Hii, Als wij ons appartement hebben verkocht, zouden wij graag een huisje willen kopen. We maken waarschijnlijk deze week een afspraak met de bank voor een hypotheek gesprek, maar ik dacht: misschien heeft iemand er hier verstand van.. Ik ben nu een bbl student en krijg dus betaald voor mijn leerplek in de kinderopvang. Deze week wil ik een werkgeversverklaring aanvragen omdat we die uiteraard nodig hebben. Ik weet dat je als partner geen vast contract hoeft te hebben voor een hypotheek, maar wel een werkgeversverklaring. Mijn vriend heeft een vast contract van 40 uur. Maarr... Komen wij wel in aanmerking voor een hypotheek aangezien ik nog lerende ben? Op internet kan ik er verder niks over vinden! Ik heb na de opleiding wel gegarandeerd werk. Iemand die dit weet?? Thnx! Liefs
Waarom niet? Heb je een BBL plek met baangarantie na afloop van je studie? Als jou partner een fulltime onbepaalde tijd contract heeft zie ik niet waarom het met jou BBL niet zou kunnen. Succes.
Hoi Tamale, Als ik naar onze eigen situatie kijk van 4 jaar terug zaten wij in hetzelfde schuitje. Ik was ook BBL student en werkte in het ziekenhuis als verpleegkundige, ik kreeg dus ook gewoon maandelijks mijn loon. Mijn vriend destijds had ook een full-time baan voor 40uur. Wij hebben eigenlijk zonder problemen een hypotheek kunnen afsluiten. Ik zou niet weten waarom jullie dus niet in aanmerking zouden kunnen komen voor een hypotheek Succes met het gesprek bij de bank! Ohw en onze ervaring was om even goed rond te snuffelen waar je je hypotheek laat berekenen/opmaken. Zelf hebben wij een tussenpersoon ingeschakeld, zij komt bij ons thuis en rekent alles rustig voor je uit. Mocht je interesse hebben mag je me PB-en
Ja dat heb ik! Alleen in hoge uitzondering zou het kunnen dat er na mijn studie geen plek is voor de eerste tijd.. Maar opzicht heb ik een baangarantie! Bedankt voor je reactie, ik hoop het!
Hoi! Toen wij ons huis kochten had ik geen vast contract en zou dat ook niet krijgen (na drie jaar was het klaar, was al van tevoren duidelijk..) dat stond dus ook in de werkgeversverklaring. Maar de bank vond dat helemaal geen probleem, die zeiden gewoon van nou, je hebt een prima opleiding, dit is je eerste baan, dus we vertrouwen erop dat je door gaat groeien en carriere maakt. Dat zei onze tussenpersoon althans. Dus ik denk dat het wel goed komt hoor! Ik was tenminste echt verbaasd over hoe makkelijk het bij ons ging...
Dees85: Kijk, dat zijn nog eens positieve berichten! Leuk! Ik ga het met mijn vriend even over een tussenpersoon hebben, bedankt voor de tip! Bosuiltje: Hoelang geleden is dit? Fijn zeg, hopelijk gaat t bij ons ook zo makkelijk. ( als het zover is dan.. ) Eerst van ons appartement afkomen.... pff!
en jullie huidige appartement is dat ook koop??? Want huur kun je toch zo opzeggen??? Moeten wij deze week ook doen, we hopen over 5 weken klaar te zijn met ons nieuwe huis zodat we over kunnen.
Ligt helemaal aan de werkgever of ze je dat willen geven. Hier geven we die niet zomaar (bij jaarcontracten), pas als de leidinggevende zeker weet verder te willen met een medewerker. Maar dat hebben ze bij jou al aangegeven, dus denk dat je die verklaring gewoon krijgt! Succes
denk je er wel aan dat verhalen van 3/4 jaar geleden van VOOR de crisis zijn! Banken zijn vele malen strenger geworden, dus waarschijnlijk wordt jouw loon niet ovoor een kleiner deel meegenomen.
mams136: Nee, dit is koop. Wij wonen nu 2 jaar in Almelo en willen terug naar onze oude woonplaats. Dit hebben wij gekocht op alleen het inkomen van mijn vriend, maar waar wij heen willen, is het te duur om het alleen van mijn vriends salaris te doen. Vandaar. Guppie: ja dat hou ik zeker in mn hoofd. Ik ben benieuwd... Miekje, dus je bent als werkgever niet verplicht om een werkgeversverklaring af te geven? Waarom dan eigenlijk niet?
Toen ik bbl leerplek had kreeg ik geen werkgeversverklaring omdat ik lerende ben. Krijg jij die wel dan? Succes met je gesprek
Ik denk dat het geen probleem moet opleveren als jij een werkgeversverklaring van je werkgever/leerplek krijgt en zij daar op aanvinken dat zij de intentie hebben om je in vaste dienst te nemen. Ik had niet een precies dezelfde situatie, maar heb wel met een jaarcontract en werkgeversverklaring een hypotheek gekregen. Tevens had mijn man toen wel een fulltime contact voor onbepaalde tijd.
Ook zonder werkgeversverklaring zijn er wel mogelijkheden, er kan dan gekeken worden naar de jaaropgaves van de afgelopen 3 jaar.