N.a.v. het hoe laat naar bed topic ben ik benieuwd vanaf wanneer jullie kinderen een keer echt laat naar bed gingen? Wij hebben altijd redelijk op bedtijd gelet want echt later dan 20.30 uur hebben ze nooit gered, dan werden ze vervelend. 2 weken geleden hadden we een verjaardag en dat liep allemaal wat uit, toen lagen ze om 21.15 uur op bed, ze waren helemaal niet vervelend, juist hartstikke lief. Van het weekend waren we bij mijn schoonouders blijven eten, dit liep gigantisch uit en toen lagen ze pas om 22.00 uur op bed, ook zonder problemen. Ik vind het wel fijn dat ze nu afentoe (sporadisch) echt wat langer op kunnen blijven, gebeurd dit bij jullie ook?
Nee eigenlijk niet, mijn dochter kan er totaal niet tegen en gaat tegen 19:00 echt huilen van vermoeidheid. Als ze er wel tegen zou kunnen zou ik er geen bezwaar tegen hebben.
Mijn oudste wel, de jongste 2 nog niet. De oudste mocht in de zomervakantie de voetbalwedstrijd kijken, is 00.30uur geworden geloof ik. Af en toe kan best, afgelopen weekend heeft hij ook psv gekeken (ja, vreselijke voetbalgek). Bij mijn dochtertje gebeurt dit voorlopig niet, simpelweg omdat zij zichzelf dan echt in de weg zit de volgende dag en dat vind ik sneu.
Mwah ja hoor, als we in de zomer bijvoorbeeld een BBQ hebben bij mijn vader en stiefmoeder dan ga ik niet op de tijd letten. Zolang zij het leuk hebben vind ik het allemaal prima. En dat ze dan de volgende dag wat hangeriger en chagrijniger zijn, nou ja, dat neem ik wel voor lief, gaan ze die avond maar gewoon lekker op tijd naar bed.
Ja hier dus dat weer wel. Ze kan daar prima tegen want slaapt dan gewoon langer uit. Dit dus alleen in het weekeinde of in de vakantie
Ja, hoor, bij ons gebeurt dat ook weleens. Af en toe in het weekend (zeker niet elk weekend) als we iets hebben (verjaardag, uit eten, op visite). Zolang mijn dochter vrolijk is vind ik het geen probleem. Als ik echter merk dat ze het niet trekt gaan we naar huis. Mijn dochter houdt van gezelligheid en het is eigenlijk nooit een probleem als het een keertje later (laat) wordt. Ik zorg dan wel dat de dag daarna een 'rustdag' is voor als ze dat nodig heeft.
Ja hoor twee weken geleden was er circus, gratis kaartjes gekregen, ze wouden er heel graag heen, oppas voor de jongste geregeld Het begon om 20.00 uur en een voorstelling duurt zo 1,5 uur en dan ook nog pauze er bij dus 22.00 uur was het afgelopen, dan naar huis en in de pyjama, half 11 lagen ze erin, Ze slapen dan tot een uur of 9 in de ochtend, in de middag zijn ze beide even een uurtje gaan slapen want die avond was het paasvuur tot 21.30 daar zijn ze met mijn man heen geweest toen lagen ze dus ook pas om 22.00 uur in bed, Volgende ochtend goed geslapen tot 09.30 en dan pakken ze hun gewone ritme weer op, wakker blijven tot een uur of 19.30 en dan lekker slapen. Zulke dingen gebeuren niet elk weekend dus ik heb er geen moeite mee als het een weekend eens wel zo is, Als ik echter zou merken dat mijn kind er te weinig slaap van zou krijgen en het moeilijk krijgt met zichzelf door slaap gebrek of gaan klieren en stieren omdat het zo moe is... Dan zou ik er meer rekening mee houden om de kinderen niet zo laat naar bed te doen
Ja hoor. Zeker straks op vakantie, ga niet al om half 8 op mn kamer zitten. Ging vorige zomer ook goed, ze ging zelfs uitslapen. Heerlijk! Die kinderen kunnen een hoop hebben hoor, ze slaat nu regelmatig haar middagdut over, zonder problemen. Anders leg je jezelf zo vast vind ik...
Niet zomaar in een weekend. De uitzondering is op vakantie...in italië is het ritme gewoon anders. Maar beide kinderen slapen dan s middags...ook die van 6,5.
Ja hoor, bij ons gebeurt het ook. Onze oudste is een nachtbraker, die blijft rustig op tot 10 uur, maar ja, hij is ook al 8. De middelste is sowieso vaak erg moe, dus die heeft het rond 8 uur echt wel gehad. Vaak ligt hij dan al op de bank te slapen. Maar hij kan wel lang opblijven als het bijv. een feestje is of zo. De jongste is 2 en die kan ook wel redelijk opblijven, als hij 's middags dan maar lang geslapen heeft. Hij slaat inmiddels ook wel eens zijn slaapje over, maar dan stort hij rond half 7 wel helemaal in. En in de zomervakantie verschuift het hele ritme vaak, zeker als we naar een warm land gaan. Dan slapen ze wat langer uit, en gaan elke avond pas rond 9 uur naar bed.
Ja hoor, gebeurd hier ook wel...in het weekend, op vakantie en op feestdagen zien we wel hoe het allemaal loopt...heerlijk zo'n makkelijke slaper
Weinig, niet meer dan een uur. Op vakantie wel want dan wordt er overdag bijgeslapen. Doordeweeks eigenlijk nooit, ik vind genoeg slapen erg belangrijk en overdag slapen zit er bij mijn dochter bijvoorbeeld al niet in, die zou dus een achterstand oplopen. Bij uitzondering van een bruiloft o.i.d. vind ik het geen probleem, dan kan ik niet anders.
dat proberen we wel eens met een verjaardag, maar dan vraagt hij om 8 uur of hij naar bed mag want hij is moe Soms slaapt hij 's middags nog een uurtje en dan gaat hij wel later naar bed, maar dat is sporadisch
Hier gebeurt dat weleens, als we naar een verjaardag gaan of ergens gaan logeren. Maar vooral de oudste kan er nog weleens last van hebben de volgende dag, ze is dan echt niet te genieten en maakt overal een drama van. Is vooral als ze pas rond middernacht slaapt, dat proberen we dus wel te voorkomen. Rond 22:00 wordt het dan meestal.
heel af en toe nu wel. Toen ze nog jonger waren deed ik dat echt niet want dan had ik er echt dagen later nog "plezier" van . Nu gaat het wat makkelijker, onze dochter maakt dan haar uren slaap rustig en slaapt dan ook echt uit. Onze zoon is altijd om dezelfde tijd wakker ongeacht hoe laat hij in bed kwam, hij weet nu dat hij dan de volgende dag wat vroeger naar bed wordt gebracht.
Jawel hoor, zo sporadisch vind ik dat geen probleem. 's avonds houden ze het prima vol en worden ze niet snel vervelend, dus dat is verder geen punt. Nadeel is dat met name mijn oudste 's ochtends wel weer gewoon om 7 uur wakker wordt en dan dus eigenlijk te weinig slaapt.
Nee, alleen als we op vakantie zijn, en dan niet meer dan een uur. + mijn beide kindjes slapen ook nog overdag.
Ja hoor met feestjes uit eten vakantie geen probleem... Onze kinderen slapen graag maar kunnen voor leuke dingen ook heel goed wakker blijven en zijn de volgende dag ook niet sjago erg fijn!
Hier eigenlijk niet. Heel af en toe is het een keer 20 uur geworden maar liever niet. Houden van regelmaat en dat is ook op tijd naar bed. Op vakantie word het kamperen en zijn wij ook vanaf die tijd bij de tent te vinden.
Ja hoor. Bij een feestje o.i.d. maken we ook een uitzondering. Normaal ligt hij er altijd rond 19:00 in. Nu het beter weer is wordt het max 20:00