wilde van de week alvast de vitamine D en K in huis halen zodat ik het al in huis heb. maar toen zag ik dat je vit D in tabl. vorm hebt. en op water en olie bassis ik begrijp dat ik de tabl.niet moet nemen maar welke dan wel? tjee nog zoveel keuze wat is het beste voor mijn kleintje water of olie? en vit.K dat zag ik nergens staan. groetjes susanne
Ik heb vitamine K op recept van de vk gekregen. Van devit. D heb ik die met een anijssmaakje. Overigens zijn de meningen verdeeld of het nodig is.
ik heb even gekeken, ik heb op waterbasis. Maar das perongeluk, ik heb er niet op gelet toen ik het kocht .
Consumentenbond heeft een tijdje terug dit getest en schijnbaar was toen kruidvat merk het beste uit de test gekomen. Dus ik heb die van kruidvat (hebben maar 1 versie daarvan). Vitamine K heb ik onlangs bij de apotheek gehaald alvast. Maar idd als je flesvoeding gaat geven (of als bijvoeding), dan hoef je geen (of minder) vitamine D geven omdat dit al in het voeding is verwerkt.
Vitamine is volgens mij vitamine hoor... alleen de prijs verschilt misschien. Waar zou dan het verschil in moeten zitten dat kruidvat beter is? Wij hebben overigens de oliebasis
Ja, dat zou ik ook denken. Maar wat dacht je aan dat bv olie en water al verschillende ingedrienten zijn en dus anders worden opgenomen door het lichaam dat is al een hele grote verschil. Daarnaast is het zo dat je naast de vitamine K/D nog allerlei andere ingedrienten erin zitten. Zoals smaakstoffen, maar ook conserveringsmiddelen en naast vitamine K/D zitten ook andere vitamines erin. Vandaar dat het toch zo kan zijn dat de ene beter is als het andere. Mss dat ik morgen kan kijken waarom consumtenbond vond dat ze die van kruidvat beter vonden als de anderen.
Ik heb de test nog eens gelezen en er staat niet echt in waarom die van kruidvat beter is of de andere slechter is. Verschil in beoordeling is wel miniem. Maar waar ze vooral hebben opgelet is of de hoeveelheid vitamine wat op het etiket staat of die ook overeenkomt met wat erin zit. Dit is vooral belangrijk omdat als er te weinig erin zit, krijgt je peuter (baby) te weinig vitamines. En als er teveel inzit heb je bv bij vitamine D een probleem, want je kunt bij vitmanine D ook "overdoseren" (nu niet bang zijn dat je na 1 keer teveel gegeven dat je dan iets oploopt, maar structureel teveel innemen kan dus schijnbaar nadelige gevolgen hebben). Dus in principe maakt het niet uit welke merk / soort je koopt, als het maar voor de doelgroep (baby/peuter) is en dan is het wat jij en je baby het fijnste vinden. Vitamine K kun je bij de apotheek zonder recept krijgen.
Je kunt het beste op waterbasis nemen. Wat je dan teveel geeft, wordt door het lichaam afgebroken, met vitamine op oliebasis is dat vele malen moeilijker en heb je kans dat je kindje teveel van het goede krijgt. Ik geef vitamine K en vitamine D (op waterbasis met anijssmaakje) van Davitamon..