Ik vind zittend borstvoeding geven lastig. We krijgen het maar niet goed onder de knie. De ene kant gaat makkelijker als de andere kant en de ene keer gaat het beter als de andere keer. Maar over het algemeen zijn we heel erg aan het prutsen. Heeft er iemand tips, zodat het beter gaat? Altijd op bed voeden is ook niet handig. Alvast bedankt!
Ik vind het aanleggen in de ''doorgeschoven bakerhouding'' het makkelijkst. Het is een beetje moeilijk uit te leggen, maar stel dat je links de borst geeft, danhou je je kindje vast met je rechterarm en met je handpalm ongeveer bij zijn schouder en je vingers onder zijn hoofd. Met je linkerhand pak je dan je borst vast en als je kindje zijn mondje open doet breng je hem naar de borst. Omdat je zijn hoofdje met je handen ondersteunt kun je dan heel goed mikken zeg maar (het is wel even oefenen trouwens hoor, het duurde een paar dagen voor ik er handig in was). Als hij goed heeft aangehapt pak ik hem dan weer over in mijn andere arm en ga dan in de ''standaardhouding'' verder met voeden. Ook in dat overpakken moet je handigheid krijgen maar dat komt vanzelf hoor! Let er verder op dat je steun onder je arm hebt zodat je niet hoeft te tillen. Een krukje onder je voeten is ook erg prettig. Verder moet je niet te ver onderuit zakken maar het werkt bij mij dan ook weer niet om erg recht op te gaan zitten want dan moet ik weer meer tillen... Kijk anders eens hier; http://www.borstvoeding.com/kindjeaande ... ingen.html of anders op de website van Jack Newman, (http://www.thebirthden.com/Newman.html) daar staan heel verhelderende filmpjes op! Succes ermee, je wordt er echt vanzelf handiger in hoor!
Ik legde altijd een kussen op mijn schoot en daarop Quinton zodat hij wat hoger lag en beter er bij kon
En hoe doen jullie dat als je in het openbaar voeding geven? Dan hebben jullie geen kussen toch? Ik doe ook zoals Ellee de doorgeschoven bakerhouding in het begin als ze de tepel eenmaal geplet heeft dan ga ik over naar de normale houding.
Ik vind een voedingskussen een onding. De doorgeschoven bakerhouding heb ik geprobeerd, maar vind ik niet handig. Het beste gaat het nog in de madonna-houding. Ben er ondertussen wel achter dat meneer gewoon klem moet liggen, dan gaat het beter.
Damiën is nogal groot...altijd al geweest hoor...maar ik voedt altijd in de madonna houding. Damiën ligt dan (als ie aan de linker borst drinkt) met zijn hoofd en boven lichaam op mijn linker arm...Ik stuur zijn hoofd zo min mogelijk want juist dan gaat ie verkeerd happen....ik houd hem dan op hoogte van de tepel en laat hem dan zelf zoeken....
De eerste twee maanden was hier ook echt gerommel met aanleggen. Joris hapte niet goed, gaf nooit een zgn. 'grote hap' maar was meer als een vis heel veel kleine hapjes aan het nemen waardoor ik een beetje moest gokken wanneer ik hem op mn tepel kon 'zetten' (snappie... beetje rare uitleg maar hoop dat je het begrijpt!) En Joris was (ehm... is nog steeds) een flinke knul die ook niet stil kon liggen. Trappelen, schoppen waardoor het erg onrustig was. Zorg dat zijn voetjes niets kunnen raken! Zodat hij zich niet omhoor kan trappen. En goed stevig vasthouden. Je kan ook een tijdje liggend gaan voeden als dat makkelijker gaat, tot jullie het beiden beter door hebben. Ik zie zo'n enorm verschil met aanleggen nu! Ik hoef bijna niets meer te doen, meneer weet zn weg wel te vinden. Hij pakt mijn shirt vast en 'trekt' zich soms tegen mn borst aan erg grappig gezicht! Succes!
Liggend voeden gaat prima, maar ik heb dinsdag een bruiloft waar ik de hele dag bij moet zijn, en dan is het wel handig om zittend bv te kunnen geven
Ik kan juist niet liggend voeden... ik ga altijd zitten, zelfs snachts. Ik zit het liefst met mn benen wat hoog op een opstapje ofzo. Als ik mn zoon rechts laat drinken doe ik mn linkerhand om zn achterhoofd en daarmee kan ik hem "sturen" hij steutn dan ook een beetje op mn licht opgetrokken knieën, soms een extra kussentje bij zn hoofd/schouders zodat hij wat hoger ligt, met mn rechterkant ondersteun ik mn borst en zorg ik dat hij goed aanhapt. Voedingskussen gebruik ik niet.. alleen om hem te ondersteunen in de box ed.
ik zweer bij een voedingskussen! Maar je schreef als dat je het een onding vind. Jammer, ik kan inmiddels ook zonder voeden als ik ergens anders ben, maar thuis gebruik ik hem altijd, echt ideaal!
Thuis is liggend voeden geen probleem, dan heb ik ook geen kussen nodig. Het gaat me erom dat ik juist ergens anders goed kan zitten. Maar ik blijf oefenen, en het gaat al wel wat beter!