Een paar citaten over het vaccin uit onze krant: "Er zitten versterkende toevoegingen (adjuvans) in als het kwikhoudend bewaarmiddel Thimerosal. 'Kwik is uiterst giftig en zorgt voor autisme bij kinderen. Toch wordt dit vaccin juist aangeraden voor jonge kinderen', staat er verontwaardigd op de website www.prikmijmaarlek.nl. " "Het vaccin bevat ool Squalene, een hulpstof die het effect moet verhoge. Dezelfde stof, constateren critici, werd verwerkt in het 'antrax-vaccin', dat tijdens de Golfoorlog werd ingespoten bij vrouwelijke Amerikaanse soldaten. Die kregen vervolgens het advies achttien maanden lang niet eens te denken naan zwanger worden: Squalene kan mismaakte kinderen oplevere, beweert de website www.groundcrew.nl " "Dit vaccin is gevaarlijker dan het virus zelf, zo citeert de site een Amerikaanse arts. 'Het is afschrikwekkend dat deze pandemische vaccins ingredienten bevatten die, -volgens onafhankelijke studies-, verwoestende auto-imuunziektes hebben veroorzaakt waaronder reuma, Multiple Sclerose en de huidziekte Lupus'. Dit vaccin is zo snel ontwikkeld dat het niet voldoende is getest op bijwerkingen. Daarom hebben de fabrikanten Novartis en GlaxoSmithKline een beperkte aansprakelijkheid bedongen. Omdat er nog geen testresultaten voor kinderen tot 18 jaar zijn, is ook het effect op termijn onduidelijk." Genoeg stof om over na te denken dus ... ik denk dat ik de GGD eens ga mailen voor advies. Wie weet trouwens of baby's ook gevaccineerd worden ? Ik ben dat even kwijt ... ik denk niet dat ik mijn ukje dat laat inspuiten hoor ... Groetjes, Nikki F
Sorry, niet echt betrouwbare websites... Mexicang, het werk van een viroloog lijkt me toch wel iets breder hoor. Volgens mij onderzoeken zij op alle type mensen in allerlei soorten situaties, daarna lijkt het mij dan het terein van een gynaecologe, en niet echt van een verloskundige.
ik bedoel als voorbeeld dat ze toch ook onderzocht hebben dat bepaalde andere virussen schadelijk kunnen zijn voor de baby's van zwangere vrouwen als die daar tijdens zwangerschap mee in aanraking komen, zoals bijv. rode hond, of gordelroos schijnt ook niet fantastisch te zijn, dat soort dingen. Dat zijn volgens mij toch artsen die dat dan onderzocht hebben?
@ Ninette, dat kan misschien wel zo zijn, maar het is wel een feit dat er kritisch naar gekeken wordt en dat lijkt me geen overbodige luxe ... Geen persoonlijke aanval naar jou hoor, maar mensen die een vaccin kunnen krijgen zonder adjuvans hebben we makkelijk praten, daar zitten die schadelijke stoffen allemaal niet in ! Vandaag was op het nieuws dat ze kinderen misschien ook willen enten. Moeilijk hoor, wat een vreselijke beslissing om te nemen. Wat als je kind er iets aan over houdt ? Of wat als je kiest voor niet vaccineren en je kind krijgt de griep met ermstige gevolgen. Dat vergeef je jezelf ook nooit. Bah, dat we dit nu allemaal voor de kiezen moeten krijgen ! Ik heb de GGD gemaild, wacht hun reactie eerst eens af. Die zal ik dan ook hier plaatsen. Groetjes, Nikki F
Ik denk dat de echte specialisten er ook wel kritisch naar kijken. Er is bij de WHO een heel specialisten team wat dagelijks bij elkaar komt. Ik denk dat die echt ook kritisch zijn. Zeker waar het kwetsbare bevolkingsgroepen betreft. Ik weet niet zo zeker dat ik zonder adjuvans wordt ingeent, ik geloof pas dat dat zo is als ik het voor me zie. Er is in andere landen ook niet genoeg vaccin zonder adjuvans bijbesteld, en daarom zetten ze overal op dat ze ook mèt adjuvans adviseren je te laten inenten. Ik weet dus niet welk vaccin ik uiteindelijk zal krijgen.
Ik laat mijn kindjes niet prikken. In zweden zijn geloof ik al 5 mensen overleden aan de prik. En in een ander land waren veel mensen doodziek geworden van de prik. En aangezien ze niet weten wat het op langere termijn doet, prikken wij onze jongens niet. Vandaag had ik contact met de Dokterswacht, ben nu 4 dagen erg beroerd en heb koorts. Alle sympthonen zo'n beetje van deze griep. Dus wou toch even overleggen. Maar goed ik mocht niet langs komen omdat k dus griep verschijnselen heb. Maar die arts die mij terug belde zei zelfs, je kan beter de mexicaanse griep hebben wat die is veel milder dan een echte griep. Gek om dat zo te horen.
@ Jada, bedankt voor je informatie. Ik ben ook heel huiverig om mijn kids te laten enten ... ik denk dat ik het niet doe als het niet echt noodzakelijk is. Veel beterschap ! Groetjes, Nikki F
Ninette, waar het mij om gaat is dat ik het gevoel heb dat 'ze maar wat doen'. Het vaccin is razendsnel gemaakt, er zijn weinig testresultaten en ze zeggen dat het geen kwaad kan, maar dat er ook te weinig gegevens over zijn of dat daadwerkelijk zo is. Vaccins als BMR, DKTP, Hepatitus, Griepprik enz, zijn al zo bekend, daar is duidelijkheid over. Over deze dus niet, en dat kan zelfs de beste viroloog niet vertellen. want ook artsen en verloskundigen kunnen dit niet zeggen. Niemand kan het zeggen. Maar ik ben diegene die zwanger is, ik ben diegene de het kindje draagt, ik ben diegene die opgeroepen is voor die prik en ik ben, als ik 'm neem, diegene die mijn kindje risico laat lopen en ik ben diegene die ons kind iets aandoet als er het vaccin wel degelijk risico's geeft. En dan? En ondanks dat die sites misschien niet betrouwbaar zijn, een kern van waarheid zal er best wel inzitten. Tenslotte moeten er wel hulpmiddelen inzitten. En wie zegt mij dat ik een prik krijg zonder adjuvans. Hoe kom ik daar achter?? Daarbij, NL geeft 2 prikken, terwijl een australisch onderzoek uitwees dat de proefpersonen na 1 prik al voldoende beschermd waren. Maar hoe het ook zij, wat we beslissen, het blijft moeilijk. Neem je 'm wel en gaat er iets mis, is het niet goed. Neem je 'm niet en word je gigantisch ziek, is het ook niet goed...
@Ninette, dat van die 5 (volgens mij waren het het 4 maar goed) doden staat op een site die hoaxwerled heet, een veelbelovende naam, waar vast betrouwbare info onstaat @Mexicang, er zijn alleen vaccins met adjuvant, dus als je het vacccin neemt krijg je altijd die. Wij delen absoluut jouw overwegingen!
Ninette, waar het mij om gaat is dat ik het gevoel heb dat 'ze maar wat doen'. Het vaccin is razendsnel gemaakt, er zijn weinig testresultaten en ze zeggen dat het geen kwaad kan, maar dat er ook te weinig gegevens over zijn of dat daadwerkelijk zo is. Vaccins als BMR, DKTP, Hepatitus, Griepprik enz, zijn al zo bekend, daar is duidelijkheid over. Over deze dus niet, en dat kan zelfs de beste viroloog niet vertellen. want ook artsen en verloskundigen kunnen dit niet zeggen. Niemand kan het zeggen. Het vaccin is gemaakt op basis van de bestaande influenza vaccinaties dus het is wel wat beter onderbouwd dan hier gesuggereerd wordt. Maar ik ben diegene die zwanger is, ik ben diegene de het kindje draagt, ik ben diegene die opgeroepen is voor die prik en ik ben, als ik 'm neem, diegene die mijn kindje risico laat lopen en ik ben diegene die ons kind iets aandoet als er het vaccin wel degelijk risico's geeft. En dan? Inderdaad maar je kindje kan zich niet ontwikkelen in een dode mama.. dus die overweging zal je ook moeten mee wegen. En ondanks dat die sites misschien niet betrouwbaar zijn, een kern van waarheid zal er best wel inzitten. Tenslotte moeten er wel hulpmiddelen inzitten. Ja, er zitten hulpmiddelen in. Een kern van waarheid... Tja, vet is slecht voor maar vet is ook goed voor je... Je kunt met al deze verhalen alle kanten op. Eén dingen hebben deze sites (waarvan er één de kwakzalverprijs NR 1 heeft gekregen) allemaal gemeen: ze fixeren zich op één element en zijn NOOIT wetenschappelijk onderbouwd. En wie zegt mij dat ik een prik krijg zonder adjuvans. Hoe kom ik daar achter?? Dat kan je vragen. Assertiviteit is één van de belangrijkste eigenschappen die je kunt hebben als patiënt van de gezondheidzorg. Daarbij, NL geeft 2 prikken, terwijl een australisch onderzoek uitwees dat de proefpersonen na 1 prik al voldoende beschermd waren. Dat onderzoek in Australië is niet 'evidence based"... oftewel de populatie van het onderzoek is te klein om te dienen als 'bewijs". Het RIVM volgt alle onderzoeken wereldwijd en probeert hieruit de best mogelijke adviezen te generen. Het kan heel goed zijn dat het RIVM binnenkort beslist dat éénmaal prikken voldoende is, VANDAAG is daar voor hen nog onvoldoende bewijs voor. Maar hoe het ook zij, wat we beslissen, het blijft moeilijk. Neem je 'm wel en gaat er iets mis, is het niet goed. Neem je 'm niet en word je gigantisch ziek, is het ook niet goed... Gigantisch ziek worden is vooral heel vervelend maar omdat je als zwangere maar beperkt behandelbaar bent zonder schade aan de je ongeboren kind, is de kans op overlijden vergroot. Ik weet zelf ook nog niet wat ik doe. Ik ben niet zo prikkerig en heb al in geen 10 jaar griep gehad dus dit is zeker geen pleidoor om WEL te prikken maar als je ergens op vertrouwt... vertrouw dan op het RIVM, je huisarts en je verloskundige. Stel vragen en blijf doorvragen als het je onduidelijk is!
weet wat ik zo stom vind dat ze je helemaal niet meer testen voor de mex griep dus als je nu griep krijgt weet je niet of het de gewone is of de mex sommige krijgen de mex maar hebben bijna nergens last van. dus als je griep krijgt weet je nog niet veel dan blijf je in de onzekerheid. ik ben ook zwanger maar weet ook niet wat ik moet doen wel of niet inenten te veel onduidelijkheid hier over de vk op deze site raden het wel weer aan dacht ik. en als zwangere ben je wel weer gevoeliger ik ben nu al weet ik hoelang verkouden en voel me vrij rot hier door laar staan als je de mex krijgt pfff moeilijk hoor. ik weet niet waneer ik echt de griep heb gehad het enige wat ik altijd krijg is verkoudheid maar verder niet. maar stel dat ik de prik zou nemen zou ik me schuldig voelen want ja mijn zoontje en vriend krijgen hem niet en stel dat me zoontje of mijn vriend hem krijgt de mex griep en ik niet omdat ik zwanger ben en hem wel heb gehad zal ik me ergens wel schuldig voelen en ja ik weet wel omdat ik dat een ricico groep ben maar toch is het heel erg dubbele. en ik zelf ben eigelijk geen voorstande er van op te laten inenten zolang er geen 100% zeker is dat het niet kwaat kan voor de baby of persoon zelf. gr jojo
Cygnet, ik krijg al jaren de griepprik, mijn ervaring is dat met prik je minder heftig ziek wordt dan zonder. ZO was ik eens een jaar gelijk ziek met mijn collega. Ik kon na 4 dagen weer aan de slag, zij na 2 weken. Maar nogmaals, dat gaat om een prik waarvan voldoende testen zijn gedaan, waarvan voldoende bekend is wat de werking is bij zwangerschap. Dit is ook te lezen in de bijsluiter, want ik was zo assertief genoeg om te vragen of ik deze mocht inzien! En ja, hierin stond dat het mocht, maar omdat ik zelf niet okee was, een luchtweginfectie, mocht ik 'm niet krijgen. Een week later tijdens de inhaalmiddag, had ik koorts en buikgriep, dus mocht ik 'm ook niet, het werd mij ten zeerste afgeraden door de vk. Kortom, die assertiviteit is er wel, voldoende zelfs, want net als menig ander,stel ik veelvuldig vragen aan arts, vk, ggd en rivm, maar krijg tegenstrijdige antwoorden. Assertief of niet, als zij het niet weten, dan krijg je toch automatisch de twijfels of het wel wijsheid is? Daarbij heb ik er bewust voor gekozen om voor een kindje te gaan, mijn man en ik zijn dolblij. Vanaf dag 1 van de zwangerschap heb ik goed voor mezelf EN voor het kindje te zorgen. Dat ik mezelf de prik toe laat dienen is 1, maar of mijn kindje hierom vraagt, dat is vraag 2. Ik heb nog 2 weken om te beslissen, maar heb de oproep al weken binnen en ben er dus al die tijd al mee bezig. Nee, binnen nu en 2 weken zal het antwoord niet komen, anders had ik die wel al gehad. De keuze is aan de zwangere en haar man zelf, maar ik weet wel dat welke keuze dan ook, het altijd spannend blijft, zoals ik al eerder zei. Ik wil nog wel even zeggen dat 'gigantisch ziek' worden en minder behandelbaar zijn, niet direct de kans op overlijden vergroot, dat is ook wat iedereen zegt. Die kans is en blijft klein. En is niet alleen voor zwangere vrouwen een risico, dat is voor iedereen en risico. En dit staat ook los van de mex.griep, met de reguliere griep is de kans net zo groot. Op dit moment wordt overigens gezegd dat de kans heel groot is, dat als je griep hebt, dat dit de mexicaanse griep is.
@mexicang: het overlijdensrisico bij de mexicaanse griep is door de complicaties aan de luchtwegen groter dan bij de gewone griep. Nog steeds heel klein maar wel groter. En je bent als zwangere gewoon minder goed behandelbaar voor die complicaties. Een vaccinatie is NOOIT preventie, het maakt je weerbaarder en dat moeten mensen zich inderdaad ook goed realiseren. Goed dat jij assertief bent! Dat is een belangrijke eigenschap als je in de gezondheidzorg rondhobbelt! Voor iedereen een aanrader! En ben je het zelf niet, neem dan iemand mee die het wel is! Ja, ik begrijp je twijfel. In dat geval zou ik afgaan op degene die jij het meest vertrouwd en waar je je goed bijvoelt. Bij mij zou dat de huisarts zijn, die kent mij goed; niet alleen lichamelijk maar ook mentaal. @Jojo29: als je echt griep hebt (mexicaans of 'gewoon') dan weet je dat echt wel. Je bent dat goed beroerd. De mex. griep kenmerkt zich door problemen aan de luchtwegen. Je kan inderdaad minimaal ziek zijn maar dan nog is het wel wat meer dan een verkoudheidje.
Hallo, Ikzelf twijfel ook heel erg of ik de inenting zou nemen ja of nee. Ik krijg aankomende week een oproep van de huisarts. De doktersassistente zei dat het geen kwaad kon als je langer als 4 maanden zwanger bent om die inenting te nemen maar wie vertelt mij of dit waar is??? Mijn verloskundige heeft tot nu toe altijd gezegd niet vaccineren omdat er te weinig over bekend is. Dus het is weer allemaal lekker duidelijk. In mijn familie zijn er zoiezo geen goede ervaringen met vaccinaties. Mijn oom is op 11 jarige leeftijd overleden door zijn handicap. Deze handicap heeft hij opgelopen door de DKTP inenting en daar ik meer van dit soort verhalen hoor uit omgeving over ook andere inentingen twijfel ik enorm. Als ik niet zwanger was geweest had ik niet eens in de risicogroep gezeten en had die prik dus ook dan niet gehaald. Griep is rot maar eventuele bijwerkingen door behandeling met tamiflu of eventueel bij de vaccinaties hoor je erg weinig over. Een vriend van mij is proefpersoon voor vaccinatie programma's en hij heeft deze mexicaanse griepprik dus ook gehad. Hij heeft nergens last van gehad van bijwerkingen. Maar hoe zit dat bij mensen die wel al in de risicogroep vallen??? Hoe zit dat voor een ongeboren kind?? Krijgen we straks weer zo een verhaal over des kinderen??? Waarom niet meer duidelijkheid geven?? Ze laten wel heel leuk zien dat er een gezond 14 jarig meisje is overleden aan de mex. griep maar je maakt mij niet wijs dat zij ook daadwerkelijk niks had.. Er staan hier zoveel reacties waar ik best wel veel angst in lees en die angst die heb ik ook zeker weten en die angst heb ik en denk ook andere omdat ze elke keer wat anders vertellen. @ Ninette, Verloskundige en/of gyneacologen hebben misschien niet geleerd voor virologen e.d. maar hun weten zeer waarschijnlijk wel wat de mogelijke ingredienten van de mex.griepprik met zich mee brengt en daarom soms afwijzend ertegen overstaan. Zo dit was even een lang antwoord...
@ Eliza1986, ik vertrouw zeer zeker in gynaecologen hierin. Wat ik met mijn opmerkingen bedoel over de opleiding van een VK is dat ik niet begrijp dat iemand het advies van een VK zwaarder laat wegen dan het advies van een gynaecoloog of viroloog, een VK is geen arts. Een VK heeft voor een prachtig beroep gekozen en kan in de loop der jaren heel veel super ervaring opgedaan hebben, maar is geen arts. En ik zou dan het advies van een echte arts zwaarder laten wegen.
Hier kun je lezen dat er van 1 van de adjuvants, squalene, al in 2006 de veiligheid is geevalueerd, je kunt als je er meer over wilt lezen de documenten op onderstaande link eens doornemen: WHO | Squalene-based adjuvants in vaccines Ok, die vermeende zweedse doden worden dus alleen vermeld op een website met 'hoax' in de titel? Geloof ik dus niet. Waarom zou het dan niet op het officiele nieuws geweest zijn?
hmm, al door googelend lees ik toch ook wel op andere sites over 2 doden in zweden waarbij ze nu gaan onderzoeken of het iets met het vaccin te maken had of niet. Verder het schandalige nieuws in de engelse media dat de engelsen een voorraad Celvapan (het vaccin zonder adjuvans) hebben, maar dat ze dit vooralsnog niet aan de zwangere vrouwen gaan geven. Terwijl bijv. Canada juist vaccins zonder adjuvans heeft bijbesteld om de zwangere vrouwen te overtuigen zich te laten vaccineren.
Dat bedoel ik, je lees zoveel dingen op internet word er nie goed van... Als ze slim zijn gebruiken ze gewoon die vaccinaties ZONDER die gevaarlijke stoffen zoals andere landne wel doen. maar nederland is eigenwijs
Hoi allemaal, Ik heb niet alle berichten gelezen (het zijn er namelijk best veel!) dus misschien ten overvloede...mijn vraag is: is er iemand die zich al heeft laten inenten tegen de Mex.Griep (dan bedoel ik dus iemand die zwanger is)? zo ja heb je iets gemerkt , hoe voelt het? Of voel je er niks van? Ik ben erg benieuwd, aangezien ik zelf binnenkort ook voor de keuze kom te staan. Thanks! Juliette