Graag wat meningen/ervaringen over de voor of nadelen van beidde. Dit inverband met het zelf willen maken van babyvoeding naast BV.
Volgens mij laatst een topic over geweest.. Anders even de zoekfunctie gebruiken? Uitkomst van het topic was dat de meeste die geen Babycook hadden hem niet gemist hadden (gebruikten staafmixer/Rapley/prakken/potjes) en de mensen die hem wel hadden hem ideaal vonden. Tenminste dat was uiteindelijk een beetje de strekking geloof ik.
Ik heb de babycook en ik vond hem fantastisch! Lekker makkelijk (zeker als je net thuis komt van je werk en geen tijd hebt om te koken, of wanneer je als ouders een pizza eet of iets anders ongezonds) , paar stukjes groente in het mandje en een beetje gehakt of ander stukje vlees en dan lekker stomen en na 10 minuten alles op de kop en hakken maar. Bij de 2e heb ik hem minder gebruikt, omdat hij al heel vlug met de pot wou mee-eten. De geprakte hap vond hij niks, hij koos de Rapley
Ik zou ook zeggen zonde van je geld, wij hebben bijgevoed a la rapley ( Stukjes eten uit de hand ) en die enkele keer dat we iets gepureerd hebben was de staafmixer prima, die kan je ook nog fijn gebruiken voor soepen, sauzen etc. Apart koken voor je baby is alleen maar meer werk, even een paar weekjes je menu aanpassen aan de baby ( Zowizo is vaker groenten nooit slecht voor je ) en dan eet je kindje rond de 8 maanden met de pot mee en hoef je niet apart te koken of spulletjes mee te nemen als je ergens anders eet.
Wij maken altijd een wat grotere portie tegelijk en vriezen dan kleine porties in, met de staafmixer. En dat werkt echt prima!
Hier aten ze al vrij vlot met de pot mee, ik hield gewoon wat stukjes apart zonder scherpe kruiden bijv. Dus nee, voor die 1 of 2 maanden vind ik het zonde.
Ik heb het destijds ook overwogen, maar mijn zoontje heeft letterlijk 1 keer gepureerde worteltjes gehad, en daarna alleen nog maar stukjes. (ook nooit een potje overigens) Ik kookte een paar maanden wel voor hem apart, maar dat kwam ook omdat mijn man altijd laat thuis is, en ik tóch 2 keer moest koken... Ik deed dan gewoon stukjes aardappel/ een handje rijst en groente bij elkaar in een pannetje water, en liet dat gaarkoken. Werkte prima, en zo heeft mijn zoontje allerlei verschillende groenten leren eten. Ik denk dat hij rond een maand of 11-12 alles met de pot mee-at (ook nasi e.d.), maar dat weet ik niet meer precies. In ieder geval is het altijd een makkelijke eter gebleven. Al je toch wil pureren, zou ik persoonlijk voor een staafmixer gaan, omdat die voor jezelf ook handig is!
voor wat ie doet vind ik hem erg aan de prijs. staafmixer werkt prima en gewoon alles koken in een pannetje ook. zelf maakte ik op voorhand een deel potjes in verschillende smaken en die vroor ik dan in (potjes van avent) als ik dan geen tijd had om te koken (of ze een keer eerder honger had) zette ik die in de magnatron. werkt perfect
Ja, maar koken is in principe 'slechter' , dwz dat jemeer vitamine verlies hebt dan bij stomen. Ik heb hem bovendien gewoon via Marktplaats aangeschaft. Prima deal en ikheb hem geen 2 maandjes gebruikt, maar zeker 8 maanden, mijn 1e wilde niks grof, alles gepureerd.
Mocht je hem toch aan willen schaffen... Ik zag hem gisteren in de rentepuntenwinkel van ING! Scheelt toch weer!
Gebruik hier ook gewoon een staafmixer. Wil over 2 maanden ook gaan beginnen met alles aanbieden in stukken dus voor die 2 maanden ga ik geen babycook kopen!
Is dat die van Beaba? Heb gezocht maar kon die niet vinden, wel deze van Philips Avent :https://rentepunten.ing.nl/detailProduct/detailPage.jsp?channelid=21350 en die is idd goedkoop zo! Rentepunten zijn fijn, wij hebben onze kinderwagen er ook meegekocht
@Stomen: ik heb inderdaad ook een stoommandje gekocht destijds, voor een paar euro, en daar bijvoorbeeld sperziebonen en broccoli in gestoomd.
je krijgt hem nu ook gratis met een abonnement op Kinderen, zo heb ik er ook 1 aangeschaft, 2 vliegen in 1 klap
Is inderdaad die van Philips met rentepunten.... Wist niet dat er verschillende waren, heb er geen verstand van Zag dat ding toevallig gisteren staan en vroeg me af wat het was...
Was dat niet laatst op het journaal dat stomen helemaal niet beter bleek dan koken. Er gingen bij beide methodes bijna geen vitamines verloren. ( al vind ik gestoomde groentes op de een of andere manier wel gezonder smaken)
en dan nog kan stomen gewoon met een pannetje en een mandje. vindt het stomen persoonlijk ook een beetje gezeur hoor. iedereen is groot geworden met gekookte groente. hier de goedkoopste staafmixer van de blokker. 10 euro. doet het prima. kook vaak wat meer zodat ik wat heb om in te vriezen zodat ik dat kan geven als ik iets ga eten wat zij niet mag. voor de rest eet ze gewoon met mij mee. aardappels gewoon koken zonder zout. doe ik er later voor mezelf wel op. heb het 2 maanden gepureerd en daarna gewoon geprakt of zo gegeven. zou hem dus niet voor zo'n korte tijd kopen.
Ik heb de babycook even uitgeprobeerd in de winkel. Het viel me op dat er een veiligheids palletje op het kom deksel, bij het dichtklikken en vastdraaien van de kom in de houder, het deksel weer los draait wanneer je het niet precies goed doet. Ik heb dus ook zo mijn twijfels over echt het handige en praktische van de babycook.
Ik heb een klen stoomapparaatje bij de zeeman gekocht. Werkt prima. Daarna in de hakmolen van de staafmixer en je hebt een heerlijk prakje. Vaak is het lastig om kleine hoeveelheden te pureren met de staafmixer, dus daarom vindt ik de hakmolen ideaal. En je kan er dan ook voor kiezen om het wat grover te laten.
hier de babycook veel gebruikt, vond het ideaal. Vooral omdat wij zelf van nogal gekruid eten houden. Voor mn zoontje apart in de babycook... aanzetten en geen omkijken naar! En nog gebruik ik hem regelmatig om heerlijke fruitsmoothies te maken waar mn zoontje gek op is!