Tips/bijzondere uitjes Ardèche en/of Jura

Discussie in 'Vakantie en vrije tijd' gestart door Mammie79, 20 jun 2024.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Mammie79

    Mammie79 Actief lid

    28 aug 2014
    291
    95
    28
    Tuurlijk zijn de top 10 uitjes van de Ardèche en de Jura op internet te vinden, maar ik zou zo graag de ultieme tips horen van gezinnen die al eerder in de Ardèche en/ of Jura zijn geweest.
    Wat heeft jullie bijzondere aandacht getrokken?! Wat moeten we deze zomer zeker bezoeken
     
  2. Dubbelgeluk

    Dubbelgeluk VIP lid

    18 mei 2013
    13.073
    12.030
    113
    Het is een grote regio, waar zitten jullie precies? En hoe lang willen jullie voor het uitje rijden?
     
  3. Mammie79

    Mammie79 Actief lid

    28 aug 2014
    291
    95
    28
    We zitten 1 week in de Jura (Clairvaux les Lac) en daarna 1 week in de Ardèche (omg Montelimar).
    Mag best een uurtje rijden zijn als het de moeite waard is
     
  4. TotalBella

    TotalBella Niet meer actief

    Wij houden altijd wel van grotten of watervallen.
    Cascades du herisson is erg mooi.
    Speelgoedmuseum is wel leuk als het regent (musee du jouet)
     
    Mammie79 vindt dit leuk.
  5. mamameer

    mamameer VIP lid

    21 jan 2014
    8.174
    4.485
    113
    In de ardeche kayakken.

    de Jura is best een grote regio.
    watervallen, erg leuk om te bezoeken: herrison en les tuffs.
    wijngaarden bij arbois en het dorpje arbois is ook wel leuk.
    wandelen bij Belvédère des 4 Lacs
    de grotten des moidons
    lac vouglans, is een heel groot diep stuwmeer, met heel blauw water. Verschillende plekken waar je het water in kan.
     
    Mammie79 vindt dit leuk.
  6. Vogelinnetje

    Vogelinnetje VIP lid

    3 nov 2009
    7.182
    6.579
    113
    Even ons vakantiealbum van 2 jaar geleden erbij gepakt:
    - Grotten van Moidons zijn mooi. Je hebt er verder minder interessante dingen in de nabije omgeving. Daarom zijn misschien de grotten bij Baume -les-Messieurs beter. Wel drukker, maar meer te doen. Ook prachtige natuur
    - Watervallen van Hérisson zijn de bekendste. Dagvullend. De waterval bovenaan vonden wij bijzonder. Veel rustiger. Let op: in een droge periode is er niet zoveel waterval te bespeuren. Veel idyllischer vond ik de Cascade de la Billaude. Je gaat met een trap steil naar beneden en komt dan in een kloof. Over rotsblokken loop je naar de waterval. Prachtplek, te combineren met de meren.
    - Lapiaz en Loulle (dinovoetafdrukken) zou ik overslaan als je er een uur voor moet rijden. In de buurt heb je ook kalsteenformaties in een bosrijk gebied. Wij vonden dat zo bijzonder. Echt aan te raden. Sentier Karstique des Malroches. Er is een wandeling van ca 4 km.
     
  7. Mammie79

    Mammie79 Actief lid

    28 aug 2014
    291
    95
    28
    Dankjewel voor jullie reacties!! Ga van het weekend alles een bekijken. Denk dat we ons daar niet hoeven te vervelen
     

Deel Deze Pagina