Geen val reflex, tips?

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door Juli2009, 19 apr 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Juli2009

    Juli2009 Niet meer actief

    Onze zoon is een echt jongetje.... Een wilde, overal op klimmen, springen, het kan hem niet gek genoeg. Helemaal geen probleem natuurlijk, alleen heeft hij dus geen val reflex.... Zijn handjes gaan niet naar voren als hij valt oid waardoor hij op zijn hoofd terecht komt. GEVOLG: zeker om de dag een dikke bloedlip, al 2x een enorm blauw oog en het aantal bulten en blauwe plekken is helemaal niet meer te tellen :( Zijn voortanden zijn inmiddels ook al gesneuveld.... Het is gewoon een wonder dat ie nog niets gebroken heeft.

    Natuurlijk vallen kindjes veel, maar die van mij maakt er gewoon een sport van, geen dag zonder bloed of bult :( Al dat vallen op zijn hoofd is natuurlijk ook niet echt best, daarom vroeg ik me af of we het val reflex misschien zouden kunnen aanleren??

    Iemand een idee? Of misschien ervaring?


    edit: hij heeft een lage spierspanning (alhoewel hij niet heel traag was in zijn ontwikkeling met lopen/kruipen en zo) dus ik denk dat dit ook iets met zijn "val hobby" te maken heeft.... ;)
     
  2. prinses

    prinses VIP lid

    20 mei 2006
    18.334
    1
    36
    Misschien overleggen met een fysiotherapeut? Of valtechniek leren bij judo?
     
  3. mamaSylvia1975

    mamaSylvia1975 Fanatiek lid

    25 apr 2012
    1.106
    0
    0
    huismama
    ergens in overijssel
    De jongste van onze tweeling had het ook, als hij viel gingen zijn handjes ook niet naar voren om hem opte vangen......
    Nu is hij ruim 4 en doet hij het wel.
    Wel moet ik zeggen hij is nog steeds onhandig....... zit nog steeds vaak onder de bulten en blauwe plekken maar zijn hoofd gelukkig niet vaak meer.
    Denk dat het vanzelf wel komt......
     
  4. Anita1983

    Anita1983 Bekend lid

    18 aug 2010
    524
    27
    28
    NULL
    NULL
    Zelf had ik ook geen val reflexen, daarbij nog een slechte oog handcoördinatie en hele slechte motoriek. Ook ik zat vroeger altijd onder de blauwe plekken e.d, was alleen niet zo wilde, dat scheelde nog. Hiervoor heb ik 3,5 jaar kinderfysiotherapie gehad. Daar heb ik echt superveel aan gehad toen.
     
  5. MinnieMe

    MinnieMe Fanatiek lid

    17 apr 2011
    1.724
    0
    0
    Noord-Brabant
    Hier ook n dame dat veel valt en pas laat (2,5) n val refelx had. Oefenen op bed heeft hier wel wat geholpen, maar ze moeten het echt zelf leren. Verder veel smeer boter in huis halen! Zo gauw ze valt en er wss n bult komt op de plek smeren met boter. Geen buld of blauwe plek, en n stuk goedkoper dan dat goedje wat je bij de drogist kan halen.
     
  6. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.242
    16.618
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Onze dochter van nu 7 jaar had dat ook.Ik ben bij een kinderfysio geweest en dit heeft goed geholpen.
    Kun je zonder verwijzing naartoe en het is heel leuk voor de kinderen.
     
  7. Juli2009

    Juli2009 Niet meer actief

    Bedankt voor de tips....!!! Ik dacht ik krijg vast reacties als "tsja, kinderen vallen nu eenmaal" :)

    Ik heb inmiddels de kinderfysio gebeld! Ik ben benieuwd, ik hoop dat het gaat helpen, want ik merk nu dat ik een beetje "te bezorgd" ga worden. Hij moet natuurlijk wel gewoon lekker kunnen klimmen en klauteren zondat dat mama overal gevaar in ziet.

    Van het weekend is hij weer gevalllen, beide voortanden liggen er nu helemaal uit :(:x
     

Deel Deze Pagina