traphekje niet bovenaan trap...?!

Discussie in 'Verzorging' gestart door Jalea, 27 jan 2009.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Jalea

    Jalea Fanatiek lid

    24 jun 2006
    2.396
    0
    0
    wie weet waarom er veelvuldig bij traphekjes de informatie word gegeven dat ze niet BOVENAAN een trap gemonteerd mogen worden, en maar tot de leeftijd van 24maanden...?!
    ik wil een traphekje juist bovenaan de trap hebben, en nu mijn oudste bijna 2 is, is dat traphekje meer nodig dan ooit te voren!

    Edit moderator: verplaatst naar Verzorging & veiligheid
     
  2. babsie

    babsie Fanatiek lid

    10 sep 2006
    1.432
    0
    0
    dat is voor mij nieuw. Bij ons staat hij wel boven aan de trap.
     
  3. dreames

    dreames VIP lid

    9 dec 2007
    7.812
    4.050
    113
    Wij willen traphekjes boven en beneden.
     
  4. Salapio

    Salapio VIP lid

    15 jan 2007
    13.917
    0
    0
    Zuid-Holland
    Die leeftijd is denk ik bedoeld ivm 2jarigen die zelf het hekje open weten te peuteren of groot genoeg zijn om er overheen te klauteren ...

    Dat bovenaan de trap vind ik ook zeer apart :rolleyes:
     
  5. loesie22

    loesie22 Fanatiek lid

    29 jul 2007
    3.228
    0
    0
    verstandelijk gehandicapten
    Hier ook gewoon boven aan de trap hoor...
    wat vreemd...heb er nog nooit van gehoord!
     
  6. jessy77

    jessy77 VIP lid

    9 aug 2007
    8.640
    5.947
    113
    Huh? Ook nooit van gehoord. Dacht dat ze júist voor die leeftijd bedoeld waren? :(
     
  7. B en N

    B en N Fanatiek lid

    13 sep 2007
    2.532
    0
    0
    Dat tot 24 maanden kan ik wel begrijpen als ie boven aan de trap zit tenminste (beetje tegenstrijdig dus), je wilt niet dat je kleintje van 24 maanden over het hekje probeert te klimmen en vervolgens van de trap af valt omdat ze geen goede ondergrond heeft om op te stappen na het klimmen.

    Maar niet boven aan de trap? Wat moet je dan? Bij elke kamer een traphekje voor de deur doen ofzo? :-|

    Beetje vreemd.

    Wij wilde hem ook zowel boven als beneden.
     
  8. mamavanukkie

    mamavanukkie Fanatiek lid

    2 jul 2008
    3.253
    16
    38
    Brabant
    wij hebben ook boven en onder aan de trap hekjes zitten. vind het echt vreemd. :(
     
  9. kleine tinus

    kleine tinus Actief lid

    1 mei 2007
    139
    0
    0
    Limburg
    Op zich is het een vrij logisch advies,
    1. omdat je als volwassene (en vooral met de wasmand of je kindje in de armen) met een traphekje boven veel sneller van de trap zal vallen dan zonder traphekje.
    2. Je kind leert dat er een hekje voor de trap zit en zal daar tegen leunen en aan trekken. als het kindje groot genoeg is kan het de hele kraam omtrekken (en wat een uitdaging is dat). Ook is er kans op vergissen de eerste weken nadat het traphekje weg is....
    3. als je boven een traphekje plaatst zal je deze "naar binnen toe" plaatsen. Bij noodzaak van vlucht is dit de verkeerde kant op. Nou draaien bij mij thuis de binnendeuren allemaal dan de verkeerde kant op, maar voor de aansprakelijkheid van de traphekjesleverancier kan dit een probleem zijn.

    Ik zou me van het advies verder weinig aantrekken en het hekje gewoon zetten. Ik ga het overigens aan de deur van de kinderkamer zetten ipv de trap. En beneden aan de woonkamerdeur. Dat gedoe als je de trap op wilt (met wasmand ;) ) Blijf wel altijd alert! Ook voor jezelf en de overige huisgenoten.
     
  10. patricia12

    patricia12 Bekend lid

    28 sep 2006
    604
    0
    0
    limburg
    heb ik ook nog nooit van gehoord. bij ons is hij ook gewoon boven aan de trap.
     
  11. Fleur1

    Fleur1 VIP lid

    14 apr 2006
    5.068
    0
    36
    Ik zou het levens gevaarlijk vinden als ik nu geen traprekje meer zou hebben.
    Er zijn tegenwoordig weel hele makkelijk sluitingen maar ook vrij moeilijke wij hebben daar wel naar gekeken hier moet je en een knopje indrukken en dan gelijk een handel naar boven.
    Ik zou me er weinig van aantrekken wij hebben hem boven en beneden aan de trap en benden aan de zoldertrap en we hebben een traprekje van de keuken naar de woonkamer. we hebben ze wel iedere keer anders gekocht en de moeilijkste op het einde boven aan gedaan
     
  12. Manuela79

    Manuela79 VIP lid

    7 aug 2006
    10.145
    0
    0
    Hilversum
    Wij hebben bovenaan geen traphekje, wij hebben er onderaan de trap (dus beneden) eentje zodat ze niet naar boven kan klimmen. En we hebben er eentje in het deurkozijn van Louise's slaapkamer gemaakt. Anders moesten we 3 traphekjes monteren (1 beneden, 1 boven en 1 voor de trap naar zolder) dat ging overigens niet eens omdat we aan 1 kant geen plek hebben om een hekje te monteren.
     
  13. Pris

    Pris Fanatiek lid

    Hier alleen maar bovenaan aan de trap.
    Raar dat dat aangegeven staat dat dat niet mag :(
    Bewust geen traphekjes beneden.
     
  14. Amom22

    Amom22 Niet meer actief

    goh dit is de eerste keer dat ik zoiets lees, maar klinkt idd wel logisch waarom niet. Maar ja om nou bij elke kamer een hekje te plaatsen :( Misschien als je dan een lange gang hebt dat je hem iets verder van de trap vandaan plaats om het toch veiliger te maken! Als het zou kunnen zou ik het hier ook wel doen, maar er zijn meteen deuren na de trap.
    Wij hebben ook alleen boven en niet beneden...
     
  15. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Wij hebben nog helemaal geen hekjes! Weet eigenlijk ook niet wanneer je die dingen aanschaft en op gaat hangen :oops:! Iemand die dat wel weet toevallig? Of gewoon wanneer ze niet meer in een ledikantje slapen? En dus zelf van het kamertje af kunnen gaan? *voelt zich nu even wel heel erg dom* :oops: :oops:!

    Verder wil ik hem dan juist wel boven doen en beneden niet. Beneden kunnen ze toch niet bij de trap en als we in de gang zijn ben ik er gewoon bij! Maar boven niet altijd, als ze op bed liggen bijvoorbeeld ;)
     
  16. deepfreeze

    deepfreeze VIP lid

    29 nov 2007
    11.895
    42
    48
    Ik heb het weleens eerder gehoord. Dat is voor avontuurlijke kindjes, die over het hekje heen willen klauteren. En voor slimmeriken die rond die leeftijd het hekje open kunnen krijgen. Dan is het ook maar schijnveiligheid.
     
  17. Nynke31

    Nynke31 Fanatiek lid

    7 mrt 2006
    1.383
    0
    0
    Limburg
    Wij hebben hem boven niet dicht als hij slaapt. We hebben de deurklink van zijn kamer aan de binnenkant naar boven toe gezet. Dus hij kan niet zelf zijn kamer uit. Anders zou ik wel het hekje dicht maken.

    Beneden hebben we ook geen hekje. Ben er altijd bij en we hebben een deur naar de trap toe. Hij kan nu ook al zelf naar boven lopen.
    Maar dat je boven beter geen hekje kunt plaatsen na 2 jaar, had ik nog nooit van gehoord. Maar wel logisch als je ondernemende kindjes hebt.
     
  18. Hanneke

    Hanneke VIP lid

    18 jun 2007
    14.894
    275
    83
    Onze roze wolk!
    Idd dat met de deuren wil ik ook gaan doen als ze erbij kunnen. Maar ze blijven hier eigenlijk altijd netjes liggen in het bed tot iemand ze komt halen. Heel enkele keer dat ze zitten. Maar misschien toch maar een hekje halen, liever veilig zitten dan dat ze me een keertje verassen ;)!

    En idd zelf het hekje open frummelen is ook niks!

    Maar als ze zelf uit het ledikantje klimmen (wat ik niet hoop dat ze ooit gaan doen, lijkt me doodeng) dan is toch juist een dicht hekje levensgevaarlijk? Dan gaan ze daar ook overheen klimmen :oops:!

    Wat een twijfels toch! Haha! Nouja we zullen toch maar gaan kijken voor een hekje, binnenkort vinden ze het denk ik namelijk ook niet meer goed om in het bedje te zitten terwijl de ander aangekleed/uitgekleed word en dan kunnen ze dus gewoon kruipen op de kamertjes en over de overloop.
     
  19. Jalea

    Jalea Fanatiek lid

    24 jun 2006
    2.396
    0
    0
    ik ben iets wijzer geworden, heb nog geen antwoord op het 'waarom niet bovenaan de trap-vraagstuk', maar dit staat op de website van de pasopshop:
    -------------------------------------------------------
    Traphek 24 maanden waarschuwing
    Vraag: Bijna elke dag krijgen wij vragen over de “24 maanden waarschuwing” die verplicht op alle traphekjes moet staan.
    Antwoord: We hebben een kort en een lang antwoord:
    In het Kort: De landen die samenwerken in de Europese normen, de EN-1930 normen voor traphekjes, waren het niet met elkaar eens.
    Het was ruzie in de tent en ze hadden geen overeenstemming.


    Als noodoplossing, om toch een norm naar buiten te brengen is er toen besloten om op de hekjes te zetten dat geschikt zijn voor baby’s tot 24 maanden. Onze verwachting: Wij verwachten dat bij de volgende revisie van EN-1930 er een ander advies leeftijd op de hekjes zal staan, zonder dat de hekjes zijn veranderd. .



    In het lang: Het was een duidelijke politieke maatregel waar de consument eigenlijk niets aan heeft maar als er toen geen traphekjesnorm zou zijn gekomen was de geldkraan dicht gedraaid. Dus werd er geforceerd gezocht naar een politieke oplossing. Nog steeds zijn bepaalde lidstaten het niet met elkaar eens maar alleen met 24 maanden norm konden alle partijen wel mee instemmen.
    De Europese specialisten van consumentenorganisaties en testlaboratoria hebben zich waarschijnlijk niet gerealiseerd dat het voor u als consument enorm verwarrend over zou komen.
    “Er bestaan helemaal geen hekjes die boven de 24 maanden gaan!”
    “Ik ben al in 8 winkels geweest en ze gaan allemaal tot maximaal 24 maanden.” Dit zijn een paar van de veel gehoorde klachten.

    Op dit moment moet iedere fabrikant verplicht de waarschuwing van 24 maanden op zijn traphekjes zetten.
    Maar u als zelfstandig denkende consument, kunt zelf deze waarschuwing op een normale manier invullen.



    Nog een paar punten ter overweging:
    -1- Wij zullen ons verzetten tegen het opvoeren van de krachten. (volgens ons bestaan er geen baby’s van 36 maanden die een kracht van 120kg kunnen uitoefenen.)
    -2- Als een traphekje moet worden aangepast op extreem zware krachten, om aan de 36 maanden te voldoen, dan zal dat traphekje onbetaalbaar worden.
    Alleen al daarom is het niet wenselijk om naar de zware krachten te gaan.

    -3- De huidige norm van 24 maanden functioneert eigenlijk prima, ook voor kleuters van 48 maanden. De laatste 3 jaar zijn er eigenlijk GEEN ongevallen met traphekjes die wij door een andere, zwaardere EN-Norm hadden kunnen vorkomen.

    -4- De meeste ongevallen hadden te maken met montage, gedrag ( hekje stond open.) en volwassenen ( Over het hekje heen stappen i.p.v te openen)
    -5- De vernieuwde norm zou meer moeten uitgaan van de consument
     
  20. Jalea

    Jalea Fanatiek lid

    24 jun 2006
    2.396
    0
    0
    dat is wel een risico? mijn oudste van bijna 2 kan ook nog geen deuren openmaken met de klinken naar boven, tenzij: hij ergens op kan staan! dat hoeft maar een stuk speelgoed te zijn van 10cm, en de deur gaat echt open! ik zou het persoonlijk niet op durven wagen te vertrouwen dat je kindje nooit die deur open gaat krijgen terwijl je het traphekje niet dicht hebt!

    overigens, dat van traphekje niet bovenaan de trap was niet gebonden aan een leeftijd, op het betreffende traphekje stond dat het NOOIT bovenaan een trap mag, ook niet onder de 24maanden dus.
    raar hoor, want in die nieuwe tv reclame over veiligheid voor kinderen, noemen ze als voorbeeld een kind dat over speelgoed struikelt en van de trap af valt :confused:
     

Deel Deze Pagina