hoi hoi, vanochtend bij de huisarts geweest en ons mannetje (13 maand) heeft eczeem in zn gezicht. Nu gaf ze aan dat ik het goed vet moet houden, hier was ik al mee begonnen met vaseline, maar dit helpt onvoldoende. Ik wil niet gelijk aan de hormoonzalf (huisarts wil dit ook nog niet), dus vroeg me af welke producten jullie gebruiken bij de kleintjes met eczeem.
Onze dochter heeft ook maanden eczeem op haar wangetjes gehad. Wij smeerden veel met Dermalex en daar reageerde ze wel goed op, maar het ging er nooit helemaal weg mee. Vaseline, Bepanthen e.d. hebben we ook allemaal gebruikt en uiteindelijk zelfs hormoonzalf. Maar alles hielp maar even of een beetje, zelfs met de hormoonzalf ging het niet weg. Uiteindelijk ben ik er achter gekomen dat ze allergisch is voor wol. En dat er wol in het matrasje van haar ledikantje zit. Nu heb ik een speciale Cara Cair hoes om het matrasje heen gedaan en haar eczeem is als sneeuw voor de zon verdwenen! Af en toe beginnen haar wangetjes weer te irriteren (vaak als iemand iets van wol aanheeft) en dan smeer ik weer met Dermalex en trekt het snel weg.
Gek dat ze je geen crème heeft voorgeschreven dan? Ik gebruik hier vaseline cetomacrogol voor de meiden en die heb ik via de dermatoloog en ha gekregen. Ik zou hier zeker even voor bellen want je kan deze op recept krijgen dus ook vergoed
Ik gebruik een mengsel van amandel olie en wolvet. Blijft goed zitten en het wordt er ook minder van. Wel een x aantal keer per dag goed insmeren.
Hai hai, Mijn Isa had al vanaf 2 weken na geboorte last van eczeem icm reflux. Omdat ik van nature een stresskip ben en mijn moeder ook ging ik hiervoor meteen naar de huisarts en eiste ik een verwijsbrief voor de KA. Die kreeg ik dan ook meteen gelukkig. @ dagen later was ik in het VU ziekenhuis en kreeg daar dus te horen dat het eczeem was en KMA en reflux. Ik kreeg toen Vasaline Paraffine 110-230 mPa.S in gelijke delen. Ik heb dit een week gebruikt en smeerde haar 2 x p/d in hiermee. Ze leek op een glimmende baby whahahha het is zo onwijs vet spul. Maar het hielp niet. Mijn moeder kent 1 van de beste Dematologen in Nederland en ben toen bij hem terecht gekomen. Hij schreef mij Cetaceum 5% in cetomacrogol-creme voor. Na 2 dagen was alles weg getrokken. Ook heeft hij mij een hormoonzalf voorgeschreven maar die heb ik nooi gebruikt. Ik ben zo ie zo niet van de medicijnen en van heftige spullen. Ik denk dat je echt wat gaat hebben aan de laaste wat ik opnoemde. Ik gebruik het nog steeds en mijn kleine meid gaat onwijs goed met haar huid hoor. Groetjes.
ze heeft geen zalf voorgeschreven nee. Ze had het eerst over de hormoonzalf, maar daar wou ze niet gelijk aan, en ik zelf ook niet. Ze gaf zelf aan met lanette creme of vaseline oid. Of bepanthen, kon ook nog wel eens helpen. Ga er nog even achteraan. Wat gebruiken jullie voor het badje etc?
Niks Ja ze had je makkelijk die crème kunnen voorschrijven je hebt meerdere mogelijkheden dan alleen hormoonzalf ... En je kindje heeft het nodig dus waarom zelf kopen
Wat bij dochter hier altijd goed hielp was de moisture locking cream van het merk vaseline: witte pot, blauw deksel. Trekt snel in dus geen plakkind en gaf haar huid de rust om te herstellen. Hebben ze ook in lotion maar daar kan ze dus weer niet tegen, geen enkele lotion. Zelf heeft ze nu het liefste Sudocreme op rode of jeukende plekken (en dat prikt echt). Gewone vaseline deed niks behalve een vette laag erover leggen, olie deed ook niks, lotions kan ze niet tegen. Lanettet, cetamacrogol, vaseline/parafine en hormoonzalfjes etc. ken ik van mijn werk en daar ben ik dus helemaal niet zo kapot van (gisteren nog een client die bijna stond te janken van de jeuk door eczeem met dat soort door de dermatoloog voorgeschreven spul ingesmeerd en het hielp niks, had zo met hem te doen. Het liefst had ik de sudo gepakt en die hele vent daarmee ingesmeerd, maar goed, heb hem toch maar braaf naar de dokter verwezen.
Als je kindje echt veel last heeft van eczeem kun je niet anders dan hormoonzalf gebruiken helaas.... Als je kindje genoeg heeft aan een crème dan is dat super maar dan heb je gelukkig ook niet zo veel last ervan, met alle respect
Eens met Lov23, hormoonzalf heb je in verschillende "sterktes" dus je de lichtste kunnen gebruiken. Met alleen vaseline e.d. krijg je het echt niet weg, dat geeft alleen een vettige laag op de droge huid. Voor bad kun je balneum badolie gebruiken... Gebruiken wij nu ook bij onze zoon.
Dat is echt niet waar. Zoontje van vrienden van mij zat helemaal onder het eczeem. Alle hormoonzalfjes geprobeerd, die werkten niet of tijdelijk. Met de Revita crème heeft hij nergens meer last van. Dus het kan wel op natuurlijke basis, ipv die hormonen rommel!
ja, heb idd ook van die balneum badolie gehoord.. In bad gaat hij 2 keer per week of zo. Deden we nooit vaak, hooguit 3 keer maar de laatste tijd sowieso 2 keer. Hij heeft er nu ook niet enorm veel last van, is echt beginnende eczeem, maar wel uitgebreid richting neus en ogen (met rode pukkeltjes). Dit zat eerst ook bij zn mond maar dat is nu wel echt duidelijk eczeem geworden.
Hier zelf al heel mijn leven eczeem en mijn dochters ook kan wel zeggen dat ik een deskundige ben. Ikzelf weet dat niks anders helpt als je echt eczeem hebt die niks te maken heeft met voeding enz maar dat als het gewoon in de genen zit je niks anders kan doen dan hormoonzalf gebruiken. Helaas want ik had het ook graag anders gezien. Geloof best dat het bij je vrienden heeft geholpen maar je hebt zoveel verschilden eczeem varianten. Het is altijd het uitproberen waard voor ts natuurlijk.
De creme waar ik het over had : Cetaceum 5% in cetomacrogol-creme, die is wel voorgeschreven door de dera. Maar de huisarts kan die ook gewoon voorschrijven hoor. Het lekkere daarvan is dat het vergoed word door de verzekering. Verder gebruik ik in het badje van mijn dochtertje Eucerin. Dat is speciaal voor mensen of baby's/kids met eczeem of een droge huid. Is een badolie maar je kan het ook voor het douchen aanbrengen op de huid en dan afspoelen. Die heb ik ook van de derma gekregen. Maar kan je gewoon bij de apotheek kopen. Ik zou nooit of te nimmer hormoonzalf op baby's of kinderen gebruiken. Het maakt de huid dun en zitten te veel stoffen in die naar mijn zeggen te schadelijk zijn. Er is altijd een goede oplossing die niet met hormoon te maken heeft!
Ik ben het helemaal hiermee eens, er zijn inderdaad verschillende soorten eczeem. Van een lichte vorm tot heel zwaar waar ook verkleuringen bij komen kijken. Bij zo een zware vorm heb je idd soms geen andere keuze. Eczeem dat komt met huidverkleuring is wel de gene die het kan verhelpen met hormoonzalf. Ook ik ben een eczeemkind geweest, en ook ik heb hromoonzalf vroeger moeten gebruiken. Mijn huid werd heel dun daarvan en op een gegeven moment moest ik ook daarmee stoppen. Mijn moeder had toen alles al geprobeerd met mij, het laatste was een zeep die ze van een vriendin had gekregen die uit Suriname kwam. Helaas kan ik die hier niet meer vinden. Misschien bestaat het niet meer. Ik heb ermee gelopen tot mijn 16de ongv. Ik durfde niks meer. Zelfs mijn gezicht zat helemaal onder de korsten en verkleuringen. Omdat ik een halfbloed bent valt het nog meer op. Het is genetisch bepaald zeggen ze, maar gelukkig heeft Isa het niet zo heel erg als ik vroeger had. Maar a ze is nog erg jong. Kan allemaal veranderen. Want mijn eczeem kwam pas na mn 3de of 4de jaar heel erg opzetten.
Dat zeiden ze ook tegen mij, maar ik heb mijn dochter altijd gewoon 2x p/d in bad gedaan. Ik zelf douche ook 2 tot 3 keer op een dag. Alleen zorgde ik ervoor dat het heel lauw tot middelkoud water was. wel vervelend omdat ze in November geboren is maar ja. Ik kon echt niet haar het ontnemen om niet te baden hahaha