Nu we de schooltas gekozen hebben (zwarte Eastpak) en de schoolspullen binnen hebben (Hema en nog wat van de Action), komt de volgende vraag: welke fiets heeft jullie kind voor de middelbare school? Mijn ene dochter wil wel zo’n zwart rekje achterop haar fiets, maar mijn andere dochter is wat kritischer. Ze wil de schooltas op haar rug, 6 km….. Lijkt me niet zo’n goed idee. Ze heeft nu een tussenmodel Batavus, de young dutch maar met 28inch banden. Dus ze moet over afzienbare tijd waarschijnlijk toch een nieuwe fiets. Een krat voorop zijn we als ouders niet zo’n fan van. Is instabieler, zwaarder fietsen en we hebben niet zoveel ruimte in de schuur voor twee fietsen met breed stuur en krat (want als de ene dat heeft wil de andere dat ook). Welke opties zijn er dan nog? En welke merken zijn in (behalve Cortina)? Wel een rekje voorop, maar geen krat? En dan gymtas onder de snelbinders?
Gazelle is ook populair bij de jeugd. Hier een electrische fiets, omdat ze 12 km moet en toen ze startte op het VO ernstige gezondheidsproblemen had. Maar gazelle heeft ook leuke niet electrische modellen. Ik had haar een rekje achterop voorgesteld, maar dat wilde ze niet. Na 3 dagen heen en weer met computer op de rug vroeg ze om een rekje
Wat grappig, wij hebben juist al een tijdje geleden een fiets gekocht om langere levertijden (en dus misgrijpen) te voorkomen. Hier hebben ze allebei een cortina u4 met 3 versnellingen. Allebei een krat erop. Oudste heeft het eerste jaar net gehad en vond het heel fijn. Jongste gaat nu naar de brugklas, dus dat moeten we nog gaan kijken hoe dat bevalt. Op de rug is echt geen optie met het gewicht van de tas van de oudste afgelopen jaar.
De oudste heeft een 28 inch Cortina met een rekje achterop (geen rek voorop, dat wilde ze niet meer). De jongste (nog) 26 inch Batavus met een mand voorop. Ze wil haar tas in die krat meenemen, ik verwacht dat ze zich snel bedenkt.
Voor mijn dochter hebben we pas via mp een Batavus gekocht, 26 inch. Ze hoeft maar 7 km, net zo ver als naar de basisschool, maar daar fietste ze maar 2 keer per week naar toe. Haar oude fiets was wit, die vond ze echt niet meer zo leuk voor de middelbare en het ding viel van ellende uit elkaar. Dus daarom toch nog een 24 inch (ze is amper 1.40 m), donkerblauw, met rekje voorop. Als die witte niet zo slecht was had ze daar gewoon op gegaan. Als ze aan 28 inch toe is ooit, kopen we denk ik een goede bij de fietsenmaker, tweedehands.
Nee, 6 km met een tas achterop je rug (en die tas is vaak erg groot en zwaar in verhouding tot veel bruggers ) zou ik ook niet zo'n strak plan vinden. Mijn zoon heeft een Gazelle heavy duty, mijn dochter een Cortina (maar niet dat model wat zowat iedereen heeft). Bevalt allebei prima. Ze hebben verschillende fietsen uitgetest bij de winkel. Allebei hebben ze een rekje voorop, dat krat gebruiken ze voor hun gymtas, niet voor een zware tas.
Hier hadden ze een Gazelle Esprit, die hebben heel veel hier. Nu hebben ze allebei een elektrische fiets.
De Batavus die onze dochter nu heeft is nog goed voor haar, vandaar dat we er nog niet over na hadden gedacht. Maar ze heeft geen rekje/krat voorop en wil eigenlijk ook geen rekje achterop…. Dus dan wordt het moeilijk om je zware tas mee te nemen Naar de basisschool lukte het wel met de fietstassen, dat was allemaal niet zo zwaar. Vandaar dat we er nu pas over na zijn gaan denken.
Dochter vindt deze wel mooi, Batavus Packd 3, er zitten snelbinders op het voorrek en achterrek en dan kan de schooltas toch voor op de fiets en de gymtas achterop?
Zo’n zware tas voorop maakt fietsen (sturen vooral) een stuk lastiger. Ik zou er zelf nooit voor kiezen. En hoop dus ook dat mijn dochter snel erachter is dat het niet handig is.
Oei! Dat had ik niet verwacht, meer dat dat het geval is met een krat…. Dan nog maar eens bekijken. Maar zo’n rekje achterop is niet echt hip
Mijn zoon heeft het brugjaar nog lekker op zijn mountainbike gedaan met zijn rugzak en zijn gymtas allebei op zijn rug, 5 km Maar hij kon gewoon nog geen afscheid van het ding nemen en hij wist niet wat voor fiets hij dan wou. Uiteindelijk paar weken terug moesten we voor iets anders naar de fietsenmaker en zag hij toch een Gazelle esprit met een rekje achterop. Het was een oud model wat nog in de aanbieding was ook, soms moeten ze het zelf ervaren denk ik.
Het ligt aan het gewicht, dat heb je ook zonder krat. Sommige kinderen kiezen voor hip, anderen voor praktisch. Dat is een keuze die ze zelf moeten maken, denk ik. Dat zie je ook bij het gebruik van rugzakken en schoudertassen of totebags als schooltas ed. Op sommige scholen valt het ook we mee hoeveel zooi er mee naar school moet. En dan kan voorop of op de rug wellicht prima.
Mijn zoon was binnen een dag gewend aan een zwaar beladen krat voorop. Hij is juist blij dat zijn rugzak niet op zijn rug hoeft en vindt het kratje veel prettiger. Overigens heeft zo ongeveer zijn hele klas een kratje voorop, en als ik de fietsenstalling bekijk, de rest van de school ook.
Zo'n rekje achterop heeft praktisch elke scholier die verder moet fietsen dan 5km hier. Wil je dat het hip is of dat ze veilig op school aankomen? Zo'n zware tas voorop, terwijl kind nauwelijks 50 kilo weegt is echt niet veilig.
Hier zie je die rekjes achterop ook genoeg. De fietsenmaker raadde ook aan om voorop een niet al te groot krat te nemen, zo dat ze die ook niet vol kunnen proppen met grote, zware tassen of spullen.
Ja precies. Ik heb zelf een mand voorop en als die zwaar beladen is, dan is het absoluut moeilijker bestuurbaar en dan fiets ik maar kleine stukjes en ben ik lang en weeg ik een flink stuk meer dan een gemiddelde puber die naar de brugklas gaat.