Luizen

Discussie in 'Peuter en kleuter' gestart door justme1974, 30 mrt 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. justme1974

    justme1974 Fanatiek lid

    20 jan 2009
    3.822
    2.003
    113
    Oh help... het is hier ook gebeurd; dochterlief heeft luizen. Ze heeft lang haar, maar gelukkig wel heel glad haar en makkelijk kambaar haar en dus mogen we aan de slag. Maar dan nu; ik weet helemaal niets blijkt maar weer, als het gaat om behandelen en bestrijden.

    Ik weet nog van vroeger dat je min of meer je huis in de fik moest steken om er van af te komen, maar dat schijnt niet meer aan de orde te zijn. Zelfs het wassen van beddengoed schijnt niet eens meer nodig te zijn, omdat zo'n luis de dag niet eens overleeft. Nu gaat het spul morgen zowieso de was in en haar kleren gaan ook dagelijks de machine in.

    Toch ben ik even benieuwd naar hoe het werkelijk zit. Dagelijks nat kammen schijnt net zo goed te werken als een dure shampoo. En ik hoef dus niet het hele huishouden in de was te gooien of in te vriezen. Of hoe werkt dat?
     
  2. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    7 okt 2007
    7.759
    3
    0
    mama!
    En als je een shampoo gebruikt, neem dan een natuurlijke en milde variant ipv chemische rommel. Dat schijnt echt heel slecht te zijn (hoofdhuid aan te kunnen tasten) en sommige merken die hier te koop zijn, zijn in het buitenland zelfs verboden..
    Das iig wat ik hier hoorde op school van een moeder(?)
     
  3. dekilene

    dekilene Niet meer actief

    Cremspoeling in het haar en niet uitspoelen en dan kammen.

    tegen de luizen doe ik druppeltjes thea three olie in der haar en veel haarlak.
    en altijd vlechtjes of knotjes nooit met los haar naar school.
     
  4. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    7 okt 2007
    7.759
    3
    0
    mama!
    Maar doe je dan altijd haarlak in dr haar of alleen als ze luizen heeft..?
    Ik weet dat haarlak/gel kan voorkomen dat ze het krijgen, maar ik ga haar toch niet iedere dag onder sprayen..
     
  5. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    In luizentijd krijgt ze wel elke dag gel.
    Onderin d'r vlechten dus :)
     
  6. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    7 okt 2007
    7.759
    3
    0
    mama!
    Ja, dat zou nog te doen zijn. Maar is dat wel voldoende effectief?
    Luizen gaan graag achter de oren en andere warme plekjes op de hoofdhuid zitten toch?

    Las dit nog:
    Azijn
    Hoofdluizen kunnen niet tegen azijn. Dit is bij veel mensen al bekend. U kunt het haar wassen met azijn, dit enkele uren laten inwerken en vervolgens uitspoelen. Het slimste is om uw haar te wassen met azijn voordat u naar bed gaat, dan kan dit de hele nacht inwerken en gaan de luizen dood. Met azijn wordt natuurlijk geen schoonmaakazijn bedoeld, maar gewoon natuurlijke azijn! Kam het haar altijd uit met een speciale luizenkam om de luizen te verwijderen. Vaak zijn de luizen al dood of erg suf waardoor ze gemakkelijker te verwijderen zijn. Pas wel op met het azijn, dit is namelijk niet goed voor de ogen.
     
  7. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    @arivenol: tot nu toe hebben we mazzel!

    Overigens dat met azijn raden ze bij ons op school ook aan.
    Maar dan preventief.
    Ze zeggen... Dat je het niet ruikt :)
     
  8. adi

    adi Niet meer actief

    Wanneer is het luizentijd? Want dan ga ik ook weer aan de slag met haarlak.
     
  9. adi

    adi Niet meer actief

    Ts, hier was het 2 jaar geleden raak, op vakantie.

    Wij hebben wel de meeste dingen gewassen, volgens de apotheker is het nieuw advies van GGD dat het niet perse hoeft omdat het niet bewezen helpt. Maar het schaadt zeker niet ;)
    Dus alles wat ze afgelopen 48 uur tegen hun hoofd aan hebben gehad op 60 graden wassen of in een afgesloten zak stoppen voor 48 uur.
    Wij hebben een shampoo gekocht bij de apotheek, mee behandeld en 14 dagen elke dag nat gekamt (met haarlotion), na 7 en 14 dagen na behandeld. Was echt niet leuk :((
     
  10. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    7 okt 2007
    7.759
    3
    0
    mama!
    Hier op school hangt er nu een bordje luizengevaar.. Maar is al de derde keer dit jaar. Dus ik vrees dat er niet echt vaste seizoenen voor zijn?
    Bij mijn dochter in de klas hebben ze t tot nu toe nog niet gehad (afkloppen).
     
  11. Arevinol

    Arevinol VIP lid

    7 okt 2007
    7.759
    3
    0
    mama!
    Hm, mijn moeder gooide vroeger vaak azijn door de was. Om de kleur beter vast te houden, geloof ik. Zij rook het niet, maar ik wel ;)
     
  12. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Bij ons zegt de directrice altijd dat ze nog nooit luizen heeft gehad daardoor.
    Ik vermoed dat het feit dat ze heel kort haar heeft... Daar ook aardig bij helpt.

    Maar bij ons gaat het tot nu toe goed...
    Als ik hoor van luizen is het verplicht een vlecht met gel in de puntjes.
    Dan afhangt het in ieder geval niet op alles en iedereen..
    En door de gel schijnen ze geen houvast te hebben.

    Of het werkt of dat we tot nu toe gewoon heel veel mazzel hebben.. Durf ik niet te zeggen :)
     
  13. adi

    adi Niet meer actief

    Ik heb tot nu toe een week na elke vakantie bij de dochters verplicht staart opgestoken en het gebied achter de oren en bij de nek flink gesprayd met haarlak.
    Voortaan neem ik haarpunten ook mee met gel, bedankt voor de tip!
     
  14. justme1974

    justme1974 Fanatiek lid

    20 jan 2009
    3.822
    2.003
    113
    Ah.. goede tips staan hier tussen. Daar ga ik wat mee doen.

    We houden het nu maar bij de "nat-haar-kammen" methode. Gisteravond gedaan en vanavond weer. Het is niet anders. De jeuk was al minder gelukkig. Ik krijg er zelf ook spontaan altijd jeuk van trouwens.

    Ik heb het uiteraard wel even tegen de juf gezegd vanochtend. Het haar zit nu in een staart en meer kan ik even niet doen. Vanavond weer en morgen gel erin dan maar.
     
  15. Anouk2005

    Anouk2005 VIP lid

    21 mrt 2012
    23.240
    16.612
    113
    dokters-assistente
    De Glazen Stad
    Ik zou wel met een shampoo behandelen.
    Mijn oudste dochter had vorig jaar hoofdluis.Heb haar gewassen met Prioderm Dimeticon en ik kon de dode luizen er direct uitkammen.
    1 week later nog een keer behandeld en tussendoor gekamd en neten verwijderd en toen was ze er helemaal vanaf.
    Ik heb overigens wel alles gewassen.
     
  16. Kwek

    Kwek Fanatiek lid

    16 mei 2009
    3.216
    1.278
    113
    Centrum België
    Bij m’n dochter is het dit jaar al 3 keer voorgevallen in de klas (1 keer was ze erbij volgens de juf, maar we hebben zelf niets gevonden).
    Indien er luizen gevonden worden, krijgen de kinderen een briefje mee dat de ouders moeten tekenen: of er al dan niet luizen/verse neten gevonden zijn en zoja, met wat behandeld werd (shampoo + kam). Ook wordt aangeraden al het beddengoed en knuffels uit te wassen en de rest van het gezin te controleren.
    Een week later een herinneringsbrief waarbij de ouders opnieuw moeten tekenen dat ze gecontroleerd hebben en evt opnieuw behandelen.
    En de week daarna opnieuw een brief met vraag van laatste controle.

    De juf van onze dochter drukte ons op het hart dat het geen schande is, luizen leven nl in proper haar J en zijzelf laat zich wekelijks contrleren, gezien haar ‘werkomgeving’
     
  17. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    @kwek: advies van rivm is enkel kammen, kammen en nog meer kammen.

    Terwijl ze voorheen juist adviseerden alles te wassen en shampoo t gebruiken vinden ze dat de laatste paar jaar dus niet meer nodig.
     
  18. adi

    adi Niet meer actief

    Lastige is dat, als je haar zonder behandeling naar school stuurt, ze andere kinderen weer kan besmetten. Want met alleen kammen heb je groot kans dat er nog levende luizen in haar haar zitten. Met een behandeling worden deze altijd uitgeroeid.
     
  19. miesemies

    miesemies Actief lid

    25 mrt 2013
    374
    0
    0
    NULL
    NULL
    het enige wat echt helpt is kammen, kammen en kammen. Maar voor het zekere behandel ik het haar met een anti luizen shampoo en blijf dan 2 of 3 weken dagelijks kammen zodat alle neten er uit zijn.
    Voor het frisse wil ik dat alle beddengoed, jassen, kleding enz. ook gewassen worden en anders in de vriezer of in een afgesloten zak. Vind het verschrikkelijk die beestjes.
     
  20. justme1974

    justme1974 Fanatiek lid

    20 jan 2009
    3.822
    2.003
    113
    We hebben twee uur zitten kammen en geen luis meer gevonden. Nog wel de eitjes. Ik heb toch ook maar wel gewassen uiteindelijk.. vond ik een prettiger idee. Vandaag weer haar gewassen, crèmespoeling erin en kammen. Dat was aan het einde van de middag en mijn man heeft het vanavond nog een keer uitgebreid gedaan. Qua luizen zit er geen levend spul meer in. Apotheek geeft ook aan dat kammen-kammen-kammen en nog eens kammen, het beste werkt. Wel een hele klus dat kammen. En nee, ik schaam me er ook niet voor hoor. Mijn dochter vond het wel vervelend. Ze noemt het "gekke miertjes" en nu hebben we er maar van gemaakt dat die miertjes eitjes hebben gelegd en dat we daar nu heel goed naar op zoek moeten, omdat die gekke miertjes hun kindjes terug willen. Ze blijft dan in elk geval stil zitten.
     

Deel Deze Pagina