hallo allemaal, ik vroeg me af zou ik nu al langzaam beetje bij beetje kunnen beginnen met het fruithapje leana is nu 3 maanden en 3 dagen maar ze zeiden bij het cb dat ze een maand voorloopt op zon beetje alles. en dan zou ik bv 2a3 hapjes per dag doen zou dat kunnen?
Waarom zo'n haast als ik het vragen mag? Tot 6 maanden hebben ze eigenlijk niks anders nodig dan melk. Als je bv geeft zou ik het zeker niet doen. Geef je kv, dan kun je t vanaf 4 maanden rustig aan proberen voor zover ik weet. Uiteraard is er niet zoveel wat ''moet'' en zou ik vooral mijn eigen gevoel volgen als ik jou was. Wij hebben wat allergieen in de fam, dus ben ik extra voorzichtig met voeding. Onze dochter heeft om die reden de eerste 6 maanden nooit iets anders gehad dan borst voeding.
Dat ze in haar ontwikkeling voorloopt betekent natuurlijk niet dat haar darmpjes ook "voorlopen" en eerder klaar zijn voor ander eten..ik zou dus ook nog even wachten
Een maand voorlopen in welk opzicht? De rijping van de darmen heeft gewoon 6 maanden nodig om iets anders dan melk te kunnen verwerken, dus jullie zijn nu op de helft. En jammer genoeg is het zo dat 'baat het niet, schaadt het niet' niet opgaat bij te vroeg bijvoeden. En 3 maanden is ECHT te jong hoor! Als je met 6 maanden begint met de introductie dan is de eerste weken 2 a 3 hapjes al voldoende. Dus je bent nu echt nog een beetje te vroeg.
Ik geef zelf borstvoeding en ook 6 maanden gewacht met bijvoeden, ik vond het zelfs nog leuker omdat zez het toen ook zelf al kon (rapley) en ook met kunstvoeding is het beter om tot 6 maanden te wachten. En wat hier al eerder is gezegt voorlopen wil niet zeggen dat haar darmen dat ook doen. Tip van mij: neem niet alles wat het cb zegt zomaar aan.... (heb ik slechte ervaringen mee)
Ga er vanuit dat krampjes zo rond drie maanden echt over zijn, dan geef je ze daarna de kans om het even rustig aan te doen! De darmpjes zijn zo vroeg nog niet rijp om ander voedsel dan bv/kv te verteren! Het is ook echt niet nodig.
3 maand vind ik ook nog erg vroeg. Ik wilde het ook graag, maar voor de kleine was het beter van niet. Vorige week begonnen met groente, omdat hij erg hongerig is en gisteren heb ik hem gewogen op het CB. Hij was erg weinig aangekomen dus moest ik ook met fruit en pap beginnen. Als hij genoeg was gegroeid dan had ik daar nog even mee gewacht, maar vind het niet erg Mijn zoontje is dan ook bijna 5 maand, dus dat is al een stukje ouder
Ook één van de misverstanden van bijvoeding: In rijstebloem en groenten/fruitpap zitten geen extra caloriën ze zullen er niet van aankomen... (trouwens zeker bij BV kindjes zie je rond de 3/4 maanden een grote groeidip, maar dit kan ook bij FV... ze gaan immers meer bewegen en het lichaam/verbranding moet zich hier aan aan passen!)
Even straight en easy: Nee dat kan niet... wat iedereen hier boven al zegt: darmpjes zijn er pas aan toe met 6 maanden...! Je kan je kind haar hele leven nog hapjes voeren maar die 3 maanden kan je niet meer wachten?????
even ter info ik kan best even wachten hoor ik vroeg het me alleen maar af hoor want en vriendin van mij is met 3 maanden al wel begonnne ermee vandaar dat ik ff chek wat iedereen ervan vind meer niet
Hoi, Je mag het natuurlijk helemaal zelf weten, maar ik zou persoonlijk ook even wachten want dat is gewoon beter. Wij zijn met 5 mnd langzaam aan begonnen.
Denk ook niet dat je het moet zien als een aanval hoor. Iedereen wil gewoon met je meedenken. Volg je gevoel, maar denk ook goed na. Dan komt het goed.