Welke Arabische naam

Discussie in 'Babynamen' gestart door YTI, 10 sep 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Noah04

    Noah04 Actief lid

    9 mei 2014
    354
    0
    0
    Misschien niet zo'n fijne werkplek nee, als je afgewezen wordt op je naam. Maar dat is wel de realiteit in Nederland. Hoezeer ik het daar zelf mee oneens ben. Het algemene klimaat ten aanzien van alles wat Islamistisch of Arabisch is, wordt er ook al niet beter op. Ook daar ben ik het niet mee eens, maar het is wel realiteit. Ik zou mijn kind daar tegen willen beschermen. Vind ik belangrijker dan een hyper Arabische naam. Het voorbeeld van Noor, Yasmine en Laila vind ik dus een goeie. Wel vasthouden aan Arabische namen, maar wel zodanig dat je je kind niet bij voorbaat al op achterstand zet in de Nederlandse samenleving.

    Los daarvan vind ik Soufian wel een hele mooie naam al een tijd. Alleen geen flauw idee wat het betekent. Maar de klank vind ik super.
     
  2. Oliviafaye

    Oliviafaye Fanatiek lid

    13 nov 2013
    2.268
    208
    63
    Vrouw
    Utrecht

    Dit!
    Je kan wel zeggen dat het dan geen goede werkplek voor hem is maar na de zoveelste afwijzing zul je daar anders over denken.

    Mijn neef en ik zijn allebei half marokkaans maar toch heeft hij veel meer met rascisme te maken dan ik.
    Komt echt door de namen(hij heeft een arabische voor en achternaam,ik nederlands).

    Arabische namen zoals Rayan klinken redelijk westers en zijn hier goed uit te spreken.
    Is dat niet belangerijk als hij in dit land opgroeid?
    Ik zou niet weten hoe je Hudayfah precies uitspreekt en dat lijkt me voor je zoon niet leuk.
    Imran is mooi en past veel beter bij een nederlandse achternaam.
     
  3. Nouralayn

    Nouralayn Actief lid

    28 apr 2014
    372
    1
    18
    Noord-Brabant
    Ik zal de enige hier wel zijn maar vind Hudayfah een prachtige naam! Denk mede omdat ik de geschiedenis van de naam/sahabi ken. Daarnaast ben ik het er wel mee eens dat het voor Nederlanders een vreemde naam met een moeilijke klank zal zijn. Maar of hij daar nou in de toekomst problemen mee zal krijgen vind ik een beetje ver gaan.. ik neem aan dat men beoordeeld wordt op zijn kwaliteiten en niet op naam. Tweede keus zou bij mij Soufian zijn, daarna Imraan. Misschien nog wat opties voor je:

    Youssef
    Younes
    Yasir
    Ibrahim
    Yousri
    Zakaria
    Idris
    'Ammaar
    Ismail
    Moussa
    Anass
    Bilal
     
  4. MomQ 2 be

    MomQ 2 be Bekend lid

    28 jan 2012
    532
    0
    0
    Noord Holland
    Nouad hoorde ik laatst voor een kindje uit nederlands/marrokaans gezin ...vond ik wel erg leuk klinken
     
  5. mrsb

    mrsb Actief lid

    24 okt 2010
    265
    0
    16
    NULL
    NULL
    Mijn vriend heeft een typisch islamitische naam in de trant van Ahmed Mohammed zowel voor als achternaan. En die heeft daar nooit problemen mee gehad. Hij werd vaak genoeg uitgenodigd voor sollicitatiegesprekken, bijna altijd aangenomen. Maarja hij studeert wel aan de universiteit, heeft nu een goede baan en spreekt vlekkeloos Nederlands. Ik denk dat het belangrijker is hoe je overkomt.
     
  6. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Over de naam: Mijn man heeft ook een typisch islamitische voor- en achternaam (kan niet islamitischer eigenlijk) en toch ook nooit moeite gehad om werk te vinden (nu is hij ook hoger opgeleid en in die kringen is multiculturaliteit wel weer 'in'). Dus het hangt er ook vanaf in welke werkomgeving/niveau je terechtkomt natuurlijk.

    Onze dochter draagt zijn achternaam en dat hebben we ook bewust gedaan. Ik ga haar niet mijn (joods-klinkende dus ook reden tot vooroordelen ;)) achternaam geven alleen omdat mensen Arabisch klinkende namen minder liefhebben nu ;)

    En Hudayfah vind ik ook wel mooi klinken, het is ook helemaal niet moeilijk uit te spreken, maar de schrijfwijze is misschien erg ingewikkeld. Zou voor Imraan gaan en dan Hudayfah als tweede naam.
     
  7. LA85

    LA85 Fanatiek lid

    25 apr 2013
    2.018
    1
    36
    NULL
    NULL
    Uit jouw rijtje zou ik Soufian of Imran kiezen :)
    Moad/Muad vind je misschien ook wel wat?
     
  8. YTI

    YTI Lid

    28 aug 2014
    48
    0
    6
    Vrouw
    NULL
    NULL
    Jullie maken het mij wel lastig hoor :0 Ik begrijp wel dat het eventuele problemen kan opleveren maar dat hoeft natuurlijk niet. Ik zou als ik een naam echt mooi vind het niet laten om die reden. Ben zelf wel altijd uitgenodigd voor sollicitatiegesprekken, niet altijd aangenomen, maar dat ligt dan aan andere aspecten.

    Alleen blijkt uit de reacties dat de uitspraak van Hudayfah voor sommige wel lastig is en daarnaast ook nog de schrijfwijze. Dat vind ik wel een punt om rekening mee te houden. Ikzelf heb niet eens zo een moeilijke voornaam en nog altijd de vraag hoe je het uitspreekt of het wordt verkeerd geschreven. Daar word ik soms wel een beetje moe van en wil dat mijn kind besparen.

    Ik heb weleens gehoord dat als het kindje eenmaal in je armen ligt je het meteen weet. Dus mocht de naam dan nog niet vast liggen komt het vast helemaal goed.


    Bedankt voor jullie input.
     
  9. Nescio

    Nescio Niet meer actief

    Ja, en als je Hudayfah fonetisch gaat opschrijven (Hoedajfa) wordt het toch minder mooi.
     
  10. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    En Musa? Mijn zoontjes heten 'zie 1 na laatste naam in het lijstje van Nouralayn' en de Arabische versie van Joshua
     
  11. Meijke

    Meijke Niet meer actief

  12. AnnaCF

    AnnaCF Niet meer actief

    Ik hoor tegenwoordig vaak Noah bij islamitische jongetjes.
    Driss (schrijf je dat zo?)
    Kindje van een kennis heet Ilyass ook Een gemixt kindje.

    Iedereen moet natuurlijk kiezen wat hij of zij leuk vind. Maar ik persoonlijk let er wel op dat de namen die ik kies namen zijn waarmee m'n kind overal voor de dag kan komen ;)
     
  13. YTI

    YTI Lid

    28 aug 2014
    48
    0
    6
    Vrouw
    NULL
    NULL
    Fonetische schrijfwijze wordt het niet ;) Musa is ook mooi. Ik ga denk ik maar eens een poll aanmaken :)
     
  14. jdpcd

    jdpcd Actief lid

    3 sep 2014
    469
    0
    0
    Ga voor Elias
     
  15. Serafine

    Serafine Lid

    23 mei 2013
    23
    0
    1
    NULL
    NULL
    Uit jouw lijstjes zou ik kiezen voor Imra(a)n of Soufian.
    Als ik nu weer een jongen zou dragen, zou hij waarschijnlijk Soufian gaan heten. Vind Imra(a)n ook erg mooi maar omdat mijn zoon zijn naam al met een I begint en ik Imra(a)n wat te hip vind momenteel (net als Rayan) zouden we dan voor Soufian zijn gegaan.

    Mijn man heeft alleen een mavo diploma momenteel nog maar wel een hele goede baan, ondanks zijn arabische namen en zijn voornaam is echt niet ui te spreken naast die spellingsmanier. Hij kan het zelf niet eens normaal uitspreken. Ik zou daar dus niet al te veel rekening mee houden, hoe dat qua werk zal gaan zijn. Spelling/uitspraak zou ik dan wel weer rekening mee houden want mijn man wordt nu nooit bij zijn orginele naam genoemd en als ik mijn kind een naam geef, hoop ik wel dat ze hem/haar ook bij die naam zullen noemen (koosnaampjes uitgezonder).
     

Deel Deze Pagina