altijd door verkeerd aanleggen hoor.. bij mij deed het ook verschrikkelijk pijn maar Jesse lag zeker wel goed aan de borst en voor mij waren tepelhoedjes een uikomst!
Kloven heb ik de eerste paar dagen gehad, Eva lag helemaal goed aangelegd, maar deed iets raars met haar tong. Na een paar dagen deed ze dat niet meer en gingen de kloven ook weg. Dus kloven komen inderdaad niet altijd door verkeerd aanleggen. Ik zou het nummer van een lacatiekundige bij de hand houden als het nodig is, maar zeker niet meteen met tepelhoedjes gaan beginnen en ook niet meteen alleen maar afkolven. Elk kind is ook weer anders, dus misschien heb je dit keer helemaal geen last van kloven.
Bovenstaande heb ik ook altijd begrepen. Misschien kan je eerst even kontact opnemen met een lk, die kan je goed helpen met het aanleggen en goed uitleg geven.
Je moet tepelhoedjes alleen onder begeleiding van een lactatiekundige gebruiken. Als het om een aanlegprobleem gaat (is vaak zo) kunnen de tepelhoedjes kloven in stand houden of zelfs erger maken. Elk kind is anders, elk kind drinkt anders. Dat je bij de oudste problemen had, wil niet zegen dat dat bij de volgende ook zo is. Je hebt nu nog de tijd, bereid je goed voor, bezoek bijeenkomsten van VBN / LLL, lees je in, neem alvast contact op met een lactatiekundige in je omgeving. En geef in het ziekenhuis of bij de kraam duidelijk aan dat je borstvoeding wilt geven, dat het de eerste keer in de soep gelopen is, en dat je daarom nu echt kundige begeleiding wilt.
Ik voed ook met tepelhoedjes (niet om kloven tegen te gaan maar door vlakke/ingetrokken tepels) , maar zou daar niet gelijk mee beginnen uit voorzorg. Misschien gaat het bij dit kindje wel heel anders? Idd misschien info inwinnen bij een LK.
Ik heb/had één vlakke en één ingetrokken tepel. De eerste 10 weken voedde ik beiden met een tepelhoedje (bij de jongste met begeleiding van een lactatiekundige). Daarna hadden ze het allebei niet meer nodig.
ik ben ook met begeleiding van een LK gaan voeden met tepelhoedje helaas heb ik het maar een maand kunnen doen uiteindelijk. Waar je heel goed mee moet opletten is dat de borst goed leeg wordt gedronken
ik heb toen Thijs een week was ongeveer 2 weken met een tepelhoedje aan de rechterkant gevoed. Omdat ik een enorme scheur in mijn tepel had. Iedere keer bij het voeden ging het weer open en met het hoedje kreeg het iets meer bescherming en had het de kans om te genezen. Ik zou het niet aanraden om ze altijd te gebruiken, want het is een heel geklooi met die dingen. Daarnaast moest hij in het begin erg hard zijn best doen, want eerst moet die tepel helemaal in dat hoedje verdwijnen. Als je het zonder zou kunnen doen, is dat veel beter denk ik.
ik vind het absoluut geen geklooi en mijn manneke drinkt erg goed met. tuurlijk zou ik zonder fijn vinden maar 300 gram groeien in nog geen 1,5 week.. nee ik vind het best zo.
o, ik was er ook heel handig in. Had ze ook altijd bij me als ik op pad ging (gewoon in een nieuw zalfpotje van de apotheek met zo'n draaideksel, dat ik samen met de tepelhoedjes elke dag steriliseerde). Pas toen ze zonder dronken merkte ik dat dat NOG veel handiger was
Vast..liever mijn tepelhoedjes stereliseren elke dag en wat meer "gedoe" dan mijn kind niet meer zelf kunnen voeden.
Groot gelijk hoor, gelukkig werken ze bij jou wel Ik was er dus echt niet handig in dat blijkt wel weer Ik was op dat moment ook erg blij dat ze bestonden, want ik had stukken minder last van die scheur.
Persoonlijk denk ik "beter voeden met tepelhoedjes dan stoppen met de borstvoeding". Alleen zou ik ze niet preventief al gaan gebruiken, tenzij je er enorm tegenop ziet (want dan is de kans dat je gaat stoppen ook erg groot) Misschien gaat het met deze baby wel goed. En mocht je kloven krijgen (dat voel je dan snel genoeg), dan kun je altijd overstappen op tepelhoedjes.
Ik heb ook wel eens gevoed met een tepelhoedje. Dit omdat mijn kindje soms niet kon aanhappen. Heb ze nu niet meer nodig (gelukkig). @Nathasja: er kunnen nadelen zitten aan voeden met een tepelhoedje (borst niet goed leeg drinken) ik zou zeggen hou het goed in de gaten en als je zonder kunt (dat gaat later vast lukken) dan lekker zonder.