Boodschappenlijstje voor deze week van AH, moet alleen nog naar de Lidl. Voor de mensen die prijzen vergelijken met een lijstje, ik heb ontdekt dat de plakjes kipfilet voor op brood van Emte 0.90 zijn voor 11 plakjes en bij Lidl voor +/- 8 plakjes 0.80. * 1.09 voor 10 pakjes drinken van ES (1.39-1.79 bij Lidl) * 2.63 Felix kattenvoer Senior (voorraad, nu hoef ik zeker een maand niet te halen, ik had nog staan, maar dat waren niet de goede en die ga ik nu vermengen, dan was het goed volgens de da) * 1.43 Aardappelpuree ES (voorraad) * 1.19 Yoghurtmayo voor manlief * 0.71 Mayo (voorraad, ik lust die andere weer niet) * 0.99 Jam ES (ik geloof min. 1.49 bij Lidl) * 1.19 Pindakaas Es (voorraad) * 1.04 Chocoladepasta (voorraad) (bij Lidl 1.69) * 1.03 Schuddebuikjes (voor af en toe voor zoonlief, anders wilt hij speculoos en dat vertik ik, zoooooooo duur) * 2.49 Frietaardappelen, 3 kg (binnenkort maar eens bij de boer kijken) * 2.11 Mixpack met 15 zakjes chips AH merk * 0.70 2 pakken afbakstokbrood ES * 2.00 3 broden voor 2 euro * 1.25 Scharreleieren (bij Lidl 1.39) * 1.58 Meergranencroissants 2 stuks, dit zijn de hormonen die spreken * 1.18 Croissants 2 stuks, ook de hormonen weer * 2.18 Triple chocolate cookies 2 stuks, en weer de hormonen ze zijn zoooooooooooo lekker. Totaal 24.73 Nu moet ik alleen nog 2 pakken bloem en 2 pakken melk halen, die was ik vergeten, maar daar ga ik voor naar de Lidl. De rest van de week heb ik geen boodschappen nodig, net nog van de markt wat groente en fruit, dat zal niet meer dan 10 euro zijn, dus met 40 euro klaar deze week. Ben nog niet waar ik wil zijn met uitgaves aan boodschappen, vind het echt nog teveel. Zeker gezien ik niet echt iets nodig had voor komende week. Aan de andere kant, wat ik nu heb gekocht ligt bij de voorraad en dat scheelt dan voor een andere keer weer. Mijn menu voor komende week is, willekeurig we zien het per dag wel: * Broodje gezond (alles in huis) * Aardappelschotel met rookworst (alles in huis) * Gehaktbrood met salade (alles in huis) * Rijst met kip en maiskolven (alles in huis) * Pannekoeken (bloem en melk nog halen) * Soep met brood (alles in huis) * Pizza (alles in huis) Het laatste zal op zaterdag en zondag zijn. Als zoonlief de hele week netjes eet mag hij op zondag kiezen en hij is dol op pizza. Voor de rest is het geen hele goede eter, ligt aan zijn dag. Vorige week 85 euro in totaal uitgegeven aan boodschappen trouwens, deze week op 40 uitkomen is nog geen verkeerd gemiddelde, ben benieuwd naar de rest van de maand.
Het roodgedrukte is trouwens voor de vergelijkers. Ik krijg mijn lijst er maar niet op, dus doe ik het op deze manier wanneer ik weer verschillen in prijs heb gevonden.
2 vragen over je lijstje, 1 welke chippies van de ah hebje? De naturel & paprika of de aparte smaken? Laatste keer dat ik de naturel/paprika haalde was hij 1,99. En de mixzakjes van de lidl zijn ook 1,99. Welke eitjes heb je van de ah? M/L? Ik merk dat de m eitjes bij de lidl de L eitjes maats is van de ah. De m van de ah zijn zo klein dat ik er 2 per boterhamnodig heb. Ik ga ff de es pindakaas hier controleren want deze was laatst nog 1,14 bijons. Het zal toch niet zo bij de ah zo zijn dat ze de brw verhoging hebben gebruikt om ook de artikelen zonder btw verhoging in prijs omhoog te doen. Dan gaat ertoch een erg boze brief naar de ah toe. Insiders info; een vriendin van mij werkt bij de lidl en die hebben gern last van de crisis, juist door de crisis gaan meer mensen meer bij de lidl kopen, en hebben zij een veel hogere omzet
Zo kun je jam ook inmaken. Ananasjam is hier veruit favoriet (voor wie het recept wil......). Daarna vlierbessen die ik zelf pluk als we een rondje fietsen evenals de bramen. 1x per jaar heeft de Aldi de geleersuiker in de aanbieding. Maak je het nog goedkoper. Appelmoes, courgette in zuur en volgens mij ook rabarber. Zelf wil ik nog wel eens wecken. De ketel staat al in de garage, haha Kijk eens op de site van teunie (google maar even op eenvoudig leven) Zij maakt alles zelf voor haar gezin met 10 kinderen. Ze maakt zelf toetjes, brood, ze maakt in en ze weckt heel veel. Echt een leuke en inspirerende site. Je kunt dan in haar zoekmelder wel een steekwoord typen en dan krijg je van alles daarover te zien.
leuke blog wel heel veel lees werk hihi. maar ik wil het straks in ons andere huis eens gaan proberen. ga nu potten bewaren. heb je nog tips? wil iig stoofperen eens proberen en misschien ook eens bietjes en appeloes. kan dat gewoon op dezelfde manier die je eerder zei net als bij de stoofperen dus ff op z'n kop zetten en dan weer terug draaien? of is een weckpot beter?
Courgette in het zuur...jammie dat klinkt lekker en eens wat anders dan al die liters courgette soep. Trouwens naar aanleiding van bovenstaande lijst: chocoladepasta (orinoko) is bij Jumbo 0,79 cent, en de halva jam van jumbo merk kost 0,89 cent. (dan zal de gewone misschien nog wel iets goedkoper zijn.) Ik ben alle producten die ik koop (ik ga naar Jumbo en een paar dingen bij AH) in een excelsheet aan het zetten zodat ik alle prijzen bij elkaar heb.
Meiden, ik heb een beetje hulp nodig. Ik heb voor vandaag kip uit de vriezer gehaald, maar heb al die dagen zoveel gekookt, dat ik gewoon niet weet waar ik trek in heb, en wat ik ermee moet maken. we hebben de keuze uit: kip+spinazi+pasta kip+aardap&groente kip+bloemkool/broccoli in kerrieragoutpurtje + aardaappels en als ik nog een 2e filetje uithaal kan ik ook nog Toscaanse Kipschotel maken... alle ingredienten voor alle gerechten heb ik al in huis dus hoef niet naar een winkel toe.
ik zou voor de laatste gaan de toscaanse kip klinkt hmmmmmm @deedeebottie kan je dat lijstje plaatsen als je hem klaar hebt?
@Tweety zal er vanavond eens voor gaan zitten. Dat zijn dus alleen producten die ik gekocht heb de afgelopen maand en producten met een vaste prijs (dus geen groente en fruit waar de prijs van wisselt)
Ananasjam: Uit de keuken van Levine: Ananasjam Voordeel van ananasjam is dat je dit kunt pureren. Vaak moet je ander fruit zeven zodat je van het sap jam maakt. Scheelt best veel tijd. Weet niet of je zo ook bieten in kunt maken. Appelmoes iig wel. Zoals ook rabarber en jam. Volgens mij worden bietjes (eventueel in zoet/zuur) en courgette in zuur geweckt. Onderstaande wil ik jullie niet onthouden, haha, mijn hobby: Als ik brood bak dan gebruik ik dit recept. Binnenkort wil ik witbrood maken met vezels/lijnzaad. Uit de keuken van Levine: Lichtbruin brood met lijnzaad Je kunt zelfs een brood maken zonder te kneden en zonder bakmachine. Enige wat je nodig hebt is een gietijzeren pan (waar je vlees in braad) en een oven. Engels filmpje Making No-Knead Bread - YouTube En volgens mij kan je ook wel googlen op nederlandse sites.
Vanavond staat er bij ons ovenschotel zuurkool op t menu. Gehakt rullen, uitje meebakken. Wat kerriepoeder meebakken. Dan de zuurkool erbij. In ovenschaal doen. En dan de aardappels erover die ik donderdag al extra had gekookt. Beetje olijfolie eroverheen doen voor een mooi bruin korstje.
Die met paprika en naturel. Bij Lidl idd goedkoper en dan heb je verschillende soorten, maar weet niet hoeveel zakjes er in die van de Lidl zitten. Volgende keer haal ik die ook weer gewoon als het aantal ook aardig in de buurt zit. Moet zeggen, hier doet zoonlief ook weer weken mee, want chips krijgt hij maar weinig. Die eieren zijn de scharreleieren in zo'n wit doorzichtige plastic doos, is ook ES merk. Ze zijn idd wel wat kleiner, maar voor hier is dat geen probleem, gezien we er altijd 2 in de pan deden. Van deze doen we dat ook, dus dan iets voordeliger. Moet ik gaan bakken (taart) dan kijk ik welke ik nodig heb en koop ik die meestal (of 2 kleine ipv 1 grote, dan kom ik ook uit). Zou idd niet netjes zijn van AH als ze de prijzen zo omhoog gooien, om zo alles een beetje te compenseren. Voor mij viel het nog niet op, omdat ik het voorheen bij Lidl kocht en daar is de pindakaas en chocopasta sowieso een stuk duurder dan die van ES. Ik had al zo'n idee, dat de Lidl geen last had van de crisis. Zij doen het juist extra goed hierin. Ook weer fijn, houden de mensen daar hun werk iig.
Ik ben bij de aldi geweest en zie dat de eieren voor 10 stuks nu ineens 1,39 zijn. Voorheen waren die altijd 1,25 en dat zijn ze bij AH nog steeds. En ik zie dat de tomaten ook aangeslagen zijn voor 0,79 terwijl daar 0,69 bij stond. Maar teruggaan heeft geen zin, dat is te ver!
Dat is vervelend Henkiepenkie, het is maar 10 cent, maar toch als je dat vaak hebt wordt het toch een heel bedrag. Bij de Lidl zijn de eieren dus ook van 1.25 naar 1.39 gegaan. Die van AH zijn wel kleiner, maar dat verschilt van persoon tot persoon of dat wel of niet de moeite is.
Ja, dat vind ik ook. Ik weet dat ze iets kleiner zijn maar we gebruiken er altijd 1 pp dus ook met die van AH. Voortaan ga ik toch bij AH die eieren halen, dan maar 2 keer naar de winkel!
Doe ik zelf ook zo. Voorheen altijd 1 winkel, kon ik ook niet teveel extra's meenemen. Nu ga ik toch echt naar 2 tot 3 winkels, ze liggen hier dan ook niet zo ver uit elkaar, dat scheelt. En dan maar de discipline opbrengen om niet allemaal extra dingen mee te nemen. Voordeel als je gewoon een vast bedrag meeneemt aan de hand van je boodschappenlijst. Op=op
wat vervelend die prijsstijgingen hier moet ik voorlopig geen eitjes kopen gisteren 10 eitjes van mijn schoonbroer gekregen, die heeft kippen thuis schoonouders hebben er ook en af en toe krijgen we daar ook eitjes van (ze verdelen het over hun 5 zonen) morgen weer naar de markt voor groentjes appelen en bananen heb ik nog liggen en dat is zowat het enigste fruit dat de kids eten manlief en ik eten geen fruit (behalve in de zomer aardbeien, kersen, meloenen en rode besjes) in de plaats van het fruit eten we wat meer groenten op een dag zal morgen na de boodschappen weer een lijstje neerzetten vandaag hebben we rijst met kip en ananas gegeten, kids appel-perenmoes want die lusten geen ananas dinsdag : potje soep verder weet ik het nog niet , dat ligt aan de aanbiedingen op de markt