Ik twijfel of dochterlief het koud heeft 's nachts. Ze draagt nu een romper met lange mouw, pyama met lange mouw + broek, sokken en een zomer slaapzak zonder mouwen. Nu denk ik eraan haar in haar winterslaapzak te doen. Maar wat zal ik haar dan aantrekken in haar winterslaapzak? Hetzelfde als nu? Maar is dat niet té warm? En wat doe ik dan nog als het winter is?
Ik zou zoiezo de sokken weglaten. en gewoon een romper en een pyamaatje aangeven. Hier ook een kleine koukleum maar hij wilt pertinent geen slaapzak meer aan. hij zegt dan dat is voor beebies mama Piemo (zo noemt hij zichzelf) is een grote jongen dat is vorig jaar winter begonnen. Toen hebben we besloten om een dekbed te kopen en gewoon in een pyamaatje naar bed. en dan in de winter een fleeche pyama
Ons zoontje heeft nu ook een winterslaapzak aan, maar doe er alleen een romper met lange mouwen onder. Als het van de winter kouder wordt, dan doen we er een pyjama onder.
Hier een winterslaapzak met romper lange mouw en sokken. Sinds gisterenavond ook nog een pyjamajasje aangedaan.
Hier een winterslaapzak (zonder mouwen) met daaronder een romper lange mouw of korte mouw en pyjamajasje, meer heeft ie tot nu toe nog niet nodig gehad met slapen... Zou in jou geval denk ik beginnen met een romper korte mouw en pyjama, dan hou je nog wat kleedruimte over voor de winter.
ik zou de sokken sowieso uitlaten, is niet zo gezond om met sokken aan te slapen. De warmte kan het lichaam niet goed uit zo. En dan gewoon wat je nu aan hebt in de winterslaapzak
Mijn dochter slaapt nu al een paar weken in een winterslaapzak, met daaronder romper korte mouw en dunne pyama. Ik heb altijd ramen open dus het is lekker fris boven, vanochtend 16 graden zag ik. Als het kouder wordt heb ik nog een dikke pyama achter de hand, en romper lange mouw. Ik heb de mouwen er niet aan, dat zou tzt ook nog kunnen. Ik lees vaak dat wel kindjes in alleen een romper in de winterslaapzak liggen, mijn dochter is geen koukleum maar alleen een romper durf ik niet aan.
iedere dag pak ik wat binnen handbereik is, en het wisselt wat dat is: lange mouwen, pyjama, slaapzak met mouwen, zonder mouwen. ook om te 'testen' of het voor mijn dochter nou veel uit maakt. en we merken daar niets van, ze slaapt even goed ongeacht wat ze aan heeft. de ene keer voelt ze alleen iets warmer aan dan de andere keer. ik heb het idee dat er veel ouders zijn die nog niet te dik willen aankleden voor als het zometeen echt winter wordt, maar de temperatuur op de slaapkamer laat je toch niet te ver zakken? als het te koud wordt doe je gewoon soms verwarming aan (mits dat er is natuurlijk)? dus dan hoef je niet (gevoelsmatig) nog zoveel reserve kleding te hebben. dit zijn maar mijn ideeen erbij!
Ik blijf het ook lastig vinden hoor. Te koud of te warm. Blijft altijd inschatten en doen waar van je zelf denkt dat het goed genoeg is. Hier ligt hij nu bijvoorbeeld te slapen in romper, boxpakje, een slaapzak zonder mouwen en daar over heen nog een dun lakentje. En toch twijfel ik steeds of dat voldoende is ja of nee haha. Het word hier in huis nooit kouder dan 18 graden, dus ik denk dat je sowieso eerst moet afwegen welke temperatuur het is op haar kamertje en daar op in spelen. Sokjes zou ik sowieso altijd uit doen. Tenminste, hier knellen ze altijd een beetje, en ik kan me haast niet voorstellen dat slapen met sokken aan uberhaupt fijn is Doe ik zelf ook nooit.
Ik had mijn dochter in een dunne pyjama en romper korte mouw in een winterslaapzak zonder mouw. Nekje en benen voelden vannacht lauw aan, maar die armpjes waren echt ijskoud. Ligt ze dan niet te koud? En dan heb ik het echt over haar armpjes, niet haar handjes... Ik hou het raam dicht en het was vannacht zo'n 17 graden op haar kamer.
Hier: Winterslaapzak zonder mouwen. Romper zonder mouwen. Pyama. Zomer dekentje. Ik hou nog wat achter de hand voor als het echt koud wordt.
Wij hebben alleen de 'herfst' slaapzak ( we hebben een 4 seizoenen puckababy) nu met een rompertje met korte of lange mouwen er onder net wat er vooraan ligt nog geen pyjamatje. Als het nog wat kouder wordt doe ik haar een pyjamatje aan en evt nog de zomer slaapzak over de herfst slaapzak zodat ze een winterslaapzak heeft.
Hier ligt Mees in een romper (lange of korte of zonder mouw), pyama, zomerslaapzak zonder mouw en een dekentje. Gaat nog prima. Als het straks kouder wordt zorg ik dat hij altijd lange mouwen romper aanheeft met slapen en eventueel een winterslaapzak
Bedankt voor de antwoorden! Veel verschillende antwoorden, ik denk dat ik maar eens het een en ander uit ga proberen.
Roos ligt in een najaarsslaapzak (niet gewatteerd) met mouwen. Ze draagt een romper met korte mouwen en een pyjama met lange broek/mouwen. Als ik naar bed ga gaat er nog een dekentje overheen. Dat hoef ik niet te doen als ik haar op bed leg want daar gaat ze mee liggen klooien..
Hier ligt de jongste in een winterslaapzak met romper korte mouw. Pyama en sokjes. Het is 18 graden op zijn kamertje
Dochter ligt al een aantal weken in de volledige combisleeper (die is wel al een aantal jaren oud en goed gebruikt, weet niet of dat uitmaakt. Maar de nieuwere versies lijken me beduidend warmer dan deze). Sinds afgelopen weekend draagt ze een romper met lange mouwen en broekje in de combisleeper. Ze heeft het gauw koud. Vorige week op een gegeven moment 36,1. Dus toen toch maar wat meer kleding aan. Ik denk dat we een koukleumpje hebben. Én op haar kamertje is het ook koud. Nu ongeveer 15 graden denk ik. Stoken doen we nog niet echt. Maar ons huis is zo oud dat stoken ook niet heel veel oplevert.
Misschien een rare vraag, maar waarom hebben sommige het over "als het straks winter is wat dan??" Ik mag toch wel aannemen dat niemand het kamertje kouder laat worden dan 16 graden?? Ik zorg dat het kamertje op de minimale temp blijft en ze dezelfde winterzak met pyjama aan heeft als het straks gaat vriezen. Niks vierseizoenen etc..
Ik zou een winterzak met mouwen doen en dan rompe korte mouw en een compleet pyamaatje onder doen. Zo slaapt onze dochter ook 's nachts. Die mouwen van de winterzak houden ook een hoop kou tegen. Alleen een pyamaatje en dan verder niks lijkt me koud. Ikzelf slaap liever in een pyama met korte mouwen onder mn dekbed dan een pyama met lange mouwen die boven mn dekbed liggen. Romper lange mouw en flanellen pyama zou je evt nog kunnen doen als het nog kouder wordt.
Ik heb ook een winterslaapzak gekocht maar krijg haar armpjes er niet goed door heen iemand nog tips?