hallo allemaal!! wie heeft er thuis zo'n aquarium? wij hebben al wel eens een 'normaal' aquarium gehad maar door tijdgebrek hebben we hem weg gedaan. was er 1 van zo'n 200 liter en ml had er best werk aan. nu zie je overal de nano's en die vind hij toch eigenlijk ook wel leuk al zijn ze een stuk kleiner. maar ja dat scheelt ook weer in onderhoud en de ruimte die het inneemt. nu lijkt het me leuk om voor vaderdag de 60l variant te kopen mijn ideeen voor de bbq heeft ie zelf maar vast aangeschaft omdat ie toch wat zou kopen.. op zich best een duur kado maar heb ook weer van ja ik vraag zelf ook vaak grote kado's die ik meestal goed kan gebruiken en ik ook altijd krijg en hij heeft meestal geen wensen en krijgt dus ook vaak wat goedkopers. wat zijn jullie ervaringen met de nano?
Goed. Ze zijn wel (gedeeltelijk) open aan de bovenkant. Sommige vissen (iig modderkruipers) en garnalen kunnen er dan uit. Wij hadden in het begin ook nep planten maar de vissen bleven daarin steken en vonden hun dood. Tetra's staan er leuk in.
De nano 60 liter is 38x38 cm, daar past geen vis in, althans niet wat de vis nodig heeft! Kijk goed naar wat je aanschaft, vaak is hoe groter hoe makkelijker!
Wij hebben er 3 hier in huis. 2 als kweekbakken. En 1 in de woonkamer. Wij zijn er zeer blij er tevreden mee. Als je ze eenmaal goed stabiel hebt, gebeurd er niks meer mee. Wij hebben er trouwens garnalen in.
Het is inderdaad zo dat een groter aquarium veel beter stabiel blijft qua waterwaarden. Bovendien, hoe zeer ze ook 'in' zijn, passen in kleine nano aquaria eigenlijk geen vissen. Eventueel zou de Boraras brigittae en Corydoras pygmaeus nog kunnen. Garnalen zijn een betere optie voor een kleine bak. Niet als de bak open is uiteraard..
zat er idd wel al aan te denken om dan iig wel de gesloten bak te kopen. zelf vind ik met garnalen erin wel het leukste. als ik de bak koop doe ik er een kadobon bij zodat hij zelf kan kiezen hoe of wat met plantjes en eventuele visjes. heeft ie wat te doen.. ;-P
Met cathey eens. snap niet dat ze die dingen nog verkopen. als je een beetje om dieren geeft dan koop je zo'n ding niet. iig niet voor vissen. daar zijn ze niet geschikt voor.
Schooltje Boraras Maculatus kunnen er wel in. Voor de rest ben je erg beperkt qua ruimte. Maargoed eigenlijk hoort geen enkele vis in een aqua he.. en toch vinden mensen het leuk en blijven ze kopen. Ik maak mezelf daar ook schuldig aan. edit: nog even een linkje Boraras maculatus
ik ben er uit!! het wordt deze Superfish Home 60 aquarium ZWART - AquastoreXL. ben vanmiddag even bij intratuin wezen kijken en de dierenwinkel. bij de dierenwinkel hadden ze ook een zoutwater staan. zoooooooo mooi!! maar ja zo'n bakje kunnen maar 3 visjes in die er eigenlijk al te groot voor zijn.. zowel bij intratuin en dierenwinkel hadden ze in de 'viswand' kleine speciale bakjes met visjes en garnalen voor de nano aquariums. ml heeft er zelf ook wel behoorlijk verstand van.. heb mezelf ook even goed laten adviseren en ben dus toch bij de superfish uitgekomen omdat het plekje waar ie komen moet de cube helaas niet gaat passen en deze vind ik ook wel tof.
Ik heb ook de superfish 60. Er zitten trouwens 2 deksels bij. Ook erg handig. Achteraf had ik liever een groter aquarium gehad haha. Ik heb er zelf 6 platys in zitten en deze hebben sinds kort uitbreiding van 2 baby platys .
Leuk idee voor vaderdag! En garnaaltjes hebben weinig onderhooud nodig, zeker als je een fatsoenlijk filtertje er in hangt. Zorg wel dat je de filteringang afdekt met een pantysokje ofzo, want de babygarries worden er zó in opgezogen! Al een idee welke garnaaltjes je wilt? Ik heb zelf een Juwel Rekord 60, in eerste instantie ook gekocht voor garnalen. Die verdwijnen echter volledig in die bak, dus heb er voor de leuk ook 15 chinese danio's bij gezet. Die willen nog wel eens een baby-garnaal oppeuzelen, maar gezien de groei in garnalenpopulatie lijken ze genoeg schuilplaatsen te hebben. Verder heb ik er in een opwelling 2 algeneters bij genomen. Geen idee welke soort, maar tot nu toe blijven ze nog vrij klein. Nouja, als ze te groot worden heb ik een mooi excuus om een grotere bak te kopen
jeej!! baby's!! een groter aquarium zit er helaas niet in anders hadden we het zeker weer gedaan.. we hadden er vanalles in en gingen ook regelmatig op zoek naar wat meer bijzondere zoetwatervissen. kweekbakken en al gehad want de zwaarddragers jongerden op een gegeven moment ook graag. vind het nano ook zo leuk omdat je er echt de inimini visjes en garnaaltjes in doet.. dl vond het ook een superidee om weer een aquarium te nemen. ooit als we groter wonen en ml meer tijd over heeft gaat ie vast en zeker weer voor een groter aquarium kijken maar dat gaat voorlopig nog niet gebeuren
Wat voor minivisjes wil je er bij houden dan? Mijn ex had ooit dwergrasbora's en die waren zoooo schattig! Maar denk dat die te warm moeten om bij garnaaltjes te houden....
oh dat mag ie zelf uitzoeken.. denk dat ie daar in de winkel eventueel wel advies over krijgen kan.. heb wel een infoboekje mee gekregen daar staan de soorten in die goed in een nano kunnen en welke temperaturen ph waardes ed.. dus daar kunnen we van tevoren ook even in kijken wat wel en niet bij elkaar kan
Kijk vooral goed op internet. Ik ben bij mijn eerste aquarium erg slecht ingelicht. Ze gaven advies voor vissen die helemaal niet bij elkaar in 1aquarium konden. Ze probeerde zelfs een vissenkom aan te smeren. Maar had gelukkig gelezen dat dat echt een no go is. Nu lees ik voortaan eerst over de vissoort voordat ik besluit ze aan te schaffen. Maar aangezien je man al eens een aquarium heeft gehad, moet dat wel goed komen.
Eens! Vraag eventueel info op bij een vissenforum. Niet van een dierenspeciaakzaak uitgaan. 99% geeft je de verkeerde info en kan je niet eens de juiste benaming geven van een vis.
gister eindelijk het kado kunnen geven! en hij was er heel blij mee!! hij dacht dus dat ik zelf eigenlijk geen aquarium meer wilde maar zo'n nano vind ik wel leuk zei ik. had eerst dl de kadobon laten geven oh leuk zegt ie. toen kreeg ie de verwarming en snapte meteen wat de bedoeling was. de grote doos tevoorschijn gehaald en meteen helemaal blij!! hoe lang het gaat duren voor er iets in zwemt weet ik niet want hij wil natuurlijk eerst goed opstarten. al met al een zeer geslaagd kado!!