Zelfs geen glaasje water?

Discussie in 'De lounge' gestart door boannan, 26 apr 2015.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. boannan

    boannan Bekend lid

    2 apr 2013
    911
    11
    18
    Haarlem
    Morgenochtend om 8u heb ik een hysteroscopie onder narcose. Ik moet vanaf 24u nuchter zijn. Mij werd op het hart gedrukt dat ik zelfs geen water mocht drinken. Dat is toch gek?

    Mijn zoontje heeft afgelopen week een hartkatheterisatie gehad onder narcose (duurt 3u) en mocht tot 2u voor de ingreep zelfs nog limonade drinken.

    Ik word 's ochtends altijd met een extreem droge mond wakker en kan echt niet zonder een slokje water. Kan het echt zoveel kwaad?
     
  2. Eylem

    Eylem Niet meer actief

    Ik weet het niet, maar als ze het zo benadrukt hebben zal het wel belangrijk zijn. Wellicht dat je blaas (die natuurlijk bij je baarmoeder in de buurt ligt) echt helemaal leeg moet zijn oid.

    Tegen een droge mond kun je je mond spoelen met water, dat helpt ook.
     
  3. DDucky

    DDucky Bekend lid

    7 jul 2014
    997
    317
    63
    Ik heb geen idee of het echt kwaad kan of niet.. maar ze geven dat advies niet voor niets toch?
    Wat je altijd kunt doen is een beetje 'sabbelen' op de binnenkant van je wangen.. dan komt er automatisch meer speeksel vrij waardoor je toch je droge mond iets kan bevochtigen..
     
  4. Zonnebloem92

    Zonnebloem92 VIP lid

    4 dec 2012
    10.846
    4.213
    113
    Vrouw
    Zuid Holland
    Ik heb zelfs gegeten, had echt honger.
    Zou proberen niet te drinken maar denk niet dat 1 of 2 slokjes water ontzettend veel kwaad kan.
     
  5. Ligero

    Ligero VIP lid

    1 aug 2011
    6.823
    1.533
    113
    Met een washandje even je lippen wat bevochtigen wil ook wel een beetje helpen tegen een droge mond.
    Succes met de operatie!
     
  6. masami

    masami Fanatiek lid

    27 jul 2011
    4.248
    802
    113
    Vrouw
    U ondergaat binnenkort een operatie of onderzoek waarvoor u nuchter moet zijn. Nuchter zijn betekent dat u een aantal uren voor de operatie niets meer mag eten en drinken. Een lege maag voorkomt dat tijdens de operatie de inhoud van de maag in de luchtpijp en de longen terechtkomt

    Lijkt mij toch wel belangrijk.
     
  7. Truusdemier

    Truusdemier Niet meer actief

    Tandenpoetsen helpt ook goed tegen een droge mond. Succes morgen!
     
  8. Micera

    Micera Fanatiek lid

    23 jun 2013
    3.296
    547
    113
    Het heeft inderdaad te maken met het verhoogde risico op overgeven tijdens de operatie. Door de narcose is die kans groter, dat is een bijwerking.
    Als je over moet geven tijdens narcose kan de inhoud van je maag in je longen en longblaasjes lopen. Dat is een zeer ernstige complicatie.

    Voorkomen is beter dan genezen. Geen water dus.
     
  9. Mitsy1983

    Mitsy1983 VIP lid

    25 jun 2014
    5.359
    3
    36
    Zuid Limburg
    Veel succes morgen!
     
  10. boannan

    boannan Bekend lid

    2 apr 2013
    911
    11
    18
    Haarlem
    Dank! Vriend dacht lief voor me te zijn en heeft vanavond sushi gehaald omdat ik daar zo gek op ben. Lekker zout... Heb altijd enorme nadorst van die sushi.

    Maar ik vraag me dan af he, als ik dan opeens een spoedje zou zijn - want ongeluk of iets dergelijks, dan ben je toch ook niet nuchter?
     
  11. Leo85

    Leo85 Niet meer actief

    Als het spoed is niet, dus dan neem je sommige risico's voor lief, omdat afwachten dan gevaarlijker is dan opereren. Maar bij geplande dingen hou je uiteraard de risico's zo klein mogelijk, dus vandaar dan toch nuchter..
     
  12. Zomerrr

    Zomerrr VIP lid

    5 jun 2011
    5.097
    503
    113
    Klopt maar dan zijn de complicaties maar een "bijzaak" als het om leven of dood gaat.
     
  13. TinaTeenslipper

    TinaTeenslipper VIP lid

    5 jun 2013
    7.016
    547
    113
    nee maar dat is overmacht...ze willen uiteraard zo min mogelijk risico lopen dus als je het zoveel mogelijk kan uitsluiten waarom zou je het dan opgaan zoeken
     
  14. Berte

    Berte VIP lid

    24 feb 2011
    7.026
    3.840
    113
    Vrouw
    Thuis
    Veel succes morgen.

    Nee, maar als het echt spoed is, heb je niet de luxe om daar over na te denken, dan moet iemand geopereerd worden en moeten ze dat risico op de koop toe nemen. Of misschien pompen ze dan de maag leeg, misschien weet iemand dat hier.

    Edit: ik type blijkbaar te langzaam :p
     
  15. Islah

    Islah Niet meer actief

    toen ik geopereerd werd kreeg ik als instructie dat ik tot 2 uur van tevoren wel heldere dranken mocht zoals water. Maar als dit zo nadrukkelijk wordt vermeld zou ik het niet doen, ze zullen het vast niet voor niets hebben voorgeschreven.
     
  16. Liesje92

    Liesje92 Niet meer actief

    Nuchter zijn is heel belangrijk bij narcose. Ik ben anesthesiemedewerker in opleiding. Als er maaginhoud is, is de kans op braken groot en is er een grote kans dat er dus zure maaginhoud in je longen terecht komt. Dit kan echt heel vergaande gevolgen hebben, dus het is voor je eigen gezondheid je aan de regels omtrent het nuchter zijn ter harte te nemen.

    Bij een spoed wordt de maag van de patiënt dus ook leeg gemaakt, als de patiënt niet nuchter is. Dit uit veiligheid voor de patiënt.

    Wat je wel zou kunnen doen is wat klotsen met water om van het droge mond gevoel af te komen :) succes morgen
     
  17. Emm27

    Emm27 Fanatiek lid

    24 mrt 2013
    1.907
    387
    83
    Je kan best wat drinken hoor, tot max 3/2 uur voor de ingreep (thee of water). Gewoon niet te veel
     
  18. Martine1983

    Martine1983 Fanatiek lid

    4 feb 2014
    1.568
    1
    0
    Drenthe
    Ik heb ook recent een hysteroscopie gehad, pas begin van de middag maar mocht ook vanaf de avond van tevoren niets meer drinken. Ook geen water. Een operatie brengt altijd wel risico's met zich mee, dus alles wat je kunt voorkomen zou ik ook doen. Het lichaam kan in ieder geval echt wel even zonder voor die relatief korte tijd.

    Sterkte morgen!
     
  19. Liesje92

    Liesje92 Niet meer actief


    Dit is dus niet waar :)
     
  20. silvana81

    silvana81 Fanatiek lid

    12 feb 2007
    2.777
    17
    38
    administratie
    Diemen
    slokje water zal geen ramp voor de operatie zijn.
    meestal krijg je een pilletje voor je weggereden wordt voor de operatie om rustig te worden en die slik je ook met water weg.
    gaat erom je niet misselijk wordt als je uit de narcose komt.
    1e keer heb ik heel veel overgegeven van de operatie.
    ik ben daar heel gevoelig voor en krijg voor de operatie al medicatie tegen misselijkheid.
     

Deel Deze Pagina