Mijn grote meid was 4300 gram en 56 cm en heeft een week maat 50 aan gehad. Toen een maand maat 56 en toen over naar 62. Mn zoon van 3800 gram en 52cm heeft een maand maat 50 gepast. Ik baalde echt dat je op den duur maar zo weinig pakjes in die kleine maatjes hebt maar niet meer echt bij wilt kopen omdat ze er over 2 weken toch uitgegroeid zijn.
ik zou zeggen ook wat aanschaffen in 50/56, het is fijn als je kindje een goede maat kleding aan heeft inplaatst dat het veel te groot is. Mijn dochter was klein met de geboorte en had een veel te groot pakje van hema aan. mijn moeder is de dag daarna gelijk kleertjes bij gaan halen in maat 46. Ze zit nu pas in maat 62 sinds een maandje, maar ja mijn dochter is helemaal niet groot. Hema valt trouwens ook wat groter.
Hier drie meiden die +/- 4000gram wogen en zo'n 50cm waren en konden alledrie de eerste maand prima maatje 50 en 50/56 aan. Daarna werd het wat krapper en gingen we naar 56.
Lengte zegt vaak meer dan grammen. Alle pakjes uit een stuk ging bij onze kinderen want de benen pasten al snel niet meer. Losse broekjes en truitjes kun je makkelijker aanpassen aan de afmetingen...
hier wel maatje 50 een tijdje aangehad en ook best lang 56 , ze zit nu met t meeste in 62 maar ze was niet zo groot 2970gram en 47 cm
Jasper woog 3170 gram. Hij heeft 2 weken maximaal in 50 gezeten en toen wel een week of 6 in 56. Maat 62 heeft hij maar heel even ingezeten want hij kreeg een groei spurt en zat toen heel snel al in 68. (hij is nu 18 maanden en zit al in 92)
Onze reuzenbaby bleek bij geboorte maar 3160 gram te zijn en heeft heeeeeel lang in maatje 50 en 56 gepast. We hebben behoorlijk wat moeten bijkopen. Bij 1 jaar droeg ze nog maatje 62/68. Nu is het nog een smal meisje dus lastig met kleren kopen ( maat 92/98 en soms voor de lengte 104).
onze dame was 8 pond en ongeveer 53 cm. Ze heeft ongeveer 4 weken in maatje 50/56 gezeten, voordat ze echt goed in de maatje 56 paste. Ik zou zeker niet alleen grote maten kopen. Niets is zo vervelend als kleertjes veel te groot en te wijd zijn. Het ziet er (vind ik) niet zo mooi uit en je maakt zoveel foto's de eerste paar weken.
Hema valt idd erg groot. Wij hadden het 1e pakje van de Hema, maat 50. Ze verzoop erin, terwijl Noppies maat 50 bijv erg goed pastte. Vind de broekjes van de Prenatal ook erg groot, en vooral wijd, vallen.
Luc was 3770 gr en 53 cm. Hij had ook een aantal weken maat 50. Hema valt inderdaad groot en nijntje valt klein.
Ik zou zeker maat 50 kopen.. dat hebben de meeste baby's echt wel aan en te grote kleertjes oogt echt niet vind ik. Mijn mannetje was erg klein en toen heb ik nog wat pakjes maat 44 gekocht, maat 50 was veel te groot en dat vind ik echt niet mooi. Gewoon lekker veel kleertjes kopen, leuk toch!
Ik heb rompertjes zonder én met mouwen in maat 56, maar de meeste kledingsetjes(broekje+shirtje)in maat 62. Het is onze 1e dus veel kijk heb ik er niet op. Ik krul liever even de mouwtjes/pijpjes om dan dat ik die kleine in veel te krappe kleertjes moet wurmen. Mocht het toch echt te groot vallen vlak na de geboorte, dan is een kleinere maat kleding er zo bij gekocht. Sturen we oma gewoon ff naar de winkel, vind ze vast niet erg, hihi! Ik hou trouwens ook rekening met het feit dat het met wassen/drogen nog wat krimpt, al dat katoenen spul.
62 ziet er misschien klein uit maar is voor de gemiddelde pasgeborene echt veeeeel te groot, dat redt je niet met mouwtjes omslaan, het is gewoon ook echt aan alle kanten te wijd en dat zit niet prettig. M'n dochter verzoop al in 56 en dat was echt een heel gemiddelde baby. .....en als ik die hele kleine maatjes nu zie vraag ik me echt af hoe ze er ooit ingepast hebben.
Elk kind is anders en jij krijgt niet de kinderen van je schoonmoeder... 50% eigen inbreng weet je nog??? Hier maat 50-56. 50 was te klein geweest of maar 1 week aangekund dus 50-56 was prima. 3800 gram en circa 52 cm 4100 gram en circa 51 cm
De meeste babies worden geboren met een lengte tussen 47 - 52 cm... dan is 62 dus echt veel te groot. En JIJ slaat misschien liever om maar je kindje heeft veel liever passende kleding aan die niet schuurt op zijn heel nieuwe huidje
Zoon was 3400 en 52 cm, heeft ongeveer 3 weken in 50 gepast. Hij groeide vooral erg snel. Dochter was 3700 en 51 cm en heeft ruim 4 weken in 50 gepast. En dat was echt 50, maat 50/56 viel erg ruim, stond niet mooi.