Ik ga naar Pearle, omdat we daar korting krijgen. Maar het maakt eigenlijk geen drol uit. Gewoon de dichtstbijzijnde opties langs gaan en kijken waar ze een leuk montuurtje hebben. En waar je makkelijk terug kunt bij schade aan de bril.
Qua montuur maakt het niks uit, leuke kindermodellen hebben ze tegenwoordig overal. Qua zorgvergoeding weet ik niet zit hoe het zit voor kinderen. Wellicht loont het de moeite om even uit te zoeken of het daarvoor nog uitmaakt naar welke opticien je gaat. Zelf ooit begonnen bij Hans Anders (omdat m’n moeder daar ook al kwam). Toen door verhuizing overgestapt naar Specsavers (rondje stad gedaan, alle brillenwinkels van buiten af geobserveerd hoe snel ze afstapten op andere klanten en toen een winkel binnen gestapt die fijn aanvoelde). Tegenwoordig (na nog een verhuizing) al weer jarenlang bij een lokale opticien die verder niet landelijk bekend is dus. Was eerst nog een poos bij Specsavers gebleven. We waren zo’n 10km. verderop gaan wonen en het werd gewoon vervelend om iedere keer voor een losse neusvleugel of loszittende pootje zo ver te moeten (kon het ook niet echt combineren met iets anders). De lokale opticien vind ik van deze drie het prettigst, omdat ze je gezicht onthouden dus het voelt gewoon persoonlijker. En ook vanwege de prima service!
Hier ook laatst een nieuwe bril gehaald bij de lokale opticien en dat is idd. fijn ja, dat je gewoon je top 5 mee naar huis kan nemen om ze op je gemakkie nog eens te kunnen bekijken én ook om ze te showen aan je huisgenoten, waarbij het ook (meestal ) wel fijn is als ze hun mening over de verschillende monturen kunnen geven
Ik kom zelf al jaren bij Specsavers. Ooit begonnen bij een plaatselijke opticien toen ik nog thuis woonde, maar sinds ik op mezelf woon dus bij Specsavers. Tussendoor een uitstapje bij Hans Anders, wat een drama was dat… Bril uiteindelijk nooit gedragen, volgens hen was hij goed…mjah, volgens mij dus niet. Ook een paar jaar bij een plaatselijke opticien ivm nachtlenzen, maar de brillen daar vond ik echt (veel) te duur. Specsavers is hier gewoon veruit de goedkoopste en de service is hier prima, dus ga ik daar naar toe.
Neem er vooral 1 in de buurt, want je zult regelmatig terug moeten om te stellen. Hier had een losse winkel op dorp veel kindermonturen, leuke prijs en een goede service. Er is iig genoeg leuks te krijgen voor die leeftijd.
Ik heb genoeg peuters/kleuters die 2 jaar met hun bril doen. Ook qua sterkte. Juist die jonge kinderen blijven aardig stabiel.
We gaan vanmiddag even een rondje brillenwinkels doen. We wonen in the middle of nowhere. Dus we moeten altijd een stukje rijden. Het voordeel is dat er in het stadje verderop genoeg keus moet zijn. Er zitten sowieso 4 winkels waar ik van weet . Bedankt voor de tips!
Wij ook, altijd de lokale opticien. Is kleinschaliger dan een franchise en dat merk je wel qua service, vind ik. Mijn man ging vroeger altijd naar Eyewish omdat zijn verzekering daar een contract mee had, maar nu heeft hij vrije keus en gaat hij toch ook liever naar de lokale opticien
Je hoeft je bril niet te laten repareren of pootjes goed laten stellen bij de opticien waar je de bril gekocht hebt. De brillen van de meiden kochten we altijd in de stad maar voor het onderhoud ging het prima bij de opticien om de hoek.
Snap niet wat er niet netjes aan zou zijn. Kost niks om 1x per jaar een pootje te stellen. Denk dat ze er meer aan hebben dat we wel altijd terug kwamen om een bril uit te zoeken voor de meiden. Daar verdienen ze aan. De opticien om de hoek had nauwelijks keus in kinderbrillen.
We zijn bij 4 winkels langsgeweest. Het was nog niet zo makkelijk. De brillen die goed zaten waren de baby brilletjes. Hij heeft een klein hoofdje blijkbaar. Maar dat vonden we echt niet mooi. Uiteindelijk een modelletje gevonden bij eye wish. Helaas echt NIET goed geholpen door de medewerker. Het was duidelijk dat hij helemaal niets met kinderen had. Dat voelen die kleintjes natuurlijk feilloos aan en die werden stront vervelend . Na de afhandeling van de verkoop begon hij zelfs te schreeuwen tegen ze. Ik wilde toen de koop eigenlijk ontbinden. Maar man vond dat niet goed want we hadden eindelijk iets passends. Ik ken het hele merk niet dat we hebben gekocht. Vind er alleen iets over op een Duitse website dus heb nu achteraf ook nog het idee dat ik een poot bent uitgetrokken. Ik ga het maar loslaten. Het montuurtje staat super leuk, de kleine kan straks beter zien. Daar gaat het om. Adem in, adem uit.