Hoi meiden, Kunnen jullie me iets uitleggen. Stel dat dit me cyclus is 29-27-31-28 en 1 december ben ik ongesteld geworden en 30 december heb ik een positieve test in me handen. Hoe kunnen de verloskundigen nou precies weten wat de geboortedag word? Dus 6 september of 8 of 9 september. Je weet toch niet wanneer je ongesteld had moeten worden? Wellicht is het antwoord heel voor de hand liggend, maar ik begrijp het niet helemaal. Nou ik ben benieuwd naar jullie antwoorden
Dat weten ze niet exact. Daarom wordt er altijd een termijnecho gedaan. De berekening is een schatting van het gemiddelde.
Meestal rekenen ze eerst met een gemiddelde van je cyclussen. Die van jouw voorbeeld hangt tussen 28 en 29... Dan doen ze een termijn echo en aan de hand van de grootte van het kindje weten ze dat datum. En dat is een leidraad, de meeste bevallen eerder of later.
Tot week 9 ongeveer zijn alle embryo's even groot, dus bij elke vrouw, later wordt je foetus langer of zwaarder en zit er verschil in, door de lengte te meten weten ze precies hoe "oud" je kindje is en zo kunnen ze precies uitrekenen wanneer de bevruchting was.